Úvod > Aktuality > Zážitková turistika v Dětenicích
Památky

Zážitková turistika v Dětenicích

  • Vydáno10. září 2010
Zážitková turistika je to, co teď letí a na jejich křídlech se bez problému můžete přenést do Dětenic na Jičínsku, kde si sáhnete na středověk. Strašidelný středověk, plný bitev, drsné mluvy a zvláštních zvyků znamená pro někoho noční můru, pro jiného lákavé dobrodružství. Pro návštěvníky Zámeckého resortu Dětenice pak představuje realitu středověku prožitou na vlastní kůži. Pestrá nabídka služeb Zámeckého resortu Dětenice osloví malé i velké.

Lákadlem nejen pro děti je zámek, kde každou sobotu od 11 do 17 hodin ožívají nadpřirozené bytosti. Prohlídka zámku při svíčkách v doprovodu upíra nemusí být to pravé ořechové pro slabší povahy, a strašidla číhající v zámeckých komnatách pravděpodobně zvýší tep i těm odvážnějším.

Jedlíci naopak ocení služby dětenické krčmy. Pokud vás do ní hlad či zvědavost opravdu zavede, připravte se na drsnou mluvu, která je pro středověkou hospodu charakteristická, a hlavně na dobové speciality. Na vlastní kůži poznáte, jak těžká může být volba mezi čertovým krůtím masíčkem a hnátem z exotického ptáka. O něco snazší to budou mít vegetariáni, kteří pravděpodobně ocení talíř pro zatvrzelé kytkožrouty.

Jen hloupý by ze středověku utíkal dříve než stráví noc v hotelu, jehož recepci obsluhuje mrzutý mnich či usměvavá čarodějka. Představa klidné noci je však pro středověk tak trochu jinou realitou, počítejte s tím, že se budete bát, protože v hotelu ve dne v noci straší.

Osahaní středověku vlastníma rukama se podepíše asi na každém. Více či méně zamilovaní mohou vyzkoušet účinky piva lásky. U dětí to bude pravděpodobně nadšení smíšené se strachem, který prožijí při setkání se strašidly. Tatínkové jen tak nezapomenou na prohlídku pivovaru a ochutnávku piva vařeného podle receptury z osmnáctého století. Nejdéle však na Dětenice budou vzpomínat maminky, které budou dětem denně vysvětlovat, že středověké zvyky a mluva se pro moderní dobu opravdu nehodí.

Více informací:
Exkurze do středověku v Dětenicích
 
Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek – přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech. Zároveň se připravte na poněkud drsnou staročeskou mluvu a středověké zvyky a prostředí. Můžete zde také ochutnat Dětenické černé a světlé pivo, které se vyrábí podle unikátního receptu z 18. století.

Středověký hotel Dětenice
 
Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Strašidelné prohlídky
 
Strašidelné prohlídky zámku v Dětenicích pro malé i velké.
Region: Český ráj. Typ akce: Akce pro děti, Jiný typ akce. Doporučujeme pro: Dovolenou s dětmi, Dovolenou pro mladé, Pohodovou dovolenou, Aktivní dovolenou. Kategorie akce: Cestovní ruch, cestovní ruch – jiné, Turistika, jiné turistické akce. Kdy se akce koná: 1.1.2010 – 31.12.2010.

Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek – přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.