Úvod > Aktuality > Železnorudský Špičák rozšíří letos sjezdovky
Železnorudský Špičák rozšíří letos sjezdovky
"> ">
Zimní sporty

Železnorudský Špičák rozšíří letos sjezdovky

  • Vydáno23. listopadu 2012
Špičák letos nabízí pět hlavních tratí o celkové délce 8517 metrů, z toho téměř sedm km lze uměle zasněžovat. Nejprudší sjezdovka v ČR Šance nabídne adrenalinové lyžování v boulích na svahu, který má sklon až 45 stupňů. Přepravu v areálu bude zajišťovat zejména čtyřsedačková lanovka s kapacitou 2400 lidí za hodinu a deset dalších vleků s celkovou kapacitou 6400 osob za hodinu.
Sportovní i rodinné lyžování, adrenalin i pohodu vám nabídne největší zimní středisko na české straně Šumavy Ski&Bike Špičák. Patří mezi nejlepší pětihvězdičkové TOP areály v ČR. Nejprudší sjezdovka v ČR – Šance, se sklonem 100%, ale i široké modré sjezdovky pro carvingový oblouk nebo samostatný areál pro děti a začátečníky s pohyblivým kobercem, snowtubing.

Proslulá je i lyžařská škola s nejlepšími instruktory v oblasti, k dispozici je také půjčovna lyžařského vybavení.

Sedačková lanovka a vleky jsou denně v provozu od 8:30 do 16:00, večerní lyžování si užijete ve středu, pátek a sobotu od 18.30 do 21.00.

Areál také upravuje 3,5kilometrový okruh pro běžkaře a nabízí značené skialpinistické trasy z vrcholu Špičáku.

Svahy budou letos v areálu upravovat novou rolbou s navijákem, která je nejmodernějším zařízením tohoto druhu u nás.

Skialpinistické trasy na Šumavě – alpský zážitek v Česku

Skialpinistické trasy na Šumavě – alpský zážitek v Česku

V zimní sezóně můžete na Špičáku a blízkém okolí vyrazit na skitouringové trasy. Tyto trasy navrhla a vytyčila horská služba. V současné době je na Železnorudsku vytyčeno celkem 7 tras různých délek a obtížností.

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.