Úvod > Aktuality > Užijte si zimní plavby po Dalešické přehradě

Užijte si zimní plavby po Dalešické přehradě

Vydáno 13. ledna 2018 Zážitky
Od ledna až do dubna si můžete každou neděli užít plavbu po Dalešické přehradě. Vždy ve 13:00 hodin zahajuje loď Horácko svou tradiční zimní plavbu z přístaviště Kramolín. Plavba trvá 1 hodinu. Dojedete zhruba na dohled stropešínského mostu a zase zpět. Cena lístku pro dospělého je 130 Kč a pro děti a seniory nad 75 let 80 Kč. V neděli 14. ledna si navíc na lodi užijete zábavu s Kašparem, Melicharem a Baltazarem!
Loď HoráckoPřijďte se pokochat krásnou přírodou z paluby lodě Horácko, pohodové výletní plavby pokračují přes celou zimu. Nalodit se můžete v zastávkách Kramolín, Dalešice a Kemp Wilsonka podle pevného jízdního řádu, a to každou neděli, zimní plavby se konají od 1. 1. do 21. 3. 2018. V případě, že v Kramolíně nikdo nenastoupí, loď nevyplouvá. Chcete-li plout z Dalešic nebo z Autocampu Wilsonka v Hartvíkovicích v časech uvedených v jízdním řádu, zavolejte na tel.: 723 190 709 do IC Kramolín. Do přístavišť Třesov a Koněšín loď nepluje.

Během plavby si prohlédnete krásnou přírodu lemující přehradu a také hlavní nádrž vodního díla Dalešice. Mimo to se i letos pořádá několik zajímavých akcí: hned v neděli 14. ledna se ve 13 hodin koná Tříkrálová plavba. Loď vyplouvá z přístaviště Kramolín za každého počasí, a její trasa povede pod Wilsonovu skálu a zpět. Cestující si s Kašparem, Melicharem a Baltazarem zazpívají koledy a mohou přispět na Tříkrálovou sbírku. Cena lodního lístku je 130 Kč dospělý, dítě 80 Kč a v ceně je 1 teplý nápoj zdarma.


Krásy Dalešické přehrady z paluby lodi

Loď HoráckoOkolí přehrady je velmi malebné a romantické. Koryto lemují příkré stráně, které jsou místy až 100 metrů vysoké. Krásu přehrady zvyšují zříceniny dvou středověkých hrádků, Kozlova a Holoubka. Zejména z vrcholu Kozlova je krásný pohled jednak přímo na přehradu, která tvoří veliké zákruty, a zadruhé na okolní lesy, jimiž jsou vysoké stráně zarostlé. Přehrada se dnes stala útočištěm pro některé ohrožené druhy zvířat, mino jiné čápy, volavky, labutě, orly, divoké kačeny aj.

Přehradu mají v letních měsících v oblibě rybáři. Kromě nich se přehrada a její okolí stává i rájem turistů a běžkařů (či cyklistů) neboť v blízském okolí bylo vyznačeno několik desítek kilometrů tras, které jsou doplněny odpočívkami a informačními panely s mapami.
Plavba lodí Horácko po Dalešické přehradě

Plavba lodí Horácko po Dalešické přehradě

Z paluby lodě je Dalešická přehrada nejkrásnější. Na lodi se můžete plavit i s vašimi koly, bez problémů lze přepravit 20 kol, další pak podle aktuální obsazenosti. Zastavuje se v přístavišti Kramolín, Dalešice, autokemp Wilsonka, Třesov a Koněšín.

Dalešická přehrada - lodní doprava, romantika a množství cyklotras

Dalešická přehrada - lodní doprava, romantika a množství cyklotras

Víte, že u nás máme hrad, který stojí na nepřístupném ostrově uprostřed jezera? Pokud jste trochu dobrodružné povahy, podnikněte výlet na Vysočinu k přehradě Dalešice. Budete-li mít štěstí, podaří se vám na tento hrad dostat suchou nohou...

Exkurze do vodní elektrárny Dalešice

Exkurze do vodní elektrárny Dalešice

Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice byla vybudována v katastru obce Kramolín v letech 1970 až 78 na řece Jihlavě. Na elektrárně je pro veřejnost otevřeno informační středisko.