Úvod > Aktuality > Zasportujte si na závodní dráze Ecce Homo ve Šternberku!
Zasportujte si na závodní dráze Ecce Homo ve Šternberku!
"> Zasportujte si na závodní dráze Ecce Homo ve Šternberku! "> Závodní trat je k dispozici všem sportovcum až do pondelí 5. srpna "> Ecce Homo Historic se letos koná 6. - 8. zárí
Letní sporty

Zasportujte si na závodní dráze Ecce Homo ve Šternberku!

  • Vydáno15. července 2013
Trať Ecce Homo ve Šternberku, na níž se každoročně konají stejnojmenné automobilové závody či závody historických vozidel se až do pondělí 5. srpna otevírá všem sportovcům, kteří si zde chtějí zaběhat, jezdit na in-linech či na kole.
Zasportujte si na trati Ecce HomoZnámá závodní trať Ecce Homo ve Šternberku je pro motorová vozidla do 5. srpna uzavřena od starého startu až po křižovatku u Lipiny. Milovníci sportu zde mají možnost sportovního vyžití – nabízí se cyklistika, běh nebo třeba in-line brusle. Objížďka pro motorová vozidla je vyznačena přechodným dopravním značením, a vede obousměrně po silnici tř. č. I/46 a místních komunikacích ve Šternberku.

Na závodní trati se pravidelně konají automobilové závody do vrchu. Obzvláště proslulými jsou závody ME Ecce Homo a Ecce Homo Historic, které se letos koná 6. – 8. září. Jsou zde však pořádány i další sportovní akce, například 3. a 4. srpna 2013 zde bude elitu českého a slovenského longboardingu. Trať Ecce Homo je jedinečná a mnozí přihlášení jezdci neváhají do Šternberka urazit stovky kilometrů, aby se mohli těchto sjezdů zúčastnit. Při sjezdu dosahují longboardisté rychlosti až 60 km za hodinu ve stoje.
Trať závodů Ecce Homo

Trať závodů Ecce Homo

Ecce Homo je závod automobilů do vrchu, který se každoročně koná v moravském Šternberku. Trať Ecce Homo je jednou z nejlépe hodnocených tratí v celém seriálu Mistrovství Evropy. Trať má dlouholetou tradici, měří 7800 metrů a je jednou z nejhezčích a nejbezpečnějších tratí jak v ČR, tak i v Evropě.