Úvod > Aktuality > Zámek Zbiroh láká na Halloween

Zámek Zbiroh láká na Halloween

Vydáno 29. října 2019 Zážitky
Zámek Zbiroh stojí v nádherných křivoklátských lesích v bezprostřední blízkosti Brd. V lokalitě, kam dlouhá léta noha obyčejného smrtelníka nemohla vkročit. Stavba zámku ze všech stran překvapuje a udivuje. Zbiroh má ve svém výčtu tolik „nej“, že vám na ně prsty jedné ruky nestačí. Nespornou výhodou je, že zámek na zimu nazavírá! A navíc si zde žiete opravdu strašidelný Halloween!

Duchové, strašidla aneb hrůza na Zbirohu

Halloween ZbirohDuchové a strašidla ožijí na zámku Zbiroh v podvečer 31. října 2019. I letos se bude konat Halloween na zámku Zbiroh. Zažije pochod lampiónového průvodu tajuplnou stezkou s překvapeními na zámek a spoustu další zábavy.

Sraz všech hrůzostrašných bytostí je svolán před zámeckou bránu po odbití šesté hodiny večerní! Kdo tajuplnou stezku potemnělým parkem přežije, může v zámecké krčmě pak zahnat svůj hlad lahodnými halloweenskými pokrmy a zapíjet ji roztodivnými lektvary. Lucerničky si raději vezměte sebou. S ohledem na vysokou návštěvnost Halloweenské veselice doporučujeme rezervaci na tel.: 602 527 632 nebo na emailu info@zbiroh.com.
 

Nejhlubší hradní studna, špiónské pracoviště a Alfons Mucha

Zámek ZbirohNe nadarmo se o Zbirohu často hovoří jako o zámku tří císařů. Vždyť jeho majiteli se na čas stali Karel IV., Zikmund Lucemburský a Rudolf II. Původní hrad byl postaven na nejtvrdší jaspisové nebo, chcete-li, buližníkové skále. Hradní studna, vyhloubená do této horniny, je se svými 163 m nejhlubší v Evropě, takže si nejspíš sami představíte, že její hloubení nebyl žádný med. A skalní suk také posloužil jako jakýsi podstavec pro mohutnou věž tyčící se nad celým objektem jako nehybný strážce klidu. Tato věž se dokonce pyšní tím, že je vůbec první samostatnou hradní hláskou v Čechách. Se svými zdmi silnými až 4 m, výškou 20 m a šířkou 10 m je skutečně více než impozantní dominantou celého zámku. Celá tato stavba navíc nebyla postavena z vůle krále, ale pouhého šlechtice, a to v době, kdy to rozhodně ještě nebylo zvykem. Zbiroh se tak stal vůbec prvním manským hradem v Čechách.

Ještě se vám to zdá málo? Co takhle ještě: nejtajnější špiónské pracoviště v Československu, největší zámecký krajinářský park na Rokycansku nebo místo, kde Alfons Mucha vytvořil svá největší plátna?
Zámecká krčma U Rudolfovy kratochvíle na zámku Zbiroh

Zámecká krčma U Rudolfovy kratochvíle na zámku Zbiroh

Dopřejte si staročeské speciality ve zbirožské zámecké krčmě s dobovou atmosférou, interiérem a nabídkou originálních pokrmů.

Zámek Zbiroh - vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Zámek Zbiroh - vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Provedeme vás historií Zbirožského zámku od dob jeho vzniku ve 13. století až do jeho novodobých dějin.

Další aktuality

30.5.
2020
Plzeňský Prazdroj se znovu otevřel turistům

Plzeňský Prazdroj se znovu otevřel turistům

Plzeňsko a Český les | Zážitky
27.5.
2020
#světovéČesko a Plzeňský kraj

#světovéČesko a Plzeňský kraj

Plzeňsko a Český les | Příroda