Úvod > Aktuality > Tovární jezdec Hyundai Dani Sordo míří do Zlína na Barum Czech Rally
Tovární jezdec Hyundai Dani Sordo míří do Zlína na Barum Czech Rally
">
Letní sporty

Tovární jezdec Hyundai Dani Sordo míří do Zlína na Barum Czech Rally

  • Vydáno6. srpna 2018
Letošní 48. ročník Barum Czech Rally Zlín (24. – 26. srpna 2018), pátý díl Mistrovství Evropy v rally (ERC), ozdobí velká hvězda světového rallysportu. Na startu se objeví španělský jezdec Dani Sordo na voze Hyundai i20 R5. Pětatřicetiletý jezdec tovární stáje Hyundai Shell Mobis World Rally Team se přesune do Zlína rovnou z Rallye Deutschland s cílem prokázat schopnosti vozu Hyundai kategorie R5 v souboji se špičkou evropského šampionátu.
HyundaiDani Sordo se narodil 2. května 1983 ve španělské Torrelavege. S motoristickým sportem začal ve dvanácti letech, kdy začal jezdit motokáry a motokros. Do soutěžního světa rally vstoupil v roce 2001, o dva roky později poprvé odstartoval v mistrovství světa při domácí Rally Catalunya. V roce 2005 se stal juniorským mistrem světa JWRC, od dalšího roku už světové tratě objížděl se speciálem kategorie WRC. V roce 2013 celkově vyhrál Německou rally, v letošní sezoně skončil dvakrát na medailových stupních, v Mexiku byl druhý a v Argentině obsadil třetí místo. Dvakrát dojel těsně za nejlepší trojicí, čtvrtý byl na Korsice a v Portugalsku.

Dani SordoCelkově má na svém kontě přes čtyři desítky pódiových umístění. Sordo obsadil dvakrát třetí místo v celkovém pořadí MS v letech 2008, 2009, dále přidal jedno čtvrté místo (2007), třikrát páté místo v celkovém pořadí mistrovství světa (2010, 2013, 2016), v loňském roce skončil šestý. K jeho koníčkům patří sport a především cyklistika. Daniho idolem byl jezdec formule 1 Ayrton Senna z Brazílie. Jeho spolujezdcem je zkušený devětačtyřicetiletý krajan Carlos del Barrio.Sordo během let vystřídal několik továrních týmů, se stájí Hyundai Motorsport je spojen od roku 2014. Barum Czech Rally Zlín pro něj bude premiérou za volantem vozu kategorie R5.

Další aktuality