Úvod > Aktuality > Plumlovské verbování láká na středověký program
Plumlovské verbování láká na středověký program
"> "> "> ">
Památky

Plumlovské verbování láká na středověký program

  • Vydáno23. srpna 2019
Výjimečná historická akce čeká Plumlov 24. a 25. srpna 2019 – zámek bude plný šermířů, tanečnic a mušketýrů! Prohlédnete si středověká vojenská ležení, výstroj i výzbroj šermířů a čekají vás i nelítostné boje... Těšit se můžete také na kejklíře, středověkou hudbu a ukázky tanců, výcvik dravých ptáků, lukostřelbu, řemeslníky i dobovou gastronomii. Celodenní program bude probíhat v oba víkendové dny. Pro děti budou připravené také prohlídky pohádkových sklepů.
Plumlovské verbováníDominantou Plumlova je stejnojmenný zámek, který v letech 1680–1690 budoval Jan Adam z Lichtenštejna, tehdejší majitel panství. V průběhu celého roku se na zámku v Plumlově koná několik desítek akcí. Své publikum si zde našly také šermířské programy. A právě jednou z nejlákavějších akcí sezóny bude Plumlovské verbování, které se koná v sobotu 24. a neděli 25. srpna 2019.oj: https://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/plumlovsky-zamek-laka-na-sermirsky-vikend-mame-pro-vas-vstupenky-20180806.html

O víkendu se na Plumlov z blízka i daleka sjedou ti nejlepší válečníci a žoldnéři Tartas, Taurus a Alternus. Uvidíte jejich dobová ležení, výstroj, výzbroj a umění nelítostného boje temného středověku.

Dále vás čekají ukázky střelných a palných zbraní středověku se spolkem Kirri, tanečnice exotického orientu Nyx, ukázky sokolnického umění s dravými ptáky a dobová hudba skupiny Subulcus. Nebudou chybět ani stánky s řemesly a občerstvením.

Na zámku si prohlédnete historické interiéry se sbírkami keramiky, zbraní a nábytku (trasa 1). Děti se určitě rády zúčastní komentované prohlídky dvou podlaží zámeckých sklepů s výkladem příběhů a bájí o Plumlově a jeho okolí (trasa 2). Během Plumlovského verbování však nebude vycházet třetí prohlídkový okruh (nikdy nedokončené prostory  4. a 5. patra zámku a zámecké půdy).
Zámek Plumlov

Zámek Plumlov

Zámek se nachází v rekreační oblasti Plumovská přehrada, nad kempem Žralok. Pořádá řadu akcí – prohlídky zámku, výstavy, koncerty hudebních skupin a jiné kulturní akce. V zámku je také pohádkové sklepení a dokonce fitness centrum.

Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada byla vybudována na řece Hloučele z důvodu zamezení povodňových průtoků na dolním toku. Od středověku povodněmi trpěly převážně Stichovice s Mostkovicemi, ale i samotné město Prostějov, díky pravému ramenu Hloučely.

Další aktuality