Úvod > Aktuality > Zavzpomínejte na léto na safari v Zoo Olomouc
Zavzpomínejte na léto na safari v Zoo Olomouc
"> "> "> ">
Příroda

Zavzpomínejte na léto na safari v Zoo Olomouc

  • Vydáno10. září 2020
I když příjemně teplé letní dny pomalu ale jistě střídá chladný podzim, podmínky pro poznávání Česka jsou stále ideální. Vydejte se zavzpomínat na horké léto na safari v Zoo Olomouc a využijte letošních posledních příležitostí účastnit se komentovaných krmení.
Zoo OlomoucZoologická zahrada Olomouc se nachází v krásných jehličnatých lesích podhůří Nízkého Jeseníku a je domovem téměř 1 900 zvířat. Nejdříve zde byla otevřena první část nového safari – Eurasie, které vzniklo z výběhu kozorožců kavkazských, spojením a přebudováním původních výběhů jelenů sika a jelenů východosibiřských a jejich rozšířením o výběhy zubrů a losů evropských.

Zoo OlomoucSafari Afrika s přímorožci jihoafrickými a žirafami vzniklo z původního výběhu oryxů jihoafrických. Návštěvníci nastupují na vláček vedle výběhu nosálů a vstupní branou vjedou mezi přímorožce. Jejich teritorium obkrouží po vnějším obvodu a cestou si vychutnají i pohled na žirafy pohybující se v nové travnaté části svého výběhu zabíhající mezi antilopy. Při tvorbě návrhů bylo nejdůležitější, aby stavba působila přirozeně a lidem se otevřel na zvířata co nejméně rušený výhled nejen z vláčku. Pamatovali jsme i na pěší návštěvníky, pro které je pohled na oryxy otevřen z vyhlídky vybudované v blízkosti vyhlídkové věže a k žirafám se tak mohou blíže dostat už nejen z vyhlídky pavilonu žiraf, ale i u nástupiště safarivláčku.

zoo olomoucV létě 2020 se v zoo otevřela třetí část safari Amerika, kde se potkáte s bílými vlky Hudsonovými. Návštěvníci mezi šelmy, jejichž domovinou je okolí Hudsonova zálivu na východě Kanady, vjedou usazení v turistickém vláčku. V dalších letech jsou pro safari v Zoo Olomouc plánovány tyto etapy: Safari Austrálie a Safari Arktida.

Vláček brázdí všechny části safari zhruba v půlhodinových intervalech. Cena jízdenky je 50 Kč, jeho kapacita 25 míst. Do vláčku stejně jako do volných výběhů mají zákaz psi jakékoliv velikosti. Vláček vyjíždí od 9:00 s poslední jízdou v 16:45 od pavilonu Kalahari.
 

Komentovaná krmení v zoo

Zoo Olomouc MakakovéSpoustu zajímavých informací z říše zvířat se dozvíte při komentovaných krmeních, která se v září konají vždy o víkendech a v den státního svátku, tj. 28. 9. 2020. Poutavý komentář vás obohatí o mnoho zajímavého z říše zvířat.

V září se prohlídky konají pouze o víkendech, v sobotu i v neděli, a to od 10:00 do 15:00 hodin. Nejdříve se zájemci sedjou u plameňáků růžových, následuje klokan rudý (10:30), gepard štíhlý (11:00), mravenečník velký (11:30), v poledne dostává potravu velbloud dvouhrbý a po něm kočkovité šelmy (12:30). Odpoledne patří makakům červenolícím (13:30), vlkům arktickým či medvědu baribalovi (14:00), lemurům kata (14:30) a jako poslední přijde na řadu žirafa Rothschildova (15:00).
Safari v Zoo Olomouc – Svatý Kopeček

Safari v Zoo Olomouc – Svatý Kopeček

Počínaje rokem 2012 počala Zoo Olomouc připravovat přestavbu rozlehlého areálu zahrady do podoby safari. V současné době je možné navštívit tři z pěti plánovaných areálů – Safari Euroasie, Safari Afrika a Safari Amerika s expozicí vlků.

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoo chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V zoo pokračují další etapy výstavby rozlehlého safari.

Lanáček v Zoo Olomouc – lanové centrum pro děti i dospělé

Lanáček v Zoo Olomouc – lanové centrum pro děti i dospělé

V areálu Zoo Olomouc je vybudován areál pro děti od 3 do 11 let. Lanové překážky motivované životem zvířat čekají na vaše děti i na vás – horní věková hranice pro vstup není stanovena.

Restaurace a penzion Archa na Svatém Kopečku

Restaurace a penzion Archa na Svatém Kopečku

Stylovou restauraci a penzion Archa s luxusními pokoji naleznete u východu ze ZOO Olomouc na Svatém Kopečku. Salónky jsou vhodné jak pro svatby, rauty, tak pro firemní semináře a další akce, které se zde pořádají, jako např. koncerty, dětské a gastronomické akce.