!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zima v Orlických horách: sjezdovky, běžky, psí závody i alpské disciplíny
Zima v Orlických horách: sjezdovky, běžky, psí závody i alpské disciplíny
"> "> "> ">
Zimní sporty

Zima v Orlických horách: sjezdovky, běžky, psí závody i alpské disciplíny

Vydáno 20. ledna 2020
Nový přírodní sníh, večerní lyžování, lyžování na nejdelších sjezdovkách Orlických hor nebo běžecké tratě... to je aktuální zimní nabídka Orlických hor. Lyžuje se v Říčkách, Deštném, Zdobnici, Červené Vodě, Čenkovicích, Českých Petrovicích, Dlouhoňovicích i Bartošovicích (Nella). Navíc se tu koná spousta akcí: pojďte se s nimi seznámit podrobněji!

V Deštné začne Šediváčkův long

Velmi dobré sněhové podmínky, teploty pod nulou a upravené sjezdovky bez front hlásí aktuálně Skicentrum Deštné – a to je dobře, protože už v úterý 21.1. 2020 v Deštném v Orlických horách vypukne letošní Šediváčkův long. Extrémní závod psích spřežení se v Orlických horách koná už po třiadvacáté; v úterý odpoledne si v Deštném užijete zábavný program, od půl šesté večer pak budou závodníci startovat na noční etapu. Závod potrvá až do soboty 25.1. a jako každý rok slibuje atraktivní podívanou; využijte ji pro zpestření zimní dovolené!

Další závod se chystá o prvním únorovém víkendu 1. - 2. 2., to proběhne již 36. Orlický maraton. Závodníci mohou vybírat ze 40, 20 nebo 10 km okruhů.
 

Říčky lákají na sjezdovky i běžky

Skicentrum Říčky hlásí 10 cm nového přírodního sněhu, otevřeny jsou všechny tři sjezdové tratě, které jsou perfektně upraveny. Na černé trase pokračuje zasněžování. Z přepravních zařízení jsou v provozu čtyřsedačková lanovka a pohyblivý pás v délce 100 m, který naleznete v prostoru Bobíkovy výcvikové louky. K dispozici máte kompletní nabídku doprovodných služeb, jako jsou ski servis, půjčovna s úschovnou a také lyžařská škola. Parkování a skibus zajišťujeme zdarma. Strojově byly upraveny také běžecké trasy v úseku Mezivrší až Homole.

SkiinterkriteriumOd 23. ledna začne v Říčkách Skiinterkriterium - historicky nejstarší závod žactva v disciplínách slalom a obří slalom nejenom u nás, ale na celém světě! Pravidelně se ho účastní cca 200 závodníků z celého světa. Velkolepá podívaná pro veřejnost se naskytne ve dnech 24. a 25.ledna 2020 na černé sjezdovce, nebude chybět ani bohatý sportovní i doprovodný program. Závod můžete sledovat na vlastní oči a sami si přitom skvěle zalyžovat na jiných sjezdovkách, které bývají o závodním víkendu volnější.
 

Červená Voda a Čenkovice na Bukové hoře

Buková horaNa Bukové hoře se otevřela Třebovská sjezdovka, aktuálně se lyžuje také na skezdovce Mlýnice, Svitavská a sjízdné jsou spojnice Spojení z Červené Vody do Čenkovic a obráceně. Otevřena je i Dětská sjezdovka a Kid park.

Bukové hora navíc nabízí koupi skipasu online, za který tak ušetříte 5% z ceny a navíc se vyhnete všem frontám, a jdete rovnou na vlek. Lyžuje se tu denně od 8:00 do 16:00 hodin.
Orlický maraton 2021

6.2.
7.2.
Orlický maraton 2021

Okolí Deštné v Orlických horách ožije o prvním únorovém víkendu již 37. Orlickým maratonem.

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Kompletně vybavené středisko zimních sportů najdete v Deštném v Orlických horách. Na jeden skipas můžete vyzkoušet jízdu na 6 sjezdových tratí všech různých obtížností, pro odvážnější vyznavače freestyle je k dispozici denně profesionálně upravovaný snowpark s mnoha skoky a překážkami.

Vrchol Vrchmezí v Orlických horách

Vrchol Vrchmezí v Orlických horách

Vrchmezí je výrazný vrchol (1084 m) v severní části hlavního hřebenu Orlických hor, asi 4 km jihovýchodně od Olešnice v Orlických horách. Po Velké a Malé Deštné je Vrchmezí třetí nejvyšší horou pohoří.

Masarykova chata na Šerlichu - za rodinnou atmosférou do Orlických hor

Masarykova chata na Šerlichu - za rodinnou atmosférou do Orlických hor

Svojí polohou, dostupností i nadmořskou výškou je Šerlich ideálním výchozím místem k nejzajímavějším místům Orlických hor - na Velkou Deštnou, do národní přírodní rezervace Bukačka, k Šerlišskému mlýnu, dále na Sedloňovský černý kříž, nebo na Vrchmezí.

Jiráskova horská cesta po hřebenech Orlických hor

Jiráskova horská cesta po hřebenech Orlických hor

Cesta Aloise Jiráska zpřístupňuje prakticky celý hlavní hřeben Orlických hor a dá se projít pěšky i projet na kole. Jiráskova cesta je vůbec první značenou turistickou trasou na hřebenech Orlických hor a má své významné místo v celé turistické historii tohoto krásného regionu.

Orlické hory - dominanta východních Čech

Orlické hory - dominanta východních Čech

Orlické hory jsou horskou oblastí, která se táhne od Olešnice na severozápadě po Heřmanovice na jihovýchodě a která je proťata hlubokými údolími Divoké a Tiché Orlice. Celá oblast je protkaná hustou sítí pěších, cyklo i lyžařských tras.

Vrch Šerlich v Orlických horách

Vrch Šerlich v Orlických horách

Vrch Šerlich (1027 m) leží v hlavním hřebenu Orlických hor. Je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů Orlických hor. Původně zde stávala horská osada Schierlichhäuser, která vznikla koncem 17. století.

Ski centrum Zdobnice - ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi

Ski centrum Zdobnice - ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi

Lyžařské středisko Zdobnice se nachází v Orlických horách, mezi obcemi Deštné a Říčky. Areál nabízí celkem 4 sjezdovky a 3 vleky.

Další aktuality