Úvod > Aktuality > Zážitková turistika v Dětenicích
Zážitková turistika v Detenicích
Památky

Zážitková turistika v Dětenicích

  • Vydáno10. září 2010
Zážitková turistika je to, co teď letí a na jejich křídlech se bez problému můžete přenést do Dětenic na Jičínsku, kde si sáhnete na středověk. Strašidelný středověk, plný bitev, drsné mluvy a zvláštních zvyků znamená pro někoho noční můru, pro jiného lákavé dobrodružství. Pro návštěvníky Zámeckého resortu Dětenice pak představuje realitu středověku prožitou na vlastní kůži. Pestrá nabídka služeb Zámeckého resortu Dětenice osloví malé i velké.

Lákadlem nejen pro děti je zámek, kde každou sobotu od 11 do 17 hodin ožívají nadpřirozené bytosti. Prohlídka zámku při svíčkách v doprovodu upíra nemusí být to pravé ořechové pro slabší povahy, a strašidla číhající v zámeckých komnatách pravděpodobně zvýší tep i těm odvážnějším.

Jedlíci naopak ocení služby dětenické krčmy. Pokud vás do ní hlad či zvědavost opravdu zavede, připravte se na drsnou mluvu, která je pro středověkou hospodu charakteristická, a hlavně na dobové speciality. Na vlastní kůži poznáte, jak těžká může být volba mezi čertovým krůtím masíčkem a hnátem z exotického ptáka. O něco snazší to budou mít vegetariáni, kteří pravděpodobně ocení talíř pro zatvrzelé kytkožrouty.

Jen hloupý by ze středověku utíkal dříve než stráví noc v hotelu, jehož recepci obsluhuje mrzutý mnich či usměvavá čarodějka. Představa klidné noci je však pro středověk tak trochu jinou realitou, počítejte s tím, že se budete bát, protože v hotelu ve dne v noci straší.

Osahaní středověku vlastníma rukama se podepíše asi na každém. Více či méně zamilovaní mohou vyzkoušet účinky piva lásky. U dětí to bude pravděpodobně nadšení smíšené se strachem, který prožijí při setkání se strašidly. Tatínkové jen tak nezapomenou na prohlídku pivovaru a ochutnávku piva vařeného podle receptury z osmnáctého století. Nejdéle však na Dětenice budou vzpomínat maminky, které budou dětem denně vysvětlovat, že středověké zvyky a mluva se pro moderní dobu opravdu nehodí.
 

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek – přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Další aktuality

Vypravte se na adventní prohlídky a trh do Broumovského kláštera

Přijďte si do areálu broumovského kláštera vychutnat krásnou vánoční atmosféru spojenou s prodejem regionálních produktů (maso, sýry, medy...), čerstvého pečiva, vánočních stromků, živých kaprů, ukázkou řemesel a bohatým občerstvením. Na stříbrnou neděli 17. prosince proběhne tradiční Adventní trh, již v neděli 3. prosince začínají Adventní prohlídky kláštera. Ve svátečním období se dále konají Vánoční prohlídky a Silvestrovské prohlídky.
Královéhradecký kraj | Památky

#světovéČesko a bílé Vánoce, sněhové rekordy a sníh stokrát jinak

Paní Zima si letos pospíšila a i Vánoce už klepou na dveře. Navíc to vypadá, že nás po několika na sníh skoupých letech čekají na horách závěje a pocukrovaná krajina v nížinách. A kdyby náhodou přišla obleva, na Kudy z nudy víme o zajímavých místech, kde o led a sníh není nouze. Chce to jen trochu hledat a mít i pověstnou kapku štěstí. Ale třeba se nakonec dočkáme i bílých Vánoc!
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Vánoce se na zámku Hrádek u Nechanic slaví již od soboty

Zámek Hrádek u Nechanic připravil tradiční akci Vánoce na zámku. Od 2. do 17. prosince 2023 se o víkendech můžete při prohlídce vánočně upravených zámeckých interiérů seznámit s vánočními zvyky, tradicemi a s historickou vánoční výzdobou.
Královéhradecký kraj | Památky

Na Stezku korunami stromů Krkonoše přijdou čerti i Mikuláš

Stezka korunami stromů Krkonoše zve v sobotu 2. prosince 2023 na procházku lesem do korun stromů, které ožijí přítomností maskovaných čertů. Na stezku samozřejmě zavítá i Mikuláš s andělem. Jedná se o ideální příležitost pro kratší rodinný výlet.
Královéhradecký kraj | Příroda

Krkonošské skiareály jsou na zimu připraveny – na co se můžete těšit?

Vrcholky Krkonoš zasypal sníh a to znamená jediné. Lyžařská sezóna se nezadržitelně blíží. Skiareály nejvyšších tuzemských hor připravily na letošek hned několik obměn a lákadel. Kudy z nudy vám přináší souhrn novinek, které mohou pomoci při rozhodování, na kterou ze sjezdovek pořídit skipasy či sezónní permanentky.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Navštivte tento víkend 34. Muzejní adventní trh v Hradci Králové

Zastavte se s přáteli na Muzejní adventní trh v Hradci Králové a v příjemné atmosféře zapomeňte na vánoční shon. Potěší vás zručnost lidových řemeslníků nabízejících lákavý sortiment dárkových a dekorativních předmětů, živý betlém a vánoční melodie nebo dílna pro děti. Trh potrvá od 1. do 3. prosince 2023. Letošní ročník se zaměří nejen na prodej, ale také ve větší míře na prezentaci a ukázky poctivé řemeslné práce. Před muzejní budovou budou prodávány tradiční pochutiny a nápoje, zastihnete zde také prodejce s označením regionální produkt.
Královéhradecký kraj | Kultura

V Třebechovicích je k vidění unikátní mechanický betlém

Třebechovické muzeum betlémů má ve svých sbírkách více než 400 betlémů zhotovených z nejrůznějších materiálů a pocházejících ze všech oblastí České republiky, velmi starých, ale i ze současnosti. Nejcennější a nejobdivovanější doma i ve světě je unikátní mechanický Proboštův betlém o rozměrech 7x3x2 m.
Královéhradecký kraj | Kultura

Zpřístupnění Sněžky je dokončené, přinese více ochrany přírody i nové lavičky

Správa Krkonošského národního parku letos na podzim dokončila projekt Zpřístupnění Sněžky. Jeho záměrem bylo, aby naše nejvyšší hora byla nadále přístupná všem turistům, ale zároveň, aby tamní vzácná krajina byla chráněná. V rámci projektu byly instalovány nové zábrany, ale i opraveny chodníky, či instalovány nové lavičky.
Královéhradecký kraj | Příroda