Úvod > Aktuality > Zavítejte s dinosaury do pravěku
Výstava nabízí více než padesát exponátu
"> Výstava nabízí více než padesát exponátu "> Co myslíte? Budete se dinosauru bát nebo vás ohromí? "> Dinosaurium - výstava na pražském Výstavišti
Zážitky

Zavítejte s dinosaury do pravěku

  • Vydáno14. března 2014
Od dnešního dne můžete na holešovickém Výstavišti obdivovat výstavu Dinosaurium. Možná se budete trošku bát, možná vás dinosauři ohromí, ale určitě odejdete plni dojmů. Výstava je otevřena do 29. června.
Dinosaurium – výstava na pražském VýstavištiUnikátní expozice Dinosaurium představuje část jedné z největších světových sbírek pravých koster a zkamenělin dinosaurů. Uvidíte zde více než padesát exponátů z období druhohor, kterým dominují až téměř 300 miliónů let staré skelety a fosílie zapůjčené z moskevského Borisiakova paleontologického institutu ruské akademie věd.

Paleontologický ústav vlastní mimořádně důležitou sbírku fosílií. Návštěvník bude mít možnost prohlédnout si exempláře, které běžně nejsou k vidění. Čeští návštěvníci uvidí tuto sbírku navíc v podobě, v jaké byla vytvořena a předvedena zatím pouze ve Švédsku – ve velmi působivé panoramatické prohlídce.

Expozice bude doplněna o projekce dokumentárních filmů, které uvedou návštěvníky do historického kontextu. Budou též připraveny tématické filmové snímky pro děti, které se budou promítat v plně vybaveném dětském koutku. Zde si děti mohou malovat nebo si zkusí zahrát na malé archeology. Expozice je doplněna o obchod se suvenýry.

Expozice bude na pražském Výstavišti v Křižíkově pavilonu E otevřena 14. března a potrvá do 29. června. Vstupenky si můžete zakoupit v síti Ticketpro. K dispozici jsou zvýhodněné lístky jak pro školní skupiny tak rodiny s dětmi. Zároveň doporučujeme na Výstavišti navštívit zábavnou expozici Labyrinthum plnou labyrintů a optických klamů. Pokud ještě nebudete mít zábavy a poučení dost, zkuste výstavu Giganti – doba ledová. Na společnou vstupenku můžete navštívit obě tyto výstavy.
Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.