ÚvodAktualityZimní horské bobové dráhy: už jste vyzkoušeli všechny?
Zimní sporty

Zimní horské bobové dráhy: už jste vyzkoušeli všechny?

  • 11. listopadu 2023
Milovníci adrenalinu a ostrých sjezdů, zamilované dvojice i rodiny s dětmi bobové dráhy v horských střediscích prostě milují. Ze sjezdovek to k nim máte jen pár kroků, díky bezpečným brzdám dráhu pohodlně sjedou i opatrnější jezdci a navíc večerní osvětlení se postará o neopakovatelné zážitky.

Dvě bobovky na Dolní Moravě

Úžasně dlouhý sjezd s neopakovatelnými výhledy do nádherného údolí Dolní Moravy čeká na ty, kdo se vydají do Skiareálu na Dolní Moravě. S délkou více než tři kilometry je Mamutí bobová dráha bezkonkurenčně nejdelší v Česku. Počítejte také s tím, že je těžce návyková, takže nejspíš nezůstanete jen u jedné jízdy. Čeká vás adrenalinová jízda lesním terénem i na otevřených pláních. Při převýšení 364 metrů projedete 25 bleskurychlých zatáček, 360° otáčku 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčku, podzemní tunel a zhoupnete se na 4 parádních jumpech nad lesními cestami. Mamutí bobovou dráhou se projedete vždy o víkendech od 10 do 17 hodin, jízdné nahoru stojí 270 Kč, jízda dolů pak 390 Kč. V Resortu Dolní Morava je ptevřen ave stejný čas i kratší bobovka U Slona. Svézt se na ní můžete také po celou zimní sezonu. Je vybavena nejmodernějším typem bezpečných vozíků a na dráze vás pobaví množství zatáček, 360 stupňových otoček a terénní zlomy ve výšce až 6 metrů! Bobovka U Slona je otevřena stejně jako její mladší sestřička o víkendech od 10 do 17 hodin, jízda stojí 100 Kč.
 

Boboffka – parádní bobová dráha v Beskydech

BoboffkaNa Čeladné v Beskydech se svezete na skvělé bobové dráze! Vznikla na místě bývalé sjezdové tratě v lokalitě Ploština. Díky moderním a bezpečným bobům si můžete vyzkoušet rychlou jízdu beskydským terénem. Bobová dráha Boboffka je v listopadu, prosinci a lednu otevřena od čtvrtka do neděle od 10:00 do 16:00 hodin, od února se tu bude jezdit každý den. Na 834 metrů dlouhé trati zažijete príma fičák, ale víte, že původně mohl být ještě větší? Boboffka s převýšením téměř 200 metrů totiž měla být dlouhá přes 1 100 metrů, ale podle ekologů z Hnutí Duha mohla ohrozit beskydskou populaci rysů. Plánovaná délka dráhy se tak nakonec snížila a rysi tak mohou v Beskydech dál žít společně s fandy adrenalinu. Cena jedné jízdy je 95 Kč.
 

Bobové dráhy v Lipně nad Vltavou

Lipno SlideTaké v Lipně nad Vltavou najdete dvě bobové dráhy v jediném areálu. Obě se vzájemně proplétají na jednom svahu: starší vede po zemi v nerezovém korytě, novější horská dráha ve vzduchu nad ní. Dráhy jsou vzájemně proplety nadjezdy, podjezdy, tunely. Na novější horské bobové dráze si užijete jízdu z ptačí perspektivy, zlatým hřebem jsou pak dvě zatáčky s téměř 360 stupni. Díky bezpečnostním pásům a automatickým brzdám je tato dráha vhodnější pro rodiny s dětmi. Původní kilometrovou korytovou bobovou dráhu ocení spíše sportovnější jezdci. Rychlost si v obou případech řídíte sami pomocí brzdy. Na start drah se dostanete pohodlně pomocí vleků. Bobovat tu můžete za každého počasí a celý rok. Jen v listopadu probíhá podzimní údržba a bobuje se od pátku do neděle. V zimní sezóně je pak otevřeno od 10 do 18 hodin, užijete si tu nejenom krásné výhledy na Lipno, ale také atraktivní jízdy s nočním osvětlením. Cena jedné jízdy je 100 Kč. A navíc je jízdné stejné pro horskou bobovou dráhu a korytovou bobovou dráhu.
 

Za bobovacím adrenalinem do Krkonoš

bobovka PecMilovníci bobování mají možnost vyzkoušet krkonošské bobové dráhy v různých střediscích. Ideální je takovou návštěvu spojit i s lyžováním. Jestliže se chystáte na zimní dovolenou právě do Krkonoš, vyzkoušejte i adrenalinovou jízdu v Relaxparku v Peci pod Sněžkou, kde je bobová dráha s celkovou délkou 900 metrů. Navíc tuhle zábavu si můžete dopřát i po dni stráveném na sjezdovkách: otevřeno je totiž denně od 9:00 až do 16:00 hodin. Jízdna vyjde na 150 Kč. Přes zimu se svezete i na bobovce v Harrachově. Zdejší bobovka je cca 1000 metrů dlouhá, při 38 m převýšení, průměrném sklonu 6 % a maximálním sklonu 12 %. Má 17 zatáček a dvě atraktivní nadzemní křížení. Nemusíte se tu bát zimy – nerezové koryto dráhy a vleku je jako první v ČR v celé délce vyhříváno. Bobová dráha má otevřeno denně od 10:00 do 16:00 hodin. Jízdenka stojí 170 Kč.

bobovka špindlMožnost vyzkoušet bobovou dráhu se nabízí i ve Špindlerově Mlýně. I zde je otevřeno denně od 10:00 do 16:00 hodin a jízdné vyjde na 180 Kč. Včetně dopravního zařízení má délku 1.400 m a jezdec si při jízdě s průměrným sklonem 7,03% užije 22 zatáček, 5 jumpů (terénních zlomů) a tři tunely. Opravdu nevšední zážitek z jízdy, jejíž rychlost si každý volí podle svých schopností, umocňuje překrásné okolní panorama Krkonoš. Na jedno nebo dvoumístných bobech mohou jezdit bez problémů všechny věkové generace, děti od osmi let samostatně, do osmi let v doprovodu rodičů. Díky kvalitnímu osvětlení může být v provozu i po setmění.
 

Bobovka v Mostech u Jablunkova

bobová dráha mosty u jablunkovaBobová dráha ve Skiareálu v Mostech u Jablunkova byla vybudovaná v roce 2004 jako první nadzemní bobová dráha v České rebuplice. Délka bobovky je 950 m, z toho sjezd dráhy je dlouhý 650 m. Dráha představuje velmi oblíbené zábavní zařízení všech generací. Vozíky, kde si sami určujete vlastní rychlost pomocí vozové brzdy, jsou na bobovkách samozřejmostí. Dvoumístný vozík mohou používat jednotlivci i dvojce. Elektronická časomíra umocňuje zážitek z každé jízdy a motivuje k organizování neoficiální i oficiálních závodů. Na jablunkovské bobové dráze se svezete v zimní sezóně (tj. se zahájením lyžování) každý den od 10 do 16 hodin.
Bobová dráha HappyWorld Harrachov Letní sporty

Bobová dráha HappyWorld Harrachov

Bobová dráha v Harrachově je spolu s dopravním zařízením cca 1.000 metrů dlouhá, při 38 m převýšení, průměrném sklonu 6 % a maximálním sklonu 12 %. Má 17 zatáček a dvě atraktivní nadzemní křížení.

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě Letní sporty

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné s profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete celou letní i zimní sezonu na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů.

Ski areál Mosty u Jablunkova – celoroční aktivní odpočinek Životní styl

Ski areál Mosty u Jablunkova – celoroční aktivní odpočinek

Ski areál Mosty u Jablunkova vám nabízí řadu letních a zimních aktivit. Čeká tu na vás bobová dráha, dětské trampolíny, bungee trampolíny, lukostřelba, rodeo, aquazorbing, lodičky na vodě, pumptrack s půjčovnou koloběžek, a adrenalinový sjezd na horských trojkolkách.

Dvě bobové dráhy v areálu Bobovka na Lipně Letní sporty

Dvě bobové dráhy v areálu Bobovka na Lipně

Bobové dráhy přímo v obci Lipno nad Vltavou jsou ideálním celoročním cílem rodinných a školních výletů pro všechny, kteří preferují aktivní využití volného času. Užijte si nevšední zážitek z jízdy rychlým korytem či na horské dráze s překrásnými výhledy na Lipenské jezero.

Bobopark Čeladná – Boboffka a Lanový park v Beskydech Zážitky

Bobopark Čeladná – Boboffka a Lanový park v Beskydech

Na Čeladné v Beskydech se svezete na bobové dráze a užijete si v lanovém parku! Díky moderním a bezpečným bobům si můžete vyzkoušet rychlou jízdu beskydským terénem. V lanovém parku vyzkoušíte 4 různé dráhy podle obtížnosti.

Bobová dráha v Relaxparku Pec pod Sněžkou Zážitky

Bobová dráha v Relaxparku Pec pod Sněžkou

Jedna jízda vám stačit nebude. Není divu, projet se ve výšce 8 metrů nad zemí, rychlostí až 40 km/h a užít si přitom výhledy na hřebeny i do údolí, to prostě stojí za to. Hned vedle bobové dráhy je dětský park Lemurie s trampolínami, skluzavkami a prolézačkami. Hned za přehradou i lanové centrum.

Bobová dráha Prosek – 1. bobová dráha v Praze Letní sporty

Bobová dráha Prosek – 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha na Proseku nabízí zábavu po celý rok! Zkuste se v nerezové dráze řítit rychlostí až 62 km/h nebo se pouze plížit "vyhlídkovým" tempem. Regulaci rychlosti vám umožní brzdová páka, takže zvolené tempo je pouze na vás.

Bobová dráha HappyWorld Špindlerův Mlýn Zážitky

Bobová dráha HappyWorld Špindlerův Mlýn

Pro všechny, kteří právě plánují výlet nebo dovolenou, máme dobrý tip na prima zážitek. Nasměrujte své kroky do Krkonoš – Špindlerova Mlýna, kde si užijete skvělou zábavu na bobové dráze HappyWorld.

Bobová dráha Kadlcův mlýn v brněnském Mariánském údolí Zážitky

Bobová dráha Kadlcův mlýn v brněnském Mariánském údolí

Bobová dráha v Brně – Líšni se nachází u restaurace Kadlcův mlýn v Mariánském údolí, kde také naleznete nástupní stanici. Boby vás svezou po téměř 800 metrů dlouhé trase povezou maximální rychlostí 40 km/h.

Bobová dráha v Resortu Hrubá Voda Letní sporty

Bobová dráha v Resortu Hrubá Voda

Kolejová bobová dráha v Resortu Hrubá Voda je jednou z nejmodernějších bobových drah. Členitá, atraktivní, rychlá a bezpečná. V provozu je po celý rok a jízda je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě Zážitky

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Nejdelší bobová dráha svého druhu v Česku a druhá nejdelší v Evropě. Horská dráha měří více než 3 kilometry a pyšní se 25 zatáčkami, 360° otáčkou ve výšce 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčkou či podzemním tunelem. V provozu je v zimě i v létě.

Bobová dráha Hlubočky – celoroční zábava pro celou rodinu Letní sporty

Bobová dráha Hlubočky – celoroční zábava pro celou rodinu

Celoročně otevřená bobová dráha projíždějící speciálním korytem nabízí svezení o celkové délce 1540 m, přičemž samotný sjezd má 1030 m. Trať zatraktivňuje řada otoček, tunel i mostní konstrukce. Maximální rychlost je nastavena na 50 km/hod.

Další aktuality

7 věcí, které nevíte… o ledním hokeji

Lední hokej patří díky své rychlosti a tvrdosti k nejatraktivnějším týmovým sportům na světě. A nejenom na světě: lední hokej je také nejoblíbenější český sport, a dokonce 60 % Čechů ho považuje za sport národní. Jak starý vlastně je, kde vymysleli hokejová pravidla a kdy se poprvé objevil na olympijských hrách? Vypravte se s Kudy z nudy za hokejovou historií!
28. květen 2024 20:15
Zimní sporty

Co nevíte o českých lanovkách? Nejstarší, nejmladší, zrušené i nedokončené

Lanovky jsou báječný vynález. Do kopců a do hor vyvážejí lyžaře, cyklisty i pěší turisty, neobejdou se bez nich letní ani zimní sporty. Lanovky samozřejmě najdete i na Kudy z nudy – sedačkové, kabinové, zkrátka lanovky v horách i ve městech. Pojďte se s nimi seznámit zblízka!
21. květen 2024 8:09
Zimní sporty

Aktivní dovolená 2024: zima na běžkách a sjezdovkách

Čistý vzduch, nad hlavou nebe, kolem dokola příroda, upravené sjezdovky a bílé stopy: to je zima jak má být. Lyžování ostatně patří mezi oblíbené české kratochvíle: zimní dovolenou na horách si dopřeje asi polovina Čechů, sjezdové a běžecké lyžování i snowboarding se řadí mezi nejoblíbenější rekreační sporty. Co myslíte, platilo to i před sto lety?
30. leden 2024 11:37
Zimní sporty

Lyže, kite, psí spřežení: přehled adrenalinových tipů, kam za zimními sporty

Česká republika se pyšní špičkově vybavenými horskými středisky nabízejícími kvalitní sjezdovky, běžecké tratě, bobové dráhy i kvalitní technické zázemí. Na své si přijdou všichni milovníci zimních sportů od začátečníků po pokročilé, od lyžařů přes snowboardisty a běžkaře, až po vyznavače méně tradičních disciplín jako jsou například snowtubing, snowkiting, skijöring, jízda se psím spřežením nebo chůze na sněžnicích.
29. leden 2024 16:00
Zimní sporty

Kde si zaběžkovat po setmění? Využijte osvětlené okruhy!

Patříte k milovníkům jízdy v bílé stopě, ale ve všední den se svému koníčku nemůžete věnovat? Žádný problém – na mnoha místech najdete osvětlené okruhy, kam můžete po práci přijít trénovat, právě tehdy, když se brzy stmívá. Osvětlené okruhy naleznete nedaleko středisek zimních sportů, ale také třeba na golfových hřištích, která se v zimě mění na ráj běžkařů.
27. leden 2024 12:00
Zimní sporty

Zima ve stylu retro: lyžníci, Krakonoš a pašeráci

Zažijte zimu jako z filmu Krakonoš a lyžníci! Prvopočátky lyžování v Česku připomíná řada veselých zimních retro-recesistických závodů, kterých se může účastnit kdokoliv. Stačí jen na půdě vyhrabat nějaké to ošacení po prapředcích, sehnat staré lyže či sáňky a hurá na svah. Závodí se ve všelijakých disciplínách, častou soutěžní kategorií je také "nejlepší historický kostým". K nejoblíbenějším akcím patří Lyžníci ve Smržovce anebo pašeráckej vejkend.
26. leden 2024 16:00
Zimní sporty

Aktivní dovolená 2024: biatlon a zima na běžkách a s malorážkou

Biatlon je zimní sport, který sice má poměrně krátkou historii, ale v jedenadvacátém století se z něj stal jeden z divácky nejpopulárnějších zimních sportů v Evropě. S Kudy z nudy se podíváme, jak vypadaly začátky biatlonu, kde se v Česku odehrávají biatlonové závody a kam a kdy můžete přijít fandit našim závodníkům.
25. leden 2024 10:55
Zimní sporty

Užijte si nejkrásnější trasy Česka v bílé stopě

Letošní zima ukazuje milovníkům bílé stopy vlídnější tvář, než ta předchozí. Sněhová nadílka posledních dnů přinesla dobré podmínky pro běžkaře v Krkonoších, Jizerských horách, Orlických horách, na Šumavě i v Jeseníkách. Portál Kudy z nudy vám přináší ty nejkrásnější tipy na běžky, které vás provedou nejkrásnějšími trasami, kde se budete muset spolehnout jen sami na sebe a vaše lyže.
18. leden 2024 10:00
Zimní sporty