Úvod > Aktuality > Země plná překvapení
Zážitky

Země plná překvapení

  • Vydáno20. července 2011
Zajímavosti, nevšední místa a rarity. To všechno se dá v České republice najít, když víte, kde hledat. Okouzlete své přátele nebo příbuzné znalostí specialit či atraktivních aktivit, o kterých jen tak někdo neví. Vezměte je s sebou a nechte je žasnout.
Projet se původně výlučně vojenským automobilem Hummer nebo si zalyžovat na trávě – to jsou nezapomenutelné zážitky, o kterých budete svým známým vyprávět ještě dlouho poté. Vybrali jsme i něco pro vaše děti.
 
  • Dopřejte si nezapomenutelnou jízdu vozem Hummer. Terénem je speciální trať, off-road polygon. Vozidlo řídí řidič nebo si to můžete vyzkoušet sami. Bonusem je závod na terénních čtyřkolkách, střelba z kuše či luku nebo řízení maléhu Hummera na dálkové ovládání.
  • Jste-li vášniví lyžaři, určitě si zkuste zalyžovat na trávě. Ano, nejde o umělý povrch, ale o skutečné lyžování na louce. V Rokytnici nad Jizerou si půjčte takzvané „travní lyže“ s chrániči a dalším vybavením. Půjčovna nabízí i vlastní speciálně upravený snowboard, který má dvojici malých náprav s 8- nebo 9palcovými koly.
  • Do kokpitu MIG-21 si člověk jen tak někde nesedne. Při návštěvě soukromé sbírky letadel Air park ve Zruči u Plzně to ale není problém. Mezi další vystavené unikáty patří například letadlo Mirage III R, taktický průzkumný stroj francouzského letectva.
  • Jedinečná přeprava rekonstruovaným historickým vláčkem mezi dvěma doly na vás čeká v areálu Ševčinského dolu na Březových Horách. Dvě stě třicet metrů dlouhá trasa opravené úzkokolejky je poutavou atrakcí pro dospělé i děti. Mimo letní sezónu jezdí vláček pouze při dobrém počasí.
 
„Válení se u vody“ patří k oblíbeným a velmi pohodlným způsobům relaxace u nás. Předkládáme vám možnost návštěvy netradiční vodní plochy.
 
  • Kamencové jezero, ojedinělé v celosvětovém měřítku, je k vidění nedaleko Chomutova. V areálu bývalého dolu, kde se těžil kamenec a síra, se dnes nachází rozlehlé jezero, kemp a chatová osada. Železitá voda má výborný vliv na organismus, v okolí vody je dostatek příležitostí k odpočinku a zábavě.
Válečná expozice v Air parku ve Zruči u Plzně

Válečná expozice v Air parku ve Zruči u Plzně

Vydejte se po stopách válečné historie do Air parku ve Zruči u Plzně. Seznámíte se zde s historií, výstrojí a výzbrojí armád, které se koncem druhé světové války setkaly na demarkační linii u Plzně. Soukromá sbírka techniky Air Park je určena všem příznivcům letadel a vojenské techniky.

Kamencové jezero Chomutov

Kamencové jezero Chomutov

V letní sezóně je lákadlem pro všechny návštěvníky nejen z Chomutova či České republiky, ale pro turisty z celého světa. Kamencové jezero je světový unikát. Vzniklo zatopením dolů, v nichž se těžil kamenec a síra. Plocha jezera je 15,95 ha, šířka je 240 m a délka 676 m, největší hloubka je 3,4 m.

Půjčovna travních lyží v Rokytnici nad Jizerou

Půjčovna travních lyží v Rokytnici nad Jizerou

U nás můžete lyžovat i v létě! Skiareál Pařez nezapomíná ani na vyznavače prken a prkének. Pokud vám víc než lyžování vyhovuje snowboarding, přijďte k nám vyzkoušet jeho letní variantu!

Další aktuality

Když v Praze napadne sníh: tipy, kde si zabobovat, i kde nasadit běžky

Nestává se často, aby v Praze napadl sníh. Respektive tolik sněhu, který by vydržel pár dnů a bylo ho skutečně hodně! Letos však meterologická zima startuje zostra a arktické vzdušné proudy nám poslaly sněhovou nadílku, kterou ocení děti na bobech a dospěláci na běžkách. Kam se za sněhovými radovánkami vydat vám poradí portál Kudy z nudy.
Praha | Zimní sporty

Kde si v Praze zasportovat? Tipy na sportovní centra a indoorové sporty

Nevíte kam si jít v Praze zasportovat? Inspirujte se našimi tipy, které vám prozradí, kde najít dobré posilovny, sportovní centra, lezecké stěny anebo plavecké bazény. Moderně zařízené prostory s kvalitním sportovním vybavením vám umožní aktivní odpočinek, zábavu a relaxaci na špičkové úrovni.
Praha | Životní styl

Kam s dětmi do divadla v Praze? Vyberte si z tipů, kam na představení pro děti

Venku je zimní nevlídno, které nepřeje dlouhým vycházkám. Proto přinášíme pár tipů, kde se s dětmi v teple a suchu pobavíte a rozhodně se nebudete nudit. Inspirujte se a vydejte se s celou rodinou za kulturou na veselá představení do divadel i divadélek nejen pro děti.
Praha | Kultura

Na pražském Výstavišti budou o víkendu vánoční hrnčířské a řemeslné trhy

Již devatenáctiletou tradici mají vyhlášené, vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze 7, v Holešovicích. I letos se na setkání s vámi těší ve dnech 2. a 3. prosince na 130 uměleckých řemeslníků, kteří se do Prahy sjedou z různých krajů republiky, i ze zahraničí, aby vám představili bohatou nabídku na vkusné a hodnotné dárky. Jako každý rok zde najdete výběr těch nejlepších, tradičních, ale i nevšedních řemesel, inspiraci a předvánoční pohodu.
Praha | Kultura

Sáňkování v Praze: Petřín, Riegrovy sady i terény na okraji města

Když v Praze napadne dostatek sněhu na to, aby se dalo sáňkovat, je to skoro příležitost pro slavnostní oblečení a oslavné fanfáry. Letos se zima konečně vydařila a ani portál Kudy z nudy na nic nečeká: zkrátka přinášíme pár tipů, kde si v zimních dnech nejlíp zajezdíte na bobech a sáňkách.
Praha | Zimní sporty

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (2.12. – 3.12.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze, Mikulášské jízdy Prahou a okolím – Čertohráček, Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze, Advent na Hamousově statku. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Vánoční trhy v Praze vrátí do centra sváteční pohodu a zvyky

Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí, které jsou největšími trhy v České republice, začnou už v sobotu 2. prosince. Svým návštěvníkům nabídnou pochutiny zejména z českých zdrojů, především pak svařené víno z ryze moravských hroznů odrůdy svatovavřinecké a české klobásy. Ve stáncích nebudou chybět vánoční ozdoby z dílen z celé země a atmosféru doladí tradiční zvyky a pestrý program. Vánoční trhy, které potrvají do 6. ledna 2024, se zaměří na ekologii. Ozdoby na stromě vyrobí dekoratéři z recyklovaného materiálu, návštěvníci budou konzumovat z plně rozložitelných kelímků, příborů a brček a objeví se také sběrače na kelímky.
Praha | Zážitky

Užijte si Vánoční trhy v centru i na okraji Prahy

Oblíbené vánoční trhy v Praze zvou všechny milovníky Vánoc a pohodové atmosféry a vánočních vůní na šálek svařeného vína, horké čokolády, velký výběr dekorací a dárečků, které si zde můžete po celou dobu adventu pořídit. Radost vám udělají nazdobené stromky, rozzářené ozdoby a kulturní program. Některé vánoční trhy v Praze začaly již minulý týden, ty větší se otevřou nyní a potrvají mnohdy až do 6. ledna 2024.
Praha | Zážitky