Úvod > Aktuality > Země plná překvapení
Země plná překvapení
">
Zážitky

Země plná překvapení

  • Vydáno20. července 2011
Zajímavosti, nevšední místa a rarity. To všechno se dá v České republice najít, když víte, kde hledat. Okouzlete své přátele nebo příbuzné znalostí specialit či atraktivních aktivit, o kterých jen tak někdo neví. Vezměte je s sebou a nechte je žasnout.
Projet se původně výlučně vojenským automobilem Hummer nebo si zalyžovat na trávě – to jsou nezapomenutelné zážitky, o kterých budete svým známým vyprávět ještě dlouho poté. Vybrali jsme i něco pro vaše děti.
 
  • Dopřejte si nezapomenutelnou jízdu vozem Hummer. Terénem je speciální trať, off-road polygon. Vozidlo řídí řidič nebo si to můžete vyzkoušet sami. Bonusem je závod na terénních čtyřkolkách, střelba z kuše či luku nebo řízení maléhu Hummera na dálkové ovládání.
  • Jste-li vášniví lyžaři, určitě si zkuste zalyžovat na trávě. Ano, nejde o umělý povrch, ale o skutečné lyžování na louce. V Rokytnici nad Jizerou si půjčte takzvané „travní lyže“ s chrániči a dalším vybavením. Půjčovna nabízí i vlastní speciálně upravený snowboard, který má dvojici malých náprav s 8- nebo 9palcovými koly.
  • Do kokpitu MIG-21 si člověk jen tak někde nesedne. Při návštěvě soukromé sbírky letadel Air park ve Zruči u Plzně to ale není problém. Mezi další vystavené unikáty patří například letadlo Mirage III R, taktický průzkumný stroj francouzského letectva.
  • Jedinečná přeprava rekonstruovaným historickým vláčkem mezi dvěma doly na vás čeká v areálu Ševčinského dolu na Březových Horách. Dvě stě třicet metrů dlouhá trasa opravené úzkokolejky je poutavou atrakcí pro dospělé i děti. Mimo letní sezónu jezdí vláček pouze při dobrém počasí.

„Válení se u vody“ patří k oblíbeným a velmi pohodlným způsobům relaxace u nás. Předkládáme vám možnost návštěvy netradiční vodní plochy.

  • Kamencové jezero, ojedinělé v celosvětovém měřítku, je k vidění nedaleko Chomutova. V areálu bývalého dolu, kde se těžil kamenec a síra, se dnes nachází rozlehlé jezero, kemp a chatová osada. Železitá voda má výborný vliv na organismus, v okolí vody je dostatek příležitostí k odpočinku a zábavě.
Válečná expozice v Air parku ve Zruči u Plzně

Válečná expozice v Air parku ve Zruči u Plzně

Vydejte se po stopách válečné historie do Air parku ve Zruči u Plzně. Seznámíte se zde s historií, výstrojí a výzbrojí armád, které se koncem druhé světové války setkaly na demarkační linii u Plzně. Soukromá sbírka techniky Air Park je určena všem příznivcům letadel a vojenské techniky.

Kamencové jezero Chomutov

Kamencové jezero Chomutov

V létě je lákadlem pro všechny návštěvníky z Chomutova, celé České republiky a pro turisty z celého světa. Kamencové jezero je jediné na světě. Jezero vzniklo zatopením dolů, v nichž se těžil kamenec a síra. Plocha jezera je 15,95 ha, šířka je 240 m a délka 676 m, největší hloubka je 3,4 m.

Půjčovna travních lyží v Rokytnici nad Jizerou

Půjčovna travních lyží v Rokytnici nad Jizerou

U nás můžete lyžovat i v létě! Skiareál Pařez nezapomíná ani na vyznavače prken a prkének. Pokud vám víc než lyžování vyhovuje snowboarding, přijďte k nám vyzkoušet jeho letní variantu!