Úvod > Aktuality > Zimní Dyzajn Market je tady!

Zimní Dyzajn Market je tady!

Vydáno 6. prosince 2018 Zážitky
Oblíbený zimní Dyzajn market se letos opět odehrává na piazzettě Národního divadla – na Náměstí Václava Havla v Praze o druhém a třetím adventním víkendu, tedy nejprve 8. a 9. prosince, a následně 15. a 16. prosince 2018. Nabídne opět plnou paletu autorské tvorby a pěkné vánoční dárky. Můžete si tak dopřát vánoční nákupy trochu jinak, originálně a bez přeplněných obchodních center. Na Dyzajn marketu si v klidu nakoupíte bez strkanic, dlouhých front, a navíc na čerstvém vzduchu.
zimní dyzajn marketI když jsou Vánoce již za dveřmi, mnozí z nás se snaží nestresovat se úklidem, pečením či sháněním dárků a chtějí si příjemně užít předvánoční čas. Jednou z možností je navštívit Dyzaj market - výběrovou prodejní výstavu autorské tvorby na náměstí Václava Havla a v přilehlé provozní budově Národního divadla. Akce se během dvou víkendů zúčastní cca 280 dyzajnérů šperků, doplňků, kabelek a batohů, autorů uměleckých předmětů, porcelánu, dekorací, návrhářů oblečení, hraček nebo papírenského zboží. Konat se bude během dvou adventních víkendů 8.–9. 12.15.–15. 12.

Každý ze zmíněných víkendů představí Dyzajn market část stejných a část jiných tvůrců. Pokaždé se můžete těšit na svařák, skvělé jídlo, doprovodný program a klidná zákoutí na setkání s přáteli. Vstup je jako vždy zdarma. Všechny „dyzajnérské“ značky si navíc kladou za cíl udržitelnost, a tak je lze nazývat jako „slow fashion“, protože přesně víte, kdo a z čeho ten daný kousek vyrobil a odkud použitý materiál pochází.
 

Dyzajn market pomáhá těm, kteří to potřebují nejvíce

zimní dyzajn marketTaké máte doma cíleně každý hrneček jiný, protože se ke každému z nich váže určitá vzpomínka nebo blízký člověk? Na Dyzajn marketu seženete takových porcelánových skvostů spoustu, ale projekt „Opuštěný hrneček“ má ještě jeden rozměr navíc. Stačí přijít ke stánku ILoveEspresso v interiérové části Dyzajn marketu a vybrat si kromě nápoje i jeden ze 70 hrnečků od více než 20 českých a slovenských tvůrců porcelánu, keramiky či originálních plecháčků.

Stánek MaKárna na Dyzajn marketu obvykle nabízí domácí kuchyni, polévky či koláče. Na zimní edici zde ale budete moct též pomoci, a to koupí balíčku kvalitních domácích psích sušenek, čímž podpoříte dočasný útulek Rafael, který se stará o týrané pejsky, mnohdy i na pokraji života, a vrací je zpět na nohy a do milujících domovů nových páníčků.

Světluška, Cesta domů, Ponožky od babičky, Funky Dog, MuiBEK, Metráž Charity gums. Všechny tyto projekty pomáhají a vy nákupem jejich předmětů, které mají navíc skvělý „dyzajn“ a jsou originální, podpoříte třeba nevidomé, umírající, seniory, opuštěné psy, ženy v těžkých životních situacích, chráněné dílny a další vybrané organizace.
 

Na Vánoce kolem světa

Dyzajn marketVánoční čas je plný kouzel. Na různých místech planety se ale liší. Víte, že jsou místa, kde si čas rozdělování dárků můžete užít i dvakrát v roce? Vánoce, tak jak je známe, se slaví především v Evropě a anglosaských zemích. Ale i jinde ve světe o Vánoce nepřijdete, i když jde o jiné varianty. Na Dyzajn marketu zjistíte, jak se Vánoce slaví od Grónska přes Mexiko až po polární základnu Amundsen/Scott na Antarktidě

Inspirovat se celosvětovými tradicemi mohou i vaše děti při návštěvě dětského koutku a pod vedením zkušených lektorek si vyrobit pravého polárního tučňáka, soba s červeným nosem, skandinávského skřítka, italskou čarodějnici Befanu nebo obrázek s exotickými vánočními botami, do kterých dostávají dárky děti v některých částech latinské Ameriky. Vánoční putování v dětském koutku pak zakončí tradičně, doma na sněhu u Ladovských obrázků a koláží. Tvůrčí dětský koutek je mírně vyhřívaný a pro děti zcela zdarma. Otevřen je po celou dobu konání akce od 10 do 19 hodin.