Úvod > Aktuality > Zapojte se do amatérské kuchařské soutěže I Love Food
Dýnový kolác
"> Dýnový kolác "> Dýnový guláš "> Dýnová polévka
Gurmánská turistika

Zapojte se do amatérské kuchařské soutěže I Love Food

  • Vydáno13. srpna 2013
Škola vaření Chefparade pořádá již třetí ročník festivalu Foodparade, jehož letošní novinkou je amatérská kuchařská soutěž I Love Food. Soutěž odstartovala 8. 8. 2013 a její finále proběhne a vyvrcholí přímo na festivalu. Soutěžící mají za úkol připravit originální recept, jehož základní, hlavní a povinnou ingrediencí je dýně. Recepty mohou zasílat až do 30. 8. 2013.
Dýňová polévkaFestival Foodparade, který se bude konat od 7. do 8. září 2013 přináší lidem radost ze společného setkání a zážitku ze skvělého jídla. Představí známé pražské restaurace a jejich šéfkuchaře, kteří připraví své nejlepší speciality. Ochutnáte výborná vína, lahodnou kávu, dobré pivo, exotické koktejly a delikatesy z celého světa.

Součástí festivalu je však amatérská kuchařská soutěž I Love Food, do které se může zapojit amatérský kuchař, který dosáhl alespoň věku 15 let. Úkolem je připravit originální recept, jehož základní, hlavní a povinnou surovinou je dýně. Do soutěže mohou být zasílány recepty polévek, předkrmů, hlavních jídel nebo dezertů. Soutěžní recepty je třeba přihlásit nejpozději do 30. srpna na email festivalu.

Soutěžící se může soutěže zúčastnit pouze s jedním receptem. Z došlých receptů vybere odborná porota 8 finalistů, kteří předvedou své umění přímo před zraky návštěvníků Foodparade na zámku Troja. Vítěz soutěže se může těšit na zajímavé ceny v celkové hodnotě 50 000 Kč, recepty 3 nejlepších finalistů budou uveřejněny v kuchařské knize Chefparade a vítěz si bude moci připravit svůj dýňový kurz vaření ve škole Chefparade.
Zámek Troja

Zámek Troja

Trojský zámek je stavba pozoruhodná a výjimečná. Spíše než zámkem by se vlastně měl nazývat vilou, je totiž ozvěnou honosných římských předměstských vil, které na své dlouhé cestě viděl její stavebník, Václav Vojtěch hrabě ze Šternberka. Během sezóny zde Galerie hlavního města Prahy pořádá výstavy.