!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zima v Kašperských Horách nadchne gurmány, sportovce i rodiny
Zima v Kašperských Horách nadchne gurmány, sportovce i rodiny
"> "> ">
Životní styl

Zima v Kašperských Horách nadchne gurmány, sportovce i rodiny

Vydáno 8. prosince 2018
Zasněžená romantická krajina kolem Kašperských Hor je asi tím největším lákadlem, proč je toto místo u Čechů každý rok více populární. Vydat se můžete za interaktivními prohlídkami pro děti i dospělé na hrad Kašperk, kousek odsud můžete v unikátním výběhu pozorovat vlky, v oboře jeleny, anebo se můžete vydat za gurmánskými zážitky, o které tady není ani v zimě nouze.
Mezi jednu z nejoblíbenějších procházek patří ta vedoucí na hrad Kašperk, kde se natáčela pohádka Anděl Páně s hercem Ivanem Trojanem v hlavní roli. Až se na hrad zvenčí dosyta vynadíváte, vydejte se prozkoumat i jeho interiéry. Rozhodně stojí za zhlédnutí, stejně jako kouzelná vyhlídka ze zdejší věže. Zimní prohlídky se tu budou konat od 28. 12. do 1. 1. vždy od 10 do 16:30 hodin a těšit se můžete i na kostýmovaného průvodce.
 

Výlet za vlky, jeleny i k unikátnímu betlému

VlciJedinečný zážitek ovšem budete mít také, pokud se vydáte do blízkého Srní, kde je unikátní výběh s vlky. Vidět je můžete ze čtyř set metrů dlouhé visuté lávky. Na naučné stezce a v přilehlém informačním centru se zase dozvíte mnoho zajímavostí z vlčího života. Nedaleko odtud se nachází také přezimovací obůrka Baranky, kde se na zimu shromažďují ti největší šumavští jeleni.

A komu se zasteskne po obchodech a městském ruchu, může se vydat do blízké Sušice. Ve zdejším muzeu je k vidění naprosto unikátní pohyblivý betlém. Vaše děti nebudou vědět, kam dřív s očima. Tolik postaviček a příběhů, to vše za doprovodu známých koled. Jedinečný mechanický betlém měří 6 x 3,5 x 2,8 metru, napočítáte na něm 30 velkých figur a dále 150 menších pevných a 150 pohyblivých. Nad těmi všemi sedí na lavičce slavný šumavský spisovatel Karel Klostermann.
 

Na lyže, brusle nebo do bazénu?

Skiareál Kašperské HoryZ centra Sušice je to jen kousíček do nového sportovního areálu. Na jednom místě si můžete bezvadně zabruslit a hned vedle si zařádit v novém aquaparku se spoustou atrakcí pro děti. Na výlet či dovolenou v Kašperských Horách se ale rozhodně vyplatí přibalit i lyže, a to i dětem! Můžete se vydat do kvalitního lyžařského areálu jen 600 metrů od náměstí v Kašperských Horách, a pozor: v Nebespánu pořádají pro nejmenší návštěvníky lyžařské školky all inclusive. Děti vyzvednou a pak je vrátí přímo do hotelu – nemusíte jim ani sundat bačkory. To, že se nemusíte o nic starat, ocení zejména maminky, které přijíždějí samy a často ještě také s menším dítětem. Školka je určena pro děti od 4 do cca 10 let, a probíhá na uzavřeném dětském hřišti s provazovým vlekem a jezdícím kobercem.

Výuka je přizpůsobená potřebám nejmenších dětí – k dispozici je vyhřívaná klubovna, teplý čaj a svačinka, úschovna lyžařského vybavení a mnohé další vymoženosti. Velké děti se učí lyžovat také na velkém vleku a přihlásit je můžete i na lekce snowboardingu.
 

Kus lahodné Francie na Šumavě

NebespánPokud jste gurmáni, udělejte si základnu přímo na náměstí Kašperských Hor, v Nebespánu, kde se to od rána do večera nese v gurmánském duchu: Ráno si v restauraci v duchu prvorepublikových kaváren s klasickými thonetkami a pohodlnými křesílky dáte špičkovou kávu připravenou na legendárním kávovaru, k tomu ochutnáte domácí dortík či lahodný zákusek. Na oběd či večeři vás tady čekají speciality francouzské nebo šumavské z regionálních potravin. Ten je ale také vůbec prvním boutique hotelem na Šumavě. Což znamená, že na večeři zaběhnete i v zimě jen tak ve střevíčkách, protože se tady můžete přímo nad kavárnou ubytovat v komfortních apartmá nebo nových romantických pokojích s výhledem na hrad Kašperk i okolní šumavské kopce.
Nebespán café & apartments - ubytování a krásná kavárna na Šumavě

Nebespán café & apartments - ubytování a krásná kavárna na Šumavě

V rodinném hotýlku v Kašperských Horách s jedinečnou atmosférou najdete nejen výbornou kávu, špičkovou gastronomii od francouzského kuchaře a krásné ubytování, ale především vlídnost a profesionalitu. Přijeďte do Nebespána na výlet s přáteli, dovolenou s dětmi, či některý z tématických víkendů.

Návštěvnické centrum Srní věnované šelmám - výběh s vlky

Návštěvnické centrum Srní věnované šelmám - výběh s vlky

Centrum prezentuje původní druhy volně žijících zvířat v jejich přirozeném biotopu, reintrodukované a nebo dříve vyhynulé druhy. Bezpochyby největším lákadlem je výběh s vlky na rozloze 3 hektary, napříč kterým vede visutá pozorovací stezka.

Skiareál Kašperské Hory

Skiareál Kašperské Hory

Lyžařský areál se nachází na jihovýchodním okraji města Kašperské Hory. Sjezdovky jsou spíše méně obtížné, a proto jsou velmi vhodné pro rodinné lyžování. Pro děti je k dispozici pohyblivý koberec, kolotoč a pohádkový slalom.

Hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Čechách

Hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Čechách

Vydejte se na hrad Kašperk a poznejte místa, kde se natáčela pohádka Anděl Páně. Pokud si chcete užívat svěžího šumavského vzduchu, můžete si udělat výlet k hradu po jedné z turistických tras, které vedou z Kašperských Hor přímo na hrad.

Pohyblivý sušický betlém - až do odvolání se nepouští

Pohyblivý sušický betlém - až do odvolání se nepouští

Jeden z největších mechanických betlémů v České republice s dominantním znázorněním starobylého města Sušice. Dílo zachycuje život, tradiční řemesla v půvabné šumavské krajině, významné šumavské památky a lidovou architekturu. Jeho hlavními autory jsou Karel Tittl a Pavel Svoboda.

Kostel sv. Mořice v Mouřenci u Annína

Kostel sv. Mořice v Mouřenci u Annína

Kostel s kostnicí se nachází na vršku v ohybu řeky Otavy u obce Annín, která je proslavena svou dodnes fungující sklárnou. Romantická osada pod vrchem Mouřenec leží asi 12 kilometrů jižním směrem od Sušice. Z vršku Mouřence se nabízejí pěkné výhledy do okolí a na hrad Kašperk.

Stezkou strážců hranice

Stezkou strážců hranice

Naučná stezka po linii lehkých vojenských opevnění, tzv. řopíků, vás zavede údolím Zlatého potoka do Řetenic, kde stoupá po úbočí hory Ždánov až na louku zmizelé osady stejného jména a odtud dále přes Pustý hrádek na hrad Kašperk.

Vrchol Oblík na Šumavě

Vrchol Oblík na Šumavě

Oblík (1.225 m) je nezalesněný vrchol blízko obce Srní, z jehož vrcholového skaliska je kruhový výhled na Šumavu.

Zřícenina Pustý hrádek u Kašperka

Zřícenina Pustý hrádek u Kašperka

V místech, kde se dnes rozkládá jen hromada kamení, kdysi stával Pustý hrádek. O historii této zříceniny se toho moc neví, dokonce ani, byl-li to samostatný hrad. S největší pravděpodobností se jednalo o předsunuté opevnění hradu Kašperk.

Šumavské safari - jedinečný zážitek z pozorování jelenů v přirozeném prostředí

Šumavské safari - jedinečný zážitek z pozorování jelenů v přirozeném prostředí

Na Šumavě vzniklo unikátní středoevropské safari, kde lze ze speciálních srubů pozorovat volně jelení zvěř. Do uzavřených výběhů se postupně vrátí i šelmy. Safari je u nás naprosto ojedinělý projekt. V NP jsou nyní k dispozici tři speciální pozorovatelny v Srní, Borové Ladě a Jeleních Vrších.

Zimní prohlídky hradu Kašperk

28.12.
1.1.
Zimní prohlídky hradu Kašperk

V termínu 28. 12. až 1. 1. otevře brány návštěvníkům hrad Kašperk. Během sváteční otevírací doby vždy od 10 do 16:30 hodin se tradičně konají speciální komentované prohlídky hradu.