!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zažijte mrazivou rychlost na Mamutí horské dráze
Zažijte mrazivou rychlost na Mamutí horské dráze
"> "> "> "> ">
Zážitky

Zažijte mrazivou rychlost na Mamutí horské dráze

Vydáno 11. prosince 2020
Pyšní se tím, že je nejdelší bobovou dráhou svého druhu v České republice a druhou nejdelší v Evropě. Dopřává zážitky, výhledy a zvedá adrenalin. Stává se jedním z highlightů výletu na Dolní Moravu. Mamutí horská dráha zkrátka umí zaujmout. A v zimní sezóně je s ní ještě o stupeň vyšší zábava!
Mamutí horská dráhaV Mamutí horské dráze se sbíhá hned několik neopakovatelných faktorů. Ten nejlákavější, který je dokonce slyšet, je pořádná rychlost. Stačí se totiž projet kolem dráhy lanovkou a okamžitě rozpoznáte výskání a ječení, které se ozývá z jednotlivých bobů. A zimní sezóna rychlosti přeje. Mrazem ošetřená dráha totiž pomáhá bobům lépe klouzat. V maximální rychlosti padesát kilometrů za hodinu, kterou lze na dráze vyvinout, si budete muset držet klobouky opravdu důkladně. Při tříkilometrovém sjezdu dolů si tak užijete pořádné vlny nadšení a adrenalinu.
 
Mamutí horská dráhaNemusíte se však bát – o bezpečí je důkladně postaráno. Mamutí horská dráha, která vyrostla na svazích Dolní Moravy teprve loni, je opatřena nejmodernějšími technologiemi a spolehlivé brzdění tak hlídají hned tři speciální mechanismy. Ani námraza, led či husté sněžení brzdový systém neošálí.
 
Pokud se během jízdy stihnete soustředit i na něco jiného, než je návykově rychlé svištění dolů, užijete si více než dvacet zatáček, z nichž jedna se vznáší dvanáct metrů nad zemí, dvě otočky, podzemní tunel či terénní vlny. Připočtěte k tomu výhled na zasněženou krajinu Králického Sněžníku, skrze kterou se Mamutí horská dráha proplétá, a dostanete neodolatelný zážitek, na který budete dlouho vzpomínat.
Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Nejdelší bobová dráha svého druhu v Česku a druhá nejdelší v Evropě. Horská dráha měří více než 3 kilometry a pyšní se 25 zatáčkami, 360° otáčkou ve výšce 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčkou či podzemním tunelem. V provozu je v zimě i v létě.

Chata Slaměnka Dolní Morava

Chata Slaměnka Dolní Morava

Horská chata Slaměnka je nejvýše položená chata u horní stanice lanovky Sněžník – 1 116 m n. m. Přímo u chaty najdete sjezdovky Sněžník A a B, Slamník a Vyhlídkovou, restauraci Skalka, Stezku v oblacích a stanoviště horských koloběžek.

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Na Dolní Moravě se v prosinci 2015 otevřela nová stavba, která návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. "Stezku v oblacích" najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů.