Úvod > Aktuality > Zámek Zákupy zve na prohlídky nejmenší turisty – připravil pro ně hned tři trasy
Zážitky

Zámek Zákupy zve na prohlídky nejmenší turisty – připravil pro ně hned tři trasy

  • Vydáno9. července 2021
Zámek Zákupy připravil na letošní léto hned tři prohlídkové trasy pro nejmenší návštěvníky. Pětkrát denně, od úterý až do neděle, nabízí od 1. 7. do 31. 8. s kostýmovanou průvodkyní (princeznou), která si s dětmi poutavou formou vypráví o historii zámku, výzdobě místností a zajímavých předmětech. V nabídce ale najdete také tzv. Dětskou trasu, která vede I. patrem zámku a je doplněná o výstavu dobových pokojíčků pro panenky. Nejmenším dětem se bude líbit i volně přístupné Pohádkové sklepení.

Dětská trasa zámkem Zákupy

zámek ZákupyOd úterý do neděle je pro děti na zámku Zákupy otevřena dětská trasa zámkem. Prohlídka nejmenší návštěvníky zavede do interiérů v I. patře zámku zařízených nábytkem a obrazy na způsob bydlení na "královském" zámku. Děti nahlédnou do jídelny a ložnice. Trasa je doplněná o výstavu dobových pokojíčků pro panenky.

Samotná prohlídka je volná – bez průvodce a bez výkladu. Vstupy na dětskou trasu jsou v 9:30, 10:50, 12:10, 13:40, 14:50 a 16:10 hodin. Vstupenka je jednotná, za 50 Kč.

 

Prázdninová prohlídka pro děti s kostýmovaným průvodcem

prohlídka s princeznouSpeciálně na léto 2021 připravil pro děti zámek Zákupy prohlídku interiérů III. trasy. Ta je vyhrazená pro děti do 10 let v přiměřeném doprovodu dospělých, a koná se pouze od 1. 7. do 31. 8. 2021, denně mimo pondělí v 10:00, 11:20, 12:50, 14:00 a 15:20 hodin.

Prohlídka probíhá v doprovodu průvodkyně v kostýmu   princezny, která si s dětmi poutavou formou vypráví o historii zámku, výzdobě místností a zajímavých předmětech. Vstupné na prohlídku je pro dospělé za 190 Kč, pro děti do 18 let za 100 Kč.
 

Pohádkové sklepení pro nejmenší

pohádkové sklepení ZákupyNejmenším turistům můžeme doporučit Pohádkové sklepení na zámku Zákupy. Na volně přístupné trase, tedy okruhu, kam lze jít samostatně bez průvodce, čekají na děti ve starobylém zámeckém sklepení postavy rytířů, draků a pohádkových princezen.

Jak jsme již naznačili, volná prohlídka je bez průvodce, návštěvníci si sami určují délku prohlídky dle svého vlastního zájmu a časových možností. Jednotné vstupné na prohlídku je 80 Kč, trasa je otevřena denně mimo pondělí od 10:00 do 16:30 hodin.
Zámek Zákupy – prohlídky zámeckých interiérů i krajinářského parku

Zámek Zákupy – prohlídky zámeckých interiérů i krajinářského parku

Zámek Zákupy v severních Čechách nabízí prohlídku jedinečných souborů vybavení císařských salonů z poloviny 19. století. Uvidíte téměř 160 let staré papírové tapety, lustry, garnýže, závěsy a nábytek s původními potahy.

Další aktuality

Po stopách šlechtických rodů: Památky si letos připomenou hraběcí rod Harrachů

Hrady a zámky se opět ohlédnou po stopách nevýznamnějších šlechtických rodů naší historie. Letos uplyne 400 let od nástupu Arnošta Vojtěcha z Harrachu na pražský arcibiskupský stolec a zároveň 400 let od sňatku Isabely Kateřiny z Harrachu s Albrechtem z Valdštejna. Téma je tedy jasné: Národní památkový ústav tento rok představí milovníkům památek podrobněji starobylý rod Harrachů. Již 13. ročníku projektu NPÚ Po stopách šlechtických rodů nese letos podtitul Harrachové – vznešenost zavazuje.
Liberecký kraj | Památky

Pekelské údolí začínají zdobit bledule – udělejte si krásný jarní výlet

Bledule jsou společně se sněženkami poslové jara. Souvislý koberec tisíců těchto drobných bílých kvítků začíná pokrývat údolí Robečského potoka v národní přírodní rezervaci Peklo u České Lípy. To můžete projít po naučné trase, která vede kaňonovitým údolím v délce 8 km ze Zahrádek do České Lípy.
Liberecký kraj | Příroda

30 let agentury CzechTourism: turistické milníky Libereckého kraje

Jaké proměny zažil Liberecký kraj během posledních třiceti let? Jizerskohorské bučiny a perličkové vánoční ozdoby z Poniklé se dostaly do UNESCO, vznikl projekt nazvaný Crystal Valley a animovaní hrdinové z populárního Čtyřlístku mají své vlastní muzeum. Znovu anebo vůbec poprvé jsme se mohli podívat například na zámek Svijany nebo do galerie Granát, v Liberci vzniklo science centrum iQlandia, centrum Babylon a první krytý DinoPark. Pojďte se s portálem Kudy z nudy a agenturou CzechTourism projít Libereckým krajem rok za rokem!
Liberecký kraj | Zážitky

Kam na výlet v sychravém počasí? Přece na Sychrov!

Přemýšlíte-li o námětu na výlet a zároveň chcete poznat historický objekt jinak než v hlavní sezóně, přijeďte se podívat na zámek Sychrov, který je milovníkům hradů a zámků otevřen po celý rok. I nyní v sychravém počasí na přelomu zimy a jara se můžete podívat do zámeckých komnat denně od 10:00 do 14:00 hodin.
Liberecký kraj | Památky