Úvod > Aktuality > Zima na horách pro rodiny s dětmi: místa pro sport, radost i zábavu
Zimní sporty

Zima na horách pro rodiny s dětmi: místa pro sport, radost i zábavu

  • Vydáno5. listopadu 2021
Ať už se s dětmi na hory teprve chystáte anebo máte vybráno, seznam tipů portálu Kudy z nudy vám určitě přijde vhod. Prozradíme vám nejenom to, kde si užijete spousty radovánek s prcky i většími dětmi, ale nabídneme i zábavná místa v okolí a letošní novinky na horách.

Krušné hory: Klínovec, Boží Dar, Plešivec a horský kolotoč

Ski KlínovecKrušných horách kousek od známého a zdaleka viditelného Klínovce leží městečko Boží Dar s propojenými ski areály Klínovec – Neklid a Novako. Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko Krušných hor. Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec který lyžařům nabízí 47 km sjezdovek od jeden a půldenní permanentky.

Ještě o kousek dál objevíte Skiareál Plešivec. Jeho zvláštností jsou dvě nástupní místa, od severu a z jihu. S dětmi využijte ten ze severu od Abertam, budete to mít blíž do Dětského parku. Jde vlastně o malý skiareál ve skiareálu s kapacitou 200 osob. Pro nejmenší děti, které samy nezvládnou jízdu na vleku, jsou tu čtyři pojízdné pásy od 30 do více než 80 metrů, o zábavu se stará několik desítek atrakcí: horský kolotoč, umělý tunel ve tvaru velké houby, spousta sněhových zvířat anebo několikametrový had, který slouží k nácviku oblouků. Navíc lyžařskou školku tu zajišťují i pro děti rodičů, kteří si chtějí užít zdejší svahy.

A po lyžování? Můžete se vydat na procházku po Ježíškově stezce, a pokud váš hotel nemá bazén, zajeďte se vykoupat do Aquacentra AgricolaJáchymově.
 

Lipno: Fox park a stezka korunami stromů

Znáte permanentku Czech Skipass? Umožňuje návštěvníkům užít si 195 km sjezdových tratí v 19 předních domácích skiareálech a můžete ji mimo jiné využít i pro Skiareál Lipno, který láká na nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách. Děti se na Lipně v lyžařské školičce lišáka Foxe učí lyžovat už od tří let, s rodiči mohou nováčci trénovat ve Fox parku zdarma.

Pro ty úplně nejmenší lyžaře je vyhrazen Bambini park, kam je na rozdíl od Foxparku vstup možný i v běžné obuvi, a u jedné ze sjezdovek dokonce najdete lišákovu chýši. Děti si v ní během výuky odpočinou, občerství se, pohrají si a hlavně se podívají, jak to vypadá u lišáka doma. Využít můžete na Lipně i aquapark, navíc když Lipno zamrzne, promění se v obří kluziště; brusle si brát nemusíte, půjčí vám je na místě. Zapomenout nemůžeme na největší lipenské lákadlo, Stezku korunami stromů. Je otevřená celý rok (v zimě od 10 do 16 hodin) a pravidelně tu chystají spousty akcí a soutěží.
 

Dolní Morava: dětský park, akce a stezka v oblacích

Horský dětský kolotoč, přes 70 metrů dlouhý pohyblivý pás, lanový vlek a spoustu zábavních, herních a výukových pomůcek slibuje nejmenším lyžařům Ski areál Dolní Morava. Kromě zóny pro tří až pětileté začínající lyžaře v bezpečně ohraničeném dětském lyžařském parku je letošní novinkou osvětlení sjezdovky Kamila pro večerní lyžování. Mimo to se tu můžete těšit i na spoustu akcí včetně oblíbených výšlapů na sněžnicích, navíc je tu bobovka, možnost večerního sáňkování i oblíbená stezka v oblacích; otevřená je denně od 10 do 15.30 hodin. Radost udělají na Dolní Moravě těm, co si potrpí na ranní „manšestr“ a chtějí své oblouky vybrousit na neporušený podklad jako první: v určitých dnech jsou sjezdovky pro menší skupiny lyžařů otevřené už od sedmi hodin ráno. Službu i se snídaní v chatě Slaměnka je ale nutné rezervovat předem!
 

Další tipy, kam s dětmi

  • lyžování s dětmiS celou rodinou vyrazte určitě na Tanvaldský Špičák 2, kde najdete nejen loni novou 4sedačku s bublinou, ale i rozšířenou modrou Turistickou sjezdovku, která nabídne méně zdatným lyžařům a dětem výrazně větší prostor.
  • Pěkný dětský park objevíte v areálu Marta I. ve Skicentru Deštné v Orlických horách, otevřel se zde vloni.
  • Novou šestisedačkovou vyhřívanou lanovku mají i ve Ski areálu Kopřivná v Malé Morávce v Jeseníkách. Ke starší modré sjezdovce přibyla obtížnější červená, lákadlem je i snowtubingová dráha se speciálním vlekem a korytem, pro nejmenší lyžaře je vyhrazen dětský zimní park. V něm si můžou zcela zdarma pod dohledem rodičů donekonečna užívat skluzavek, sněžného hradu nebo bezpečného bobování na uzavřené části sjezdovky.
  • snowparkA nakonec další středisko s novou lanovkou: Ski areál Králičák v loňské nepovedené sezóně představil hi-tech šestisedačkovou lanovku D-line od Doppelmayr ze Stříbrnic přímo na vrchol Štvanice. Bohužel si ji lyžaři nemohli užít, letos to bude doufejme jiné. Ke komfotru lanovky patří vyhřívané sedačky, ergonomicky tvarované podpěry pod nohy a bublina odrážející UV záření. Hned vedle lanovky je dětský funpark! Kromě skluzavek, slalomů či prostoru pro sáňkování na děti čeká také snowtubing a kolotoč.
Skipark Mladé Buky

Skipark Mladé Buky

Skipark Mladé Buky leží ve východních Krkonoších u města Trutnov a necelé dvě hodiny jízdy z Prahy. Tento areál oceněný čtyřmi hvězdami nabízí lyžařské vyžití rodinám s dětmi, pokročilým lyžařům, snowboardistům i freestylistům. V areálu naleznete lyžařskou školu Hellish Hill s ski servis Montana.

Lyžařský areál Novako Boží Dar

Lyžařský areál Novako Boží Dar

Lyžařský areál Novako na Božím Daru je hlavně určen pro začátečníky, rodiny s dětmi a seniory. Ski areál Novako se nachází v centru obce Boží Dar v Krušných horách.

Skiareál Klínovec – největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec – největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko Krušných hor. Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec který lyžařům nabízí 47 km sjezdovek od jeden a půldenní permanentky. Nově došlo k propojení Klínovce s Neklidem a Božím Darem.

Skiareál Králičák

Skiareál Králičák

Horské středisko Hynčice pod Sušinou se nachází v masivu Králického Sněžníku. Najdete zde 10 sjezdovek pro všechny výkonnostní kategorie lyžařů a snowbordistů v celkové délce 8,9 km. Ski Areál Kraličák vznikl propojením Skiareálu Hynčice pod Sušinou a Stříbrnice.

Snowpark Klíny – freeskiing, Snowboarding, Downhill

Snowpark Klíny – freeskiing, Snowboarding, Downhill

Závody i zábava ve Snowparku Klíny, který najdete na sjezdovce Pařezovka ve sportovním reálu. Čeká vás tu velký a malý skok, sedm různých railů, lámaná bedna a "áčko". Každoročně pořádáme několik závodů s účastí předních českých jezdců.

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Kompletně vybavené středisko zimních sportů najdete v Deštném v Orlických horách. Na jeden skipas můžete vyzkoušet jízdu na 6 sjezdových tratí všech různých obtížností, pro odvážnější vyznavače freestyle je k dispozici denně profesionálně upravovaný snowpark s mnoha skoky a překážkami.

Skiareál Tanvaldský Špičák – Ski Aréna Jizerky

Skiareál Tanvaldský Špičák – Ski Aréna Jizerky

Ski Aréna Jizerky Tanvaldský Špičák je největším lyžařským areálem v Jizerských horách. Středisko disponuje sjezdovými tratěmi takové kvality, že se zde pořádají i závody evropské úrovně. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec Sunkid.

Skiareál Kopřivná Jeseníky

Skiareál Kopřivná Jeseníky

Ski areál Kopřivná leží v horní části Malé Morávky u Chaty Kopřivná v Jeseníkách. Středisko nabízí po celou zimní sezónu výborné lyžařské podmínky.

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.

Ski school Kraličák – skitouringové test centrum a půjčovna Dynafit

Ski school Kraličák – skitouringové test centrum a půjčovna Dynafit

Skitouringové test centrum a půjčovna v Hynčicích pod Sušinou. Centrum slouží jako startovní místo skialpinistických radovának v oblasti masivu Králického Sněžníku.

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Dětský lyžařský park ve Ski areálu Bílá

Dětský lyžařský park ve Ski areálu Bílá

Dětský lyžařský park ve Ski areálu Bílá je nejmodernější a nejvybavenější výukové hřiště na Moravě. K dispozici máme super technologie zaručující komfort a bezpečnost při lyžování a snowboardingu.

Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

SnowKidz park v Harrachově

SnowKidz park v Harrachově

SnowKidz dětský park je v Harrachově v provozu od zimní sezóny 2010/11. Jako jediná lyžařská škola v Harrachově poskytuje SnowKidz park dětem 30 m dlouhý pojízdný koberec, snowtubingovou dráhu, koulovací prostor a nezbytné, moderní pomůcky důležité pro kvalitní dětskou lyžařskou výuku.

Dětský ski park Amálka na Dolní Moravě

Dětský ski park Amálka na Dolní Moravě

Dětský ski park Amálka na Dolní Moravě disponuje vlekem s délkou 120 metrů. Pojízdný pás má umožněný výstup na obě strany. Najdete zde také dětský kolotoč a slalomové prvky. Nachází se na dojezdu sjezdovky B, vedle Aprés ski Hříbek.

Ski Family areál Dolní Dvůr

Ski Family areál Dolní Dvůr

V centrální části Krkonoš se nachází lyžařský areál Dolní Dvůr s technickým zasněžíváním sjezdovek U Moravy a Za potokem. Je vhodný především pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi hledající lyžování v klidném prostředí bez front.

Skiresort Buková hora – skipark Červená Voda

Skiresort Buková hora – skipark Červená Voda

V Orlických horách byl vybudován Ski areál Červená Voda, který svými parametry dosahuje alpské úrovně. Areál navazuje na sjezdové tratě, které vedou na Bukovou horu z horského střediska Čenkovice. Celková délka sjezdových tratí je 4440 metrů a najdete tu nejdelší sjezdovku Orlických hor s bublinou.

Dětský park Kabinka na Černé hoře

Dětský park Kabinka na Černé hoře

Areál sportovních a zážitkových aktivit pro celou rodinu se nachází hned vedle budovy horní stanice lanovky Černohorský Express, ve výšce 1260 m n. m.

Další aktuality

Běžecký seriál Rozhledny v pohybu v červnu zakončuje své putování

Také v letošním roce se v běžeckém kalendáři objevil oblíbený projekt Rozhledny v pohybu. Od konce března do do poloviny června běžci a běžkyně vybíhají na vrcholky, většinou k nějaké rozhledně. O víkendech 3. a 18. června tento běžecký závod končí svou štaci běhy na Hamilku a na Vysokou.
Karlovarský kraj | Letní sporty

Nejnavštěvovanější turistické cíle Karlovarského kraje: hrad Loket, Motýlí dům Karlovy Vary a Boheminium Mariánské Lázně

Deseti nejnavštěvovanějším místům Karlovarského kraje kraluje hrad Loket, následovaný zážitkovými areály Boheminium Mariánské Lázně a Motýlí dům Karlovy Vary. Při svých cestách na západ Čech nevynechejte rezervaci Soos a hrad Bečov nad Teplou, kde si prohlédnete unikátní relikviář sv. Maura. Společně s korunovačními klenoty je nejcennější zlatnickou památkou České republiky.
Karlovarský kraj | Kultura

Ve Valči budou o víkendu Slavnosti květů

Ani letos nebudou ve Valči na Karlovarsku chybět již tradiční Slavnosti květů. V sobotu 20. května se můžete těšit na prohlídky státního zámku, stánky se zajímavým zbožím i pouťové atrakce. Celou akci doprovodí řada koncertů.
Karlovarský kraj | Památky

10 tipů, kam v Mariánských Lázních s malými dětmi

Město v parku nebo park ve městě? Kdo někdy navštívil Mariánské Lázně ví, jak těžké je odpovědět na tuto záludnou otázku. Město vyniká svou polohou uprostřed přírody Slavkovského lesa s velmi kvalitním ovzduším, díky čemuž je označováno za klimatické lázně posilující imunitu. Přednostmi v podobě čisté přírody plné parků, lesů, léčivých pramenů, dětských hřišť, sportovních areálů i možností ke koupání jsou Mariánské Lázně ideálním místem pro rodinnou dovolenou.
Karlovarský kraj | Zážitky

Lázně Jáchymov zahájí již 117. lázeňskou sezónu!

Lázně Jáchymov budou v sobotu 27. května 2023 zahajovat již 117. lázeňskou sezónu. Letos se návštěvníci mohou těšit na mnohem velkolepější program, než tomu bylo v minulých letech. Chybět nebude slavnostní svěcení a otevírání pramenů, průvody v historických kostýmech, jarmarky, promenádní a kolonádní koncerty klasické, folklórní i moderní hudby.
Karlovarský kraj | Lázně a wellness

Zahájení lázeňské sezóny v Mariánských Lázních se blíží

Každoročně se druhý květnový víkend v Mariánských Lázních koná tradiční „Slavnostní zahájení lázeňské sezóny“ za účasti řady osobností kulturního a politického dění, slavnostního svěcení a otevírání minerálních pramenů, průvodu v historických kostýmech, řemeslného jarmarku, promenádních a kolonádních koncertů klasické, folklórní i moderní hudby. Součástí zahájení je také svěcení pramenů. Zahájení lázeňské sezóny letos připadá na 12. až 14. května.
Karlovarský kraj | Lázně a wellness

V Karlových Varech zahájí lázeňskou sezonu

První květnový víkend 5. až 7. 5. 2023 bude v Karlových Varech opět ve znamení zahájení lázeňské sezóny. Třídenní program, v rámci kterého místní, lázeňští hosté a turisté oslavují přírodní léčivé zdroje a děkují Karlovi IV. za založení města. Historické kostýmy, zábava, hudba, květiny, výborné jídlo... Tak bude letos vypadat tradiční městská slavnost v centru Karlovarského kraje.
Karlovarský kraj | Lázně a wellness

Přijeďte přivítat jaro do českých lázní: Zahájení lázeňské sezony 2023 se blíží

V naprosté většině lázní v Česku probíhá zahájení lázeňské sezóny v květnu. Je obvykle spojeno s množstvím kulturních akcí a speciálních programů pro návštěvníky. Přijeďte zažít na vlastní kůži jejich neopakovatelnou atmosféru!
Karlovarský kraj | Lázně a wellness