Úvod > Aktuality > Zámek Žleby a jeho kuchyň se návštěvníkům otevře už o víkendu
Památky

Zámek Žleby a jeho kuchyň se návštěvníkům otevře už o víkendu

  • Vydáno27. března 2019
Zámek Žleby se návštěvníkům poprvé po zimě otevře o víkendu 30. a 31. března a až do konce dubna bude otevřen každou sobotu a neděli. Zámek Žleby vás také zve na tradiční velikonoční prohlídky, které provedou malé i velké návštěvníky jarně vyzdobeným zámkem. V komnatách na vás čeká bohatá výzdoba, povídání o velikonočních zvycích, jarní pranostiky a nesmí chybět ani vůně a teplo roztopené historické kuchyně. Součástí Velikonoc na Žlebech bude i jarmark v areálu zámku.
Sváteční prohlídky zámku ŽlebyPoslední březnový víkend se na zámku Žleby otevře první prohlídková trasa "Kouzlo romantického zámku". Na trase uvidíte reprezentační sály a salóny východního i jižního křídla horního zámku, zámeckou zbrojnici s ojedinělou sbírkou zbraní a zbroje, romantické interiéry, renesanční arkádové nádvoří s ochozy, zámeckou kapli Zvěstování Panny Marie a nechybí zámecká kuchyně s historickým provozním zázemím a přípravnou jídel.

V rámci I. prohlídkového okruhu několikrát do roka ožívá zámecká kuchyně. Nejbližší oživení vás čeká na Velikonoce, kdy se od 19. do 22. dubna budou konat velikonoční prohlídky. Kromě vyprávění o tradičních jarních zvyklostech se můžete těšit na ochutnávku v zámecké kuchyni, neotřelé jarní dekorace a zpestření v podobě bytostí z dávných časů, které potěší malé i velké návštěvníky. Pro velký zájem doporučujeme rezervaci prohlídky již nyní na tel.: +420 327 398 121 nebo na e-mailu: zleby@npu.cz. Cena prohlídky je 150 korun.
Zámek Žleby – kouzlo staré Anglie

Zámek Žleby – kouzlo staré Anglie

K návštěvě láká romantický zámek vybavený jedinečnou sbírkou zbraní, historickým divadelním sálem či vzácně dochovanou zámeckou kuchyní. Úžasná je i procházka zámeckým parkem, kterým protéká řeka Doubrava.

Obora Žleby – bílí jeleni a dravci

Obora Žleby – bílí jeleni a dravci

Obora Žleby nedaleko Kutné Hory je proslulá unikátním chovem bílých jelenů. Obora o rozloze cca 121 ha navazuje na park státního zámku Žleby. Její součástí je tzv. ukázková obůrka s prezentací chovů bílých jelenů, expozicí dravců a sov. Dále jsou zde k vidění mufloni, vodní ptáci a další zvířata.

Další aktuality

Zámek Loučeň ovládne do konce února příběh lásky

Láska hýbe světem, historií, lidskými osudy i technologiemi. Má svoji symboliku, projevovala se různými způsoby dnes a v minulosti, u nás i ve světě. Kdy jindy vyprávět příběh lásky než v únoru? A kde jinde než na zámku Loučeň?
Středočeský kraj | Památky

Ukrajinská jabloň nebo česká hrušeň? Soutěž Evropský strom roku začíná

Soutěž o nejkrásnější a nejzajímavější strom starého kontinentu začala od 1. února 2023. Milovníci přírody mohou volit Evropský strom roku, v online hlasování budou po celý měsíc vybírat z 16 finalistů. České barvy reprezentuje Hrušeň hnilička z Drásova u Příbrami – vítězka posledního národního kola. Rusko, které organizátoři z Nadace Partnerství vloni z důvodu válečné agrese organizátoři vyřadili, letos vystřídala Ukrajina. Ta do mezinárodního klání vyslala jiný ovocný strom: Jabloň z města Krolevets.
Středočeský kraj | Příroda

Divocí koně, zubři a pratuři se rychle stali součástí ochrany přírody v Česku

Stádo prvních čtrnácti divokých koní přijelo do České republiky dne 28. ledna 2015. Zvířata, která patří v Evropě, včetně České republiky, k původním živočišným druhům, byla na kontinentu vyhubena člověkem. Po opětovném vysazení se koním u nás začalo dařit – nyní po osmi letech je na našem území dvanáct dalších rezervací. A nejen koňských! Spolu s koňmi spásají invazivní druhy vegetace velcí kopytníci – pratuři a zubři.
Středočeský kraj | Příroda

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky