Úvod > Aktuality > Zavzpomínejte na léto na safari v Zoo Olomouc

Zavzpomínejte na léto na safari v Zoo Olomouc

Vydáno 10. září 2019 Příroda
I když příjemně teplé letní dny pomalu ale jistě střídá chladný podzim, podmínky pro poznávání Česka jsou stále ideální. Vydejte se zavzpomínat na horké léto na safari v Zoo Olomouc a využijte letošních posledních příležitostí účastnit se komentovaných krmení.
Zoo OlomoucZoologická zahrada Olomouc se nachází v krásných jehličnatých lesích podhůří Nízkého Jeseníku a je domovem téměř 1900 zvířat. Nejdříve zde byla otevřena první část nového safari - Eurasie, které vzniklo z výběhu kozorožců kavkazských, spojením a přebudováním původních výběhů jelenů sika a jelenů východosibiřských a jejich rozšířením o výběhy zubrů a losů evropských.

Zoo OlomoucSafari Afrika s přímorožci jihoafrickými a žirafami vzniklo z původního výběhu oryxů jihoafrických. Návštěvníci nastupují na vláček vedle výběhu nosálů a vstupní branou vjedou mezi přímorožce. Jejich teritorium obkrouží po vnějším obvodu a cestou si vychutnají i pohled na žirafy pohybující se v nové travnaté části svého výběhu zabíhající mezi antilopy. Při tvorbě návrhů bylo nejdůležitější, aby stavba působila přirozeně a lidem se otevřel na zvířata co nejméně rušený výhled nejen z vláčku. Pamatovali jsme i na pěší návštěvníky, pro které je pohled na oryxy otevřen z vyhlídky vybudované v blízkosti vyhlídkové věže a k žirafám se tak mohou blíže dostat už nejen z vyhlídky pavilonu žiraf, ale i u nástupiště safarivláčku.

zoo olomoucV létě 2018 se v zoo otevřela třetí část safari Amerika, kde se potkáte s bílými vlky Hudsonovými. Návštěvníci mezi šelmy, jejichž domovinou je okolí Hudsonova zálivu na východě Kanady, vjedou usazení v turistickém vláčku. V dalších letech jsou pro safari v Zoo Olomouc plánovány tyto etapy: Safari Austrálie, Safari Arktida.

Opravy se dočká na podzim 2019 také "bábovka", jak zaměstnanci přezdívají obří až patnáct metrů vysokou voliéru nedaleko pavilonu opic. Bábovka v novém kabátě bude totiž pro návštěvníky průchozí. Než se tak stane, obsadili ji jeřábi mandžuští, panenští, bělošíjí, kondoři královští, krocanovití, havranovití a zoborožci kaferští. Se zmiňovanými opeřenci se v průchozí voliéře budou moci návštěvníci setkat.
 

Komentovaná krmení v zoo

Zoo Olomouc MakakovéSpoustu zajímavých informací z říše zvířat se dozvíte při komentovaných krmeních, která se v září konají vždy o víkendech a v den státního svátku, tj. 28. 9. 2019. Poutavý komentář vás obohatí o mnoho zajímavého z říše zvířat.

V září se prohlídky konají pouze o víkendech, v sobotu i v neděli, a to od 10:00 do 15:00 hodin. Nejdříve se zájemci sedjou u plameňáků růžových, následuje klokan rudý (10:30), gepard štíhlý (11:00), mravenečník velký (11:30), v poledne dostává potravu velbloud dvouhrbý a po něm kočkovité šelmy (12:30). Odpoledne patří makakům červenolícím (13:30), vlkům arktickým či medvědu baribalovi (14:00), lemurům kata (14:30) a jako poslední přijde na řadu žirafa Rothschildova (15:00).
Zoologická zahrada Olomouc - Svatý Kopeček

Zoologická zahrada Olomouc - Svatý Kopeček

Zoo chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V zoo pokračují další etapy výstavby rozlehlého safari.

Safari v Zoo Olomouc - Svatý Kopeček

Safari v Zoo Olomouc - Svatý Kopeček

Počínaje rokem 2012 počala Zoo Olomouc připravovat přestavbu rozlehlého areálu zahrady do podoby safari. V současné době je možné navštívit dva z pěti plánovaných areálů - Safari Euroasie a Safari Afrika.

Restaurace a penzion Archa na Svatém Kopečku

Restaurace a penzion Archa na Svatém Kopečku

Stylovou restauraci a penzion Archa s luxusními pokoji naleznete u východu ze ZOO Olomouc na Svatém Kopečku. Salónky jsou vhodné jak pro svatby, rauty, tak pro firemní semináře a další akce, které se zde pořádají, jako např. koncerty, dětské a gastronomické akce.

Lanáček v ZOO Olomouc - dětské lanové centrum

Lanáček v ZOO Olomouc - dětské lanové centrum

V areálu ZOO Olomouc je vybudován areál pro děti od 3 do 11 let. Lanové překážky motivované životem zvířat čekají na vás.

Další aktuality

28.1.
2020
Sbírkové skleníky Flory Olomouc od února opět zvou návštěvníky

Sbírkové skleníky Flory Olomouc od února opět zvou návštěvníky

Střední Morava a Jeseníky | Příroda
14.11.
2019
Expozice v tropickém skleníku v Olomouci jsou přístupny i v listopadu

Expozice v tropickém skleníku v Olomouci jsou přístupny i v listopadu

Střední Morava a Jeseníky | Příroda
30.9.
2019
Flora Olomouc zve návštěvníky na

Flora Olomouc zve návštěvníky na "Zahradní slavnost"

Střední Morava a Jeseníky | Příroda