Úvod > Aktuality > Zimní horské bobové dráhy: už jste vyzkoušeli všechny?
Zimní horské bobové dráhy: už jste vyzkoušeli všechny?
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Zimní horské bobové dráhy: už jste vyzkoušeli všechny?

  • Vydáno18. listopadu 2021
Milovníci adrenalinu a ostrých sjezdů, zamilované dvojice i rodiny s dětmi bobové dráhy v horských střediscích prostě milují. Ze sjezdovek to k nim máte jen pár kroků, díky bezpečným brzdám dráhu pohodlně sjedou i opatrnější jezdci a navíc večerní osvětlení se postará o neopakovatelné zážitky.

Dvě bobovky na Dolní Moravě

Úžasně dlouhý sjezd s neopakovatelnými výhledy do nádherného údolí Dolní Moravy čeká na ty, kdo se vydají do Skiareálu na Dolní Moravě. S délkou více než tři kilometry je Mamutí bobová dráha bezkonkurenčně nejdelší v Česku. Počítejte také s tím, že je těžce návyková, takže nejspíš nezůstanete jen u jedné jízdy. Čeká vás adrenalinová jízda lesním terénem i na otevřených pláních. Při převýšení 364 metrů projedete 25 bleskurychlých zatáček, 360° otáčku 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčku, podzemní tunel a zhoupnete se na 4 parádních jumpech nad lesními cestami. Mamutí bobovou dráhou se projedete vždy o víkendech od 10 do 17 hodin, jízdné stojí 260 Kč

V Resortu Dolní Morava je ptevřen ave stejný čas i kratší bobovka U Slona. Svézt se na ní můžete také po celou zimní sezonu. Je vybavena nejmodernějším typem bezpečných vozíků a na dráze vás pobaví množství zatáček, 360 stupňových otoček a terénní zlomy ve výšce až 6 metrů! Bobovka U Slona je otevřena stejně jako její mladší sestřička o víkendech od 10 do 17 hodin, jízda stojí 90 Kč.
 

Boboffka – parádní bobová dráha v Beskydech

BoboffkaNa Čeladné v Beskydech se svezete na skvělé bobové dráze! Vznikla na místě bývalé sjezdové tratě v lokalitě Ploština. Díky moderním a bezpečným bobům si můžete vyzkoušet rychlou jízdu beskydským terénem. bobová dráha Boboffka je v listopadu, prosinci a lednu otevřena od čtvrtka do neděle od 10:00 do 16:00 hodin, od února se tu bude jezdit každý den.

Na 834 metrů dlouhé trati zažijete príma fičák, ale víte, že původně mohl být ještě větší? Boboffka s převýšením téměř 200 metrů totiž měla být dlouhá přes 1 100 metrů, ale podle ekologů z Hnutí Duha mohla ohrozit beskydskou populaci rysů. Plánovaná délka dráhy se tak nakonec snížila a rysi tak mohou v Beskydech dál žít společně s fandy adrenalinu. Cena jedné jízdy je 85 Kč.
 

Bobové dráhy v Lipně nad Vltavou

Lipno SlideTaké v Lipně nad Vltavou najdete dvě bobové dráhy v jediném areálu. Obě se vzájemně proplétají na jednom svahu: starší vede po zemi v nerezovém korytě, novější horská dráha ve vzduchu nad ní. Dráhy jsou vzájemně proplety nadjezdy, podjezdy, tunely. Na novější horské bobové dráze si užijete jízdu z ptačí perspektivy, zlatým hřebem jsou pak dvě zatáčky s téměř 360 stupni. Díky bezpečnostním pásům a automatickým brzdám je tato dráha vhodnější pro rodiny s dětmi.

Původní kilometrovou korytovou bobovou dráhu ocení spíše sportovnější jezdci. Rychlost si v obou případech řídíte sami pomocí brzdy. Na start drah se dostanete pohodlně pomocí vleků. Bobovat tu můžete za každého počasí a celý rok. Jen v listopadu probíhá podzimní údržba a bobuje se od pátku do neděle. V zimní sezóně je pak otevřeno od 10 do 18 hodin, užijete si tu nejenom krásné výhledy na Lipno, ale také atraktivní jízdy s nočním osvětlením. Cena jedné jízdy je 80 Kč. A navíc je jízdné stejné pro horskou bobovou dráhu a korytovou bobovou dráhu.
 

Za bobovacím adrenalinem do Krkonoš

bobovka PecMilovníci bobování mají možnost vyzkoušet krkonošské bobové dráhy v různých střediscích. Ideální je takovou návštěvu spojit i s lyžováním. Jestliže se chystáte na zimní dovolenou právě do Krkonoš, vyzkoušejte i adrenalinovou jízdu v Relaxparku v Peci pod Sněžkou, kde je bobová dráha s celkovou délkou 900 metrů. Navíc tuhle zábavu si můžete dopřát i po dni stráveném na sjezdovkách: otevřeno je totiž denně od 10 až do 19 hodin. Jízdna vyjde na 130 Kč.

Přes zimu se svezete i na bobovce v Harrachově. Zdejší bobovka je cca 1000 metrů dlouhá, při 38 m převýšení, průměrném sklonu 6 % a maximálním sklonu 12 %. Má 17 zatáček a dvě atraktivní nadzemní křížení. Nemusíte se tu bát zimy – nerezové koryto dráhy a vleku je jako první v ČR v celé délce vyhříváno. Bobová dráha má otevřeno denně od 10:00 do 16:00 hodin. Jízdenka stojí 150 Kč.

bobovka špindlMožnost vyzkoušet bobovou dráhu se nabízí i ve Špindlerově Mlýně. I zde je otevřeno denně od 10:00 do 16:00 hodin a jízdné vyjde na 115 Kč. Včetně dopravního zařízení má délku 1.400 m a jezdec si při jízdě s průměrným sklonem 7,03% užije 22 zatáček, 5 jumpů (terénních zlomů) a tři tunely. Opravdu nevšední zážitek z jízdy, jejíž rychlost si každý volí podle svých schopností, umocňuje překrásné okolní panorama Krkonoš. Na jedno nebo dvoumístných bobech mohou jezdit bez problémů všechny věkové generace, děti od osmi let samostatně, do osmi let v doprovodu rodičů. Díky kvalitnímu osvětlení může být v provozu i po setmění.
 

Bobovka v Mostech u Jablunkova

bobová dráha mosty u jablunkovaBobová dráha ve Skiareálu v Mostech u Jablunkova byla vybudovaná v roce 2004 jako první nadzemní bobová dráha v České rebuplice. Délka bobovky je 950 m, z toho sjezd dráhy je dlouhý 650 m. Dráha představuje velmi oblíbené zábavní zařízení všech generací. Vozíky, kde si sami určujete vlastní rychlost pomocí vozové brzdy, jsou na bobovkách samozřejmostí. 

Dvoumístný vozík mohou používat jednotlivci i dvojce. Elektronická časomíra umocňuje zážitek z každé jízdy a motivuje k organizování neoficiální i oficiálních závodů. Na jablunkovské bobové dráze se svezete v zimní sezóně (tj. se zahájením lyžování) každý den od 10 do 16 hodin.
Bobová dráha HappyWorld Špindlerův Mlýn

Bobová dráha HappyWorld Špindlerův Mlýn

Pro všechny, kteří právě plánují výlet nebo dovolenou, máme dobrý tip na prima zážitek. Nasměrujte své kroky do Krkonoš – Špindlerova Mlýna, kde si užijete skvělou zábavu na bobové dráze HappyWorld.

Boboffka – bobová dráha Čeladná

Boboffka – bobová dráha Čeladná

Na Čeladné v Beskydech se svezete na bobové dráze! Vznikla na místě bývalé sjezdové tratě v lokalitě Ploština. Díky moderním a bezpečným bobům si můžete vyzkoušet rychlou jízdu beskydským terénem. Bobová dráha s příznačným názvem Boboffka je otevřena denně.

Bobová dráha Kadlcův mlýn v brněnském Mariánském údolí

Bobová dráha Kadlcův mlýn v brněnském Mariánském údolí

Bobová dráha v Brně – Líšni se nachází u restaurace Kadlcův mlýn v Mariánském údolí, kde také naleznete nástupní stanici. Boby vás svezou po téměř 800 metrů dlouhé trase povezou maximální rychlostí 40 km/h.

Dvě bobové dráhy v areálu Bobovka na Lipně

Dvě bobové dráhy v areálu Bobovka na Lipně

Bobové dráhy přímo v obci Lipno nad Vltavou jsou ideálním celoročním cílem rodinných a školních výletů pro všechny, kteří preferují aktivní využití volného času. Užijte si nevšední zážitek z jízdy rychlým korytem či na horské dráze s překrásnými výhledy na Lipenské jezero.

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Nejdelší bobová dráha svého druhu v Česku a druhá nejdelší v Evropě. Horská dráha měří více než 3 kilometry a pyšní se 25 zatáčkami, 360° otáčkou ve výšce 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčkou či podzemním tunelem. V provozu je v zimě i v létě.

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete celou zimní sezonu na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů

Bobová dráha v Resortu Hrubá Voda

Bobová dráha v Resortu Hrubá Voda

Kolejová bobová dráha v Resortu Hrubá Voda je jednou z nejmodernějších bobových drah. Členitá, atraktivní, rychlá a bezpečná. V provozu je po celý rok a jízda je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Bobová dráha Prosek – 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha Prosek – 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha na Proseku nabízí zábavu po celý rok! Zkuste se v nerezové dráze řítit rychlostí až 62 km/h nebo se pouze plížit "vyhlídkovým" tempem. Regulaci rychlosti vám umožní brzdová páka, takže zvolené tempo je pouze na vás.

Ski areál Mosty u Jablunkova – celoroční aktivní odpočinek

Ski areál Mosty u Jablunkova – celoroční aktivní odpočinek

Ski areál Mosty u Jablunkova vám nabídne řadu letních i zimních adrenalinových i pohodových aktivit. Čeká tu na vás například bobová dráha s celoročním provozem, bike park, bungee trampolíny, kosmický trenažér Aerotrim, sjezd po 232 metrů dlouhém laně, horské koloběžky, lanové centrum.

Bobová dráha Hlubočky – celoroční zábava pro celou rodinu

Bobová dráha Hlubočky – celoroční zábava pro celou rodinu

Celoročně otevřená bobová dráha projíždějící speciálním korytem nabízí svezení o celkové délce 1540 m, přičemž samotný sjezd má 1030 m. Trať zatraktivňuje řada otoček, tunel i mostní konstrukce. Maximální rychlost je nastavena na 50 km/hod.

Bobová dráha HappyWorld Harrachov

Bobová dráha HappyWorld Harrachov

Bobová dráha v Harrachově je spolu s dopravním zařízením cca 1.000 metrů dlouhá, při 38 m převýšení, průměrném sklonu 6 % a maximálním sklonu 12 %. Má 17 zatáček a dvě atraktivní nadzemní křížení.

Adrenalin v Relax Parku Pec pod Sněžkou

Adrenalin v Relax Parku Pec pod Sněžkou

Relax Park je nově vystavěné sportovně relaxační centrum. Nachází se pod vrcholem nejvyšší hory ČR Sněžky a při návštěvě Pece pod Sněžkou ho nemůžete přehlédnout.