Úvod > Aktuality > Užijte si zimní plavby po Dalešické přehradě, loď Horácko vypluje na Silvestra i Nový rok
Užijte si zimní plavby po Dalešické prehrade
"> Užijte si zimní plavby po Dalešické prehrade "> Prijdte se pokochat krásnou prírodou z paluby lode Horácko "> Okolí prehrady je velmi malebné a romantické
Zážitky

Užijte si zimní plavby po Dalešické přehradě, loď Horácko vypluje na Silvestra i Nový rok

  • Vydáno30. prosince 2019
Na Dalešickou přehradu vypluje 31. 12. 2019 ve 13:00 loď Horácko a ve stejný čas se od mola v Kramolíně odlepí i o den později, aby absolvovala Novoroční plavbu. Od ledna až do dubna si tak můžete každou neděli užít svou plavbu po Dalešické přehradě. Vždy ve 13:00 hodin zahajuje loď Horácko svou tradiční zimní plavbu z přístaviště Kramolín. Plavba trvá 1 hodinu. Dojedete zhruba na dohled stropešínského mostu a zase zpět. Cena lístku pro dospělého je 130 Kč a pro děti a seniory nad 75 let 80 Kč.
Loď HoráckoPřijďte se pokochat krásnou přírodou z paluby lodě Horácko, pohodové výletní plavby pokračují i na Silvestra a Nový rok! Nalodit se můžete v přístavišti Kramolín. Lístky na loď Horácko se kupují přímo na lodi. Z tohoto důvodu není možné si lístky dopřadu rezervovat!  Kapacita lodě je 115 sedících osob včetně sluneční paluby pro 25 osob. Loď vyplouvá z přístaviště v Kramolíně ve 13:00 hodin po oba dva dny na pravidelnou vyhlídkovou plavbu pod Wilsonovu skálu a zpět.

V případě, že v Kramolíně nikdo nenastoupí, loď nevyplouvá. Během plavby si prohlédnete krásnou přírodu lemující přehradu a také hlavní nádrž vodního díla Dalešice.


Krásy Dalešické přehrady z paluby lodi

Loď HoráckoOkolí přehrady je velmi malebné a romantické. Koryto lemují příkré stráně, které jsou místy až 100 metrů vysoké. Krásu přehrady zvyšují zříceniny dvou středověkých hrádků, Kozlova a Holoubka. Zejména z vrcholu Kozlova je krásný pohled jednak přímo na přehradu, která tvoří veliké zákruty, a zadruhé na okolní lesy, jimiž jsou vysoké stráně zarostlé. Přehrada se dnes stala útočištěm pro některé ohrožené druhy zvířat, mino jiné čápy, volavky, labutě, orly, divoké kačeny aj.

Přehradu mají v letních měsících v oblibě rybáři. Kromě nich se přehrada a její okolí stává i rájem turistů a běžkařů (či cyklistů) neboť v blízském okolí bylo vyznačeno několik desítek kilometrů tras, které jsou doplněny odpočívkami a informačními panely s mapami.
Zámek Dalešice

Zámek Dalešice

Zámek Dalešice se nachází v areálu bývalého kláštera v městyse Dalešice. Je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Pivovar Dalešice – místo známé z filmových Postřižin

Pivovar Dalešice – místo známé z filmových Postřižin

Tradice vaření piva zde sahá až do 17. století. Pivovar se proslavil v roce 1980, kdy zde režisér Jiří Menzel natočil slavný příběh Hrabalových Postřižin. Ve zrekonstruovaném objektu dnes najdeme Muzeum rakousko-uherského pivovarnictví, ve kterém nechybí ani připomenutí slavného filmu.

Dalešická přehrada – lodní doprava, romantika a množství cyklotras

Dalešická přehrada – lodní doprava, romantika a množství cyklotras

Víte, že u nás máme hrad, který stojí na nepřístupném ostrově uprostřed jezera? Pokud jste trochu dobrodružné povahy, podnikněte výlet na Vysočinu k přehradě Dalešice. Budete-li mít štěstí, podaří se vám na tento hrad dostat suchou nohou...

Přírodní rezervace Staré duby u Dalešické přehrady

Přírodní rezervace Staré duby u Dalešické přehrady

Přírodní rezervace s 55,2 hektary světlého listnatého lesa byla vyhlášena na svazích nad vodní nádrží Dalešice mezi Koněšínem a Třebenicemi na Třebíčsku.

Wilsonova skála s vyhlídkou

Wilsonova skála s vyhlídkou

Překrásná skála s vyhlídkou se nachází nedaleko obce Hartvíkovice.

Plavba lodí Horácko po Dalešické přehradě

Plavba lodí Horácko po Dalešické přehradě

Z paluby lodě je Dalešická přehrada nejkrásnější. Na lodi se můžete plavit i s vašimi koly, bez problémů lze přepravit 20 kol, další pak podle aktuální obsazenosti. Zastavuje se v přístavišti Kramolín, Dalešice, autokemp Wilsonka, Třesov a Koněšín.

Hrad Kozlov u Dalešické přehrady – jediný ostrovní hrad v České republice

Hrad Kozlov u Dalešické přehrady – jediný ostrovní hrad v České republice

Bývalý hrad Kozlov byl postaven ve 14. století na skalním ostrohu nad řekou Jihlava. Po dokončení Dalešické přehrady obklopila skalní ostroh voda a hrad se tak ocitl na ostrově.