!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zapojte se do kopání písku ve vinném sklepě v Šaldorfu
Zapojte se do kopání písku ve vinném sklepě v Šaldorfu
"> ">
Zážitky

Zapojte se do kopání písku ve vinném sklepě v Šaldorfu

  • Vydáno10. ledna 2022
V sobotu 15. ledna 2022 od 10:00 hodin se koná ochutnávka vín v otevřených vinných sklepech Nového Šaldorfu a sklepními uličkami zazní cimbálová hudba. Nebude chybět ani dobrovolná recesistická soutěž družstev v kopání písku v chodbě vinného sklepa. Příchozí se mohou těšit na večerní taneční zábavu s živou hudbou, občerstvením a šaldorfským vínem.
VínoVšichni milovníci dobrého vína jsou srdečně zváni do Modrých sklepů Nového Šaldorfu! Na třetí lednovou sobotu 15. 1. 2022 pro vás vinaři Modrých sklepů otevírají vinné sklepy k ochutnávce vín. Opět po roce se také můžete zúčastnit recesistické soutěže tříčlenných družstev v kopání písku v podzemních chodbách.

Vinné sklepy budou otevřeny v době od 10 do 18 hodin. Každý návštěvník obdrží skleničku a degustační kartu, kterou předloží v každém otevřeném sklepě k potvrzení razítkem. Letošní novinkou je soutěž o nejlepší kostým. Kostým si mohou vymyslet a nosit po dobu otevřených sklepů jak členové kopajících družstev, tak i "nekopající" návštěvníci otevřených sklepů. Soutěží se o karton šaldorfských vín. Na karton vín jako výhru se může těšit výherce jednotlivec, či pár, nebo skupina. Návštěvníci v kostýmech se musí v době od 10 do 16 hodin objevit u soutěžního sklepa, kde je bude moci prohlédnout a zhodnotit naše "odborná" tříčlenná porota (vedoucí soutěže v kopání, moderátor soutěže v kopání a zástupce vinařského spolku). Vyhlašování nejlepšího kostýmu se provede ihned po ukončení soutěže v kopání písku, tedy cca. v 16:30.

Šaldorf sklepyJemný písek, vykopaný při hloubení vinných sklepů v Novém Šaldorfu u Znojma, se kdysi vozil do Vídně, kde jej zedníci používali na štuky a fasády. Když vinaři přemýšleli, čím by zpestřili tradiční obcházení vinných sklepů, dostali geniální nápad a obnovili dávné obyčeje. Každoročně v lednu tak probíhá recesistická ryze dobrovolná soutěž, kdy se tříčlenná družstva v sklepních chodbách dobývají dobovými nástroji hlouběji do sklepů, a výsledek svých snah pak váží na očích veřejnosti. K tomu hraje jazz a swing a ochutnávají se vína, a to jak běžná, tak ohřívaná ve vodní lázni. Kdo má chuť, ten si může užít i večerní posezení s místními vinaři.

Po uzavření soutěže a ukončení putování po sklepech poseďte v některých vinných sklepech a nebo navštívte večerní taneční zábavu, což ještě více umocní nevšední zážitek z příjemně stráveného zimního dne v Šaldorfských sklepech.
Modré sklepy v Novém Šaldorfě

Modré sklepy v Novém Šaldorfě

Mezi Prahou a Vídní, poblíž královského města Znojma je za obcí Nový Šaldorf nenápadné malé údolí. Malé údolí poseté mnoha stavbami nejrůznějších tvarů, barev, stáří a stylů. Malé údolí, jemuž se odedávna říkalo Blaue Keller, posledních necelých sto let pak Modré sklepy.