Úvod > Aktuality > Zemědělské muzeum ve Valticích se těší na novou sezónu
Zemědělské muzeum ve Valticích se těší na novou sezónu
"> "> ">
Kultura

Zemědělské muzeum ve Valticích se těší na novou sezónu

  • Vydáno8. března 2016
Přípravy na návštěvnickou sezónu jsou na valtické pobočce Národního zemědělského muzea v plném proudu. Návštěvníci se mohou opět těšit na zajímavé výstavy, akce a doprovodné programy. Pro ty nedočkavé je muzeum v březnu a dubnu otevřeno alespoň o víkendech a o svátcích.
ValticeValtická pobočka Národního zemědělského muzea přivítá novou sezónu zajímavou výstavou s názvem „Voda jako kolébka života“. Výstava představí vodu, jako klíč k životu na Zemi, jejíž hodnotu nelze vyjádřit čísly. Bude varovat před jejím neustálým úbytkem a povede k zamyšlení se nad vlastním způsobem života z hlediska udržitelného rozvoje. Voda je nejen klíčem k životu, ale i ke zdraví. Proto bude návštěvníkům nabídnut pohled na vodu také jako na léčivou sílu, která až zázračně ovlivňuje tělesné i duševní zdraví. Výstava bude zahájena vernisáží 22.3.2016, v den oslavy Světového dne vody. Volně k zhlédnutí bude v návštěvních hodinách muzea od 25.3. do 30.9.2016.

Mezi další výstavy, které muzeum pro letošní sezónu připravuje, patří tradiční a velmi oblíbená výstava balkónových květin a letniček (28.5. – 30.9.2016) a s příchodem podzimu výstava cuket, dýní a patisonů (9.9. – 30.9.2016). Návštěvníci se mohou těšit na Muzejní noc (28.5.2016), Muzejní dýňobraní (9.9. – 11.9.2016) a Muzejní vinobraní (1.10.2016),  které budou tak jako v předchozích letech doplňovat zajímavé doprovodné programy pro děti i pro dospělé. Na závěr roku 2016 chystá muzeum vánoční výstavu s názvem „Kouzlo vánočních tradic, zvyků a pověr.“ Výstava připomene nejzajímavější a nejkrásnější tradice, zvyky a rituály, které provázely vánoční svátky našich babiček a které propůjčovaly tomuto nejmagičtějšímu svátku v roce svou kouzelnou atmosféru. Výstava proběhne příznačně v čase adventním, od 27.11. do 20.12.2016.

ValticeMuzeum má připraven i program pro školy a školky, děti a učitelé si tak mohou vybrat z nabídky
zajímavých lektorských programů a muzejních dílniček, které budou opět probíhat v zábavném a
zároveň vzdělávacím duchu
. Stejně jako v minulém roce bude možné si zakoupit společnou vstupenku se zámkem Valtice. Jedna vstupenka tak přinese jak seznámení s poutavou zámeckou historií, tak
s muzejními expozicemi zaměřenými na zemědělskou, vinařskou a ekologickou tématiku. Společnou vstupenku lze zakoupit na zámku Valtice.

Valtická pobočka Národního zemědělského muzea se na své návštěvníky v nadcházející sezóně těší a věří, že i letošní rok bude pro ně stejně atraktivní jako ten loňský a přinese jim spoustu nových zážitků a příjemných chvil.
Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.

NZM Valtice – Muzeum vinařství, zahradnictví a životního prostředí

NZM Valtice – Muzeum vinařství, zahradnictví a životního prostředí

V muzeu jsou umístěny stálé expozice historického vývoje zelinářství, ovocnářství a vinařství v českých zemích (mj. sbírka historických vinařských lisů), parafinových modelů ovoce a zeleniny, malé zahradní arboretum. Muzeum prošlo v letech 2017 – 2019 rozsáhlou proměnou.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura