Úvod > Aktuality > Zemědělská olympiáda dnes začíná v Českých Budějovicích
Zemedelská olympiáda v Ceských Budejovicích
"> Zemedelská olympiáda v Ceských Budejovicích "> Deti se zájmem o zemedelství "> Zemedelská olympiáda
Životní styl

Zemědělská olympiáda dnes začíná v Českých Budějovicích

  • Vydáno20. listopadu 2013
Již podruhé bude Zemědělský svaz ČR pořádat soutěž pro žáky středních zemědělských škol a učilišť – jízdu zručnosti traktorem s vlekem. V letošním roce se k této soutěži přidá také 1. ročník Zemědělské olympiády. Tyto akce proběhnou v rámci veletrhu Vzdělání a řemeslo, který se koná od 20. do 22. listopadu v Českých Budějovicích.
Zemědělská olympiáda v Českých BudějovicíchV rámci 19. ročníku veletrhu Vzdělání a řemeslo, který se uskuteční ve dnech 20. – 22. listopadu na výstavišti v Českých Budějovicích, se budou moci utkat mezi sebou žáci studující středoškolské zemědělské obory. Obě zemědělské soutěže proběhnout druhý den výstavy, tj. ve čtvrtek 21. listopadu v dopoledních hodinách. Soutěže budou součástí doprovodného programu výstavy, při kterém se představují jednotlivá řemesla a studijní obory.

Cílem soutěží je zvyšování a porovnání odborných znalostí a dovedností žáků v rámci středních škol a učilišť, výměna zkušeností a samozřejmě také nevšední zážitky! Jízda zručnosti se skládá z osmi prvků jako je např. projetí osmičkou, couvání do garáže, zastavení na přesnost, přistavení k rampě atd. Žáci budou mít zapůjčen traktor JCB Fastrac od společnosti Toko Agri a.s., ke kterému bude připojen vlek.

V zemědělské olympiádě čeká na soutěžící nejen otestování teoretických znalostí ze zemědělství, ale ukáží své dovednosti také při dojení na umělém vemeni nebo při poznávání semen a klasů polních plodin. Návštěvníci veletrhu, kterými jsou převážně žáci posledních ročníků základních škol a jejich rodiče, se mohou přesvědčit o tom, že zemědělství zahrnuje mnoho pestrých a zajímavých činností.
Návštěvnické centrum pivovaru Budvar – příběh budějovického piva nejen pro milovníky zlatého moku

Návštěvnické centrum pivovaru Budvar – příběh budějovického piva nejen pro milovníky zlatého moku

V Českých Budějovicích můžete obdivovat tradiční výrobu chmelového moku pivovarníky, kteří již více než 700 let připravují pivo podle originální receptury za použití nejkvalitnějších domácích surovin. Pro milovníky Budvaru je tu návštěvnické centrum.