Úvod > Aktuality > Západočeská galerie v Plzni uspěla v soutěži o nejkrásnější knihu
Západočeská galerie v Plzni uspěla v soutěži o nejkrásnější knihu
">
Kultura

Západočeská galerie v Plzni uspěla v soutěži o nejkrásnější knihu

  • Vydáno18. května 2013
Západočeská galerie v Plzni dosáhla již podruhé úspěchu v soutěži o nejkrásnější českou knihu roku. Publikace "Rytmy + pohyb + světlo" vydaná ke stejnojmenné výstavě získala 3. místo v kategorii „Knihy o výtvarném umění, obrazové a fotografické publikace“.
Soutěž pKniha Rytmy + pohyb + světloořádá Ministerstvo kultury ČR a Památník národního písemnictví a v jejím letošním 48. ročníku odborná porota hodnotila 230 titulů ze 125 nakladatelství. Autorkou knihy je Alena Pomajzlová, grafické zpracování vytvořil Robert V. Novák. Knihu vydala Západočeská galerie v Plzni společně s nakladatelstvím Arbor vitae.

Výstava  probíhala ve výstavní síni Masné krámy od října 2012 do ledna 2013 a s počtem 5 281 návštěvníků představovala nejnavštěvovanější výstavu roku. Publikaci si lze zakoupit v obou výstavních
síních Západočeské galerie v Plzni za 750 Kč.

Poprvé se publikace Západočeské galerie umístila v loňském ročníku soutěže o nejkrásnější českou knihu, kdy kniha Gabriel von Max (1840–1915) obsadila 3. místo v kategorii „Katalogy“.
Západočeská galerie v Plzni – výtvarné umění od gotiky po současnost

Západočeská galerie v Plzni – výtvarné umění od gotiky po současnost

Západočeská galerie v Plzni patří k významným galerijním institucím. Její sbírky pokrývají období od 14. století po současnost a vedle jednotlivých špičkových děl obsahují kvalitní soubory umění 19. století, umění přelomu století a české moderny, zahrnující zvláště hodnotnou sbírku kubismu.