Úvod > Aktuality > Zdobnice v Orlických horách otevírá nové singletracky
Zdobnice v Orlických horách otevírá nové singletracky
"> "> "> ">
Letní sporty

Zdobnice v Orlických horách otevírá nové singletracky

  • Vydáno14. září 2020
Další trasy česko-polského projektu Singletrack Glacensis se otevřou ve Zdobnici 17. 9. 2020. Celkem 60 km tras celého projektu tak doplní síť singletracků v česko-polském příhraničí pod jednou značkou na více než 200 km, síť hodnou evropského zřetele a zájmu bikerů.
singltrek zdobniceVe Zdobnici, srdci Orlických hor, bylo vybudováno 10 km nových singletracků, pumptrack a cvičný trail. Obec také pořídila nabíjecí stanici pro elektrokola, monitorovací stanici a stanici pro rychlou opravu kol svépomocí. To vše mohou návštěvníci využít zdarma, dobrovolný příspěvek na provoz je vítán.

Singletracky Zdobnice jsou součástí projektu Singletrack Glacensis, kdy ve spolupráci s partnery Regionem Orlicko – Třebovsko na Pekláku v České Třebové  a s Gminou Bystrzycí Klodzkou ve Spaloně a v Miedzygórze vzniklo celkem 60 km nových singletracků, tj. přírodních stezek v lese pro horská kola. Ty se navíc stanou součástí mnohem širší sítě budovaných trailů v poslední době na české a polské straně pod jednotnou značkou Singletrack Glacensis. Jde  o celkovou délku přes 200 km a další vzniknou. Na české straně např. Suchý vrchBuková hora letos a Moravská Třebová příští rok.

singltrek zdobniceSlavnostní otevření Singletracků Zdobnice za účasti pozvaných hostů proběhne 17. 9. 2020 od 13:30 hod., veřejnost bude vítana v následujících dnech. Pro bikery je od čtvrtka 18. 9. připravena karta bikera, do které se razítkuje návštěva jednotlivých areálů. S touto plně orazítkovanou kartou lze pak získat  dárky v partnerských městech. Tato karta je k dostání na každém nově otevřeném trailu, a to včetně razítka. Pro první úspěšné bikery chystá obec Zdobnice upomínkové předměty.
 
Singletrack Zdobnice

Singletrack Zdobnice

Ucelená síť úzkých, jednosměrných cyklistických stezek u Zdobnice, upravených pro zábavnou jízdu v těsném kontaktu s přírodou. Trasa je navržena dle prověřené metodiky, téměř po celou dobu jízdy se jede v zatáčkách či odlišných úhlech terénu.

Česká Třebová je město zimního i letního sportu

Česká Třebová je město zimního i letního sportu

Navštivte Ski areál Peklák, lanový park, krytý plavecký bazén a zimní stadion.

Bike resort Peklák

Bike resort Peklák

Bike resort Peklák leží na okraji města Česká Třebová, kde začal vznikat již na jaře roku 2012. Nejedná se o žádné velké horské středisko, ale o menší sympatický areál, který je velmi dobře situovaný a pro horská kola toho nabízí opravdu hodně.