Úvod > Aktuality > Zažijte čtení, snění i bdění v Knihovně snů
Zažijte čtení, snění i bdění v Knihovně snů
">

Zažijte čtení, snění i bdění v Knihovně snů

"Poprvé v historii zůstane Knihovna Akademie věd na Národní třídě otevřená celou noc, a to nejen pro uživatele, ale i pro veřejnost. Od čtvrtka 1. listopadu do pátku 2. listopadu jednorázově prodlouží „Knihovna snů“ otevírací dobu na rekordních 34 hodin. Vstup pro všechny je zdarma. "
Po celou dobu budou poskytovány běžné knihovní služby, od 18 hodin je pro návštěvníky navíc připraven program. Zahájen bude autorským čtením a autogramiádou spisovatele Ivana Krause, na které naváže přednáška prof. Heleny Illnerové o „Osvíceném spánku“, donu Quijotovi a skřiváncích a sovách. Následovat bude koncert skupiny Jazz Corporation a celý program bude zakončen promítáním filmu Příběh nemocné duše. Ani pak ale knihovna nezavře a zůstane v provozu i po zbytek noci a celý další den.

Ve studovně je unikátně propojena minulost se současností, historická architektura s nejmodernějšími knihovními službami. Historii a současnost knihovny i budovy Akademie věd přiblíží návštěvníkům naučná stezka a celou nocí je provedou pracovníci knihovny v historických kostýmech navozujících atmosféru doby vlády císaře Rudolfa II., od jehož smrti uplynulo již 400 let.

Touto akcí zahajuje Knihovna AV ČR svůj program v rámci vědeckého festivalu Týden vědy a techniky, během kterého nabídne zájemcům přednášky, exkurze a online soutěž o čtenářský průkaz. Zvláštní pozornost bude věnována osobnosti Rudolfa II., kterou knihovna připomene výstavou „Knihy v době panování Rudolfa II.“ a sérií doprovodných knihovědných přednášek.

Přijďte 1. listopadu do knihovny a prožijet noc v Knihovně snů! Otevřeno nonstop celou noc bude sice mít jen od 1. do 2. 11., ale vstup zdarma, nabídku exkurzí a odborných přednášek budou moci zájemci využít až do 15. listopadu 2012.