!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Zimní horské bobové dráhy: už jste vyzkoušeli všechny?

Zimní horské bobové dráhy: už jste vyzkoušeli všechny?

Vydáno 7. ledna 2020 Zimní sporty
Milovníci adrenalinu a ostrých sjezdů, zamilované dvojice i rodiny s dětmi bobové dráhy v horských střediscích prostě milují. Ze sjezdovek to k nim máte jen pár kroků, díky bezpečným brzdám dráhu pohodlně sjedou i opatrnější jezdci a navíc večerní osvětlení se postará o neopakovatelné zážitky.
Bobových drah, které můžete vyzkoušet při zimních toulkách po našich horách, je opravdu hodně. Podívejte se na některé z nich – třeba na nejnovější Boboffku, která se kroutí na bývalé sjezdovce na Čeladné v Beskydech, anebo na mamutí dráhu na Dolní Moravě. S délkou více než tři kilometry je bezkonkurenčně nejdelší v Česku. Počítejte také s tím, že je těžce návyková, takže nejspíš nezůstanete jen u jedné jízdy.
 

Dvě bobovky na Dolní Moravě

Úžasně dlouhý sjezd s neopakovatelnými výhledy do nádherného údolí Dolní Moravy čeká na ty, kdo se vydají do areálu Sněžník. Mamutí bobová dráha je v provozu denně od 10 do 17 hodin, takže při posledních jízdách mezi čtvrtou a pátou odpolední uvidíte postupně se rozsvěcející světla v širokém okolí. Po zavírací hodině se můžete přesunout na kratší, ale déle otevřenou bobovku v areálu U Slona. Ta funguje až do 19 hodin, navíc v úterý, pátek a v sobotu, kdy za dobrých sněhových podmínek bývá v provozu sáňkařská dráha, se zavírací doba prodlužuje až do 21 hodin!
 

Boboffka: nová horská bobová dráha v Beskydech

Novou atrakci od prosince 2019 využívají návštěvníci v Čeladné, kde na bývalé sjezdovce na severním svahu Malé Stolové vznikla bobová dráha Boboffka. V lednu je v provozu od čtvrtka do neděle od 9 do 16 hodin, v únoru se tu prý bude jezdit každý den. Na 834 metrů dlouhé trati zažijete príma fičák, ale víte, že původně mohl být ještě větší? Boboffka s převýšením téměř 200 metrů totiž měla být dlouhá přes 1 100 metrů, ale podle ekologů z Hnutí Duha mohla ohrozit beskydskou populaci rysů. Plánovaná délka dráhy se tak nakonec snížila a rysi tak mohou v Beskydech dál žít společně s fandy adrenalinu.
 

Bobovka v Mostech

Vozíky, kde si sami určujete vlastní rychlost pomocí vozové brzdy, jsou na bobovkách samozřejmostí. Podobná atrakce funguje také ve Skiareálu v Mostech u Jablunkova, kde se na bobové dráze svezete každý den od 10 do 16 hodin.
 

Dvě bobovky na Lipně

Nikdy jinde než v Lipně nad Vltavou nenajdete v jediném areálu dvě bobové dráhy. Obě se vzájemně proplétají na jednom svahu: starší vede po zemi v nerezovém korytě, novější horská dráha ve vzduchu nad ní. Bobovat tu můžete za každého počasí a celý rok, a protože v zimě je otevřeno od 10 do 18 hodin, užijete si tu nejenom krásné výhledy na Lipno, ale také atraktivní jízdy s nočním osvětlením. Žel, jinde na Šumavě zatím milovníci bobovek musí svou oblíbenou zábavu oželet.
 

Bobová dráha v Jizerských horách

Hladinu adrenalinu zvýší ostré zákruty, vlny a skoky na bobovce v Janově nad NisouJizerských horách. Vede podobně jako bobovka na Lipně v nerezovém korytě, ale v jednom místě vás karusel vyveze vysoko nad zem. V zimě tu je otevřeno denně od 10 do 18 hodin.
 

Bobová dráha v Krkonoších

Jedete lyžovat do Krkonoš? Naplánujte si výlet do Relaxparku v Peci pod Sněžkou, kde je bobová dráha s celoročním provozem a celkovou délkou 900 metrů tou největší atrakcí. Navíc tuhle zábavu si můžete dopřát i po dni stráveném na sjezdovkách: otevřeno je totiž denně od 10 až do 19 hodin. Přes zimu se svezete i na bobovce v Harrachově, dráha ve Špindlerově Mlýně je ale přes zimu zavřená.
 

Bobovka v Jeseníkách

Celý rok láká k bobování bobová dráha, která se kroutí po horských svazích Skiareny ve Vrbně pod Pradědem. V provozu je ve středu a ve čtvrtek od 9 do 16 hodin, od pátku do neděle pak od 9 do 17 hodin. Pozor, v pondělí a v úterý tu mají zavřeno!
 

Kde najdete další bobovky?

Boboffka - bobová dráha na Čeladné

Boboffka - bobová dráha na Čeladné

Na Čeladné v Beskydech se svezete na bobové dráze! Vznikla na místě bývalé sjezdové tratě v lokalitě Ploština. Díky moderním a bezpečným bobům si můžete vyzkoušet rychlou jízdu beskydským terénem. Bobová dráha s příznačným názvem Boboffka je otevřena denně od 9:00 do 16:00.

Bobová dráha v Park sportu Hrubá Voda u Olomouce

Bobová dráha v Park sportu Hrubá Voda u Olomouce

Kolejová bobová dráha v Park sportu Hrubá Voda je jednou z nejmodernějších bobových drah. Členitá, atraktivní, rychlá a bezpečná. V provozu je po celý rok a jízda je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Adrenalin - MonkeyPark Harrachov

Adrenalin - MonkeyPark Harrachov

Super zážitek pro děti i dospělé. MonkeyPark Harrachov je situován v okolí poslední zatáčky bobové dráhy Harrachov. Disponuje 14 překážkami a je 273 m dlouhý. Poslední dvě překážky lanového parku vedou adrenalinovým 117 m dlouhým skluzem po laně nad horským jezírkem.

Adrenalin v Relax Parku Pec pod Sněžkou

Adrenalin v Relax Parku Pec pod Sněžkou

Relax Park je nově vystavěné sportovně relaxační centrum. Nachází se pod vrcholem nejvyšší hory ČR Sněžky a při návštěvě Pece pod Sněžkou ho nemůžete přehlédnout.

Bobová dráha Hlubočky - celoroční zábava pro celou rodinu

Bobová dráha Hlubočky - celoroční zábava pro celou rodinu

Celoročně otevřená bobová dráha projíždějící speciálním korytem nabízí svezení o celkové délce 1540 m, přičemž samotný sjezd má 1030 m. Trať zatraktivňuje řada otoček, tunel i mostní konstrukce. Maximální rychlost je nastavena na 50 km/hod.

Bobová dráha Vrbno pod Pradědem

Bobová dráha Vrbno pod Pradědem

Ve Ski Areně ve Vrbně pod Pradědem se můžete svézt na nové bobové dráze. Okruh dráhy po členité kovové konstrukci měří 840 metrů, z toho sjezd 650 metrů. Bobová dráha je otevřena po celý rok.

Bobová dráha Prosek - 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha Prosek - 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha na Proseku nabízí zábavu po celý rok! Zkuste se v nerezové dráze řítit rychlostí až 62 km/h nebo se pouze plížit "vyhlídkovým" tempem. Regulaci rychlosti vám umožní brzdová páka, takže zvolené tempo je pouze na vás. Využít můžete i lezeckou stěnu a lanový park.

Ski areál Hlubočky - lyžování a snowboarding v blízkosti Olomouce

Ski areál Hlubočky - lyžování a snowboarding v blízkosti Olomouce

Ať je léto nebo zima, v Hlubočkách je vždycky prima! Ski areál Hlubočky - zimní areál, který je svou polohou a obtížností sjezdových tratí předurčen jako ideální lokalita pro rodinné lyžování.

Relax a sport resort Dolní Morava

Relax a sport resort Dolní Morava

Horské středisko s celoročním provozem a širokou nabídkou sportovních a rekreačních aktivit včetně adrenalinových. Najdete zde lanový park, bobovou dráhu, lanovku k chatě Slaměnka, Mamutíkův vodní park, disc golf, cyklo a pěší trasy, single traily, v zimě Ski areál Sněžník a mnoho dalšího.

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete celou zimní sezonu na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů

Ski areál Mosty u Jablunkova - celoroční aktivní odpočinek

Ski areál Mosty u Jablunkova - celoroční aktivní odpočinek

Ski areál Mosty u Jablunkova vám nabídne řadu letních i zimních adrenalinových i pohodových aktivit. Čeká tu na vás například bobová dráha s celoročním provozem, bike park, bungee trampolíny, kosmický trenažér Aerotrim, sjezd po 232 metrů dlouhém laně, horské koloběžky, lanové centrum.

Bobová dráha v Janově nad Nisou - za vzrušujícím zážitkem po celý rok

Bobová dráha v Janově nad Nisou - za vzrušujícím zážitkem po celý rok

Přijeďte si vyzkoušet nevšední, mimořádně atraktivní, ale za každých okolností bezpečný zážitek. Nová bobová dráha v Janově nad Nisou je skvělou atrakcí a vzrušujícím zážitkem pro aktivní využití volného času pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Sport areál Klíny - zábava a rekreace pro vás

Sport areál Klíny - zábava a rekreace pro vás

Rodinné středisko Sport areál Klíny v Krušných horách se rozkládá východně od centra obce Klíny v nadmořské výšce 720 m n. m. nedaleko přechodu Mníšek (Deutscheinsiedel). Sjezdovky v areálu jsou situovány severovýchodním směrem, což zaručuje na místní nadmořskou výšku dobré a stálé sněhové podmínky.

Sportovní areál HEIpark - 365 dnů v roce

Sportovní areál HEIpark - 365 dnů v roce

Ve sportovním areálu HEIpark naleznete v celostátní raritu, a to tři uměle vytvořené sjezdovky s vlastními kotvovými vleky, snowpark s umělými skoky a překážkami, dvě dětské sjezdovky, skoky do BigAirBagu (nafukovacího polštáře) a snowtubing.

Ski Arena Vrbno pod Pradědem

Ski Arena Vrbno pod Pradědem

Ski Arena Vrbno pod Pradědem je jediné lyžařské středisko ve Vrbně pod Pradědem. Nachází v jihozápadní části města v nadmořské výšce 600 m n.m. Sjezdovka garantuje pokrytí sněhem modernizovaným systémem umělého zasněžování.

Další aktuality

5.3.
2020
Ušetřete v Krkonoších se slevovými kartami

Ušetřete v Krkonoších se slevovými kartami

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty
18.2.
2020
Špindlerův Mlýn je nabitý zimními akcemi

Špindlerův Mlýn je nabitý zimními akcemi

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty