ÚvodAktualityZámek Zákupy zve na prohlídky nejmenší turisty – připravil pro ně hned tři trasy
Zážitky

Zámek Zákupy zve na prohlídky nejmenší turisty – připravil pro ně hned tři trasy

  • 9. července 2021
Zámek Zákupy připravil na letošní léto hned tři prohlídkové trasy pro nejmenší návštěvníky. Pětkrát denně, od úterý až do neděle, nabízí od 1. 7. do 31. 8. s kostýmovanou průvodkyní (princeznou), která si s dětmi poutavou formou vypráví o historii zámku, výzdobě místností a zajímavých předmětech. V nabídce ale najdete také tzv. Dětskou trasu, která vede I. patrem zámku a je doplněná o výstavu dobových pokojíčků pro panenky. Nejmenším dětem se bude líbit i volně přístupné Pohádkové sklepení.

Dětská trasa zámkem Zákupy

zámek ZákupyOd úterý do neděle je pro děti na zámku Zákupy otevřena dětská trasa zámkem. Prohlídka nejmenší návštěvníky zavede do interiérů v I. patře zámku zařízených nábytkem a obrazy na způsob bydlení na "královském" zámku. Děti nahlédnou do jídelny a ložnice. Trasa je doplněná o výstavu dobových pokojíčků pro panenky.

Samotná prohlídka je volná – bez průvodce a bez výkladu. Vstupy na dětskou trasu jsou v 9:30, 10:50, 12:10, 13:40, 14:50 a 16:10 hodin. Vstupenka je jednotná, za 50 Kč.

 

Prázdninová prohlídka pro děti s kostýmovaným průvodcem

prohlídka s princeznouSpeciálně na léto 2021 připravil pro děti zámek Zákupy prohlídku interiérů III. trasy. Ta je vyhrazená pro děti do 10 let v přiměřeném doprovodu dospělých, a koná se pouze od 1. 7. do 31. 8. 2021, denně mimo pondělí v 10:00, 11:20, 12:50, 14:00 a 15:20 hodin.

Prohlídka probíhá v doprovodu průvodkyně v kostýmu   princezny, která si s dětmi poutavou formou vypráví o historii zámku, výzdobě místností a zajímavých předmětech. Vstupné na prohlídku je pro dospělé za 190 Kč, pro děti do 18 let za 100 Kč.
 

Pohádkové sklepení pro nejmenší

pohádkové sklepení ZákupyNejmenším turistům můžeme doporučit Pohádkové sklepení na zámku Zákupy. Na volně přístupné trase, tedy okruhu, kam lze jít samostatně bez průvodce, čekají na děti ve starobylém zámeckém sklepení postavy rytířů, draků a pohádkových princezen.

Jak jsme již naznačili, volná prohlídka je bez průvodce, návštěvníci si sami určují délku prohlídky dle svého vlastního zájmu a časových možností. Jednotné vstupné na prohlídku je 80 Kč, trasa je otevřena denně mimo pondělí od 10:00 do 16:30 hodin.
Zámek Zákupy – prohlídky zámeckých interiérů i krajinářského parku Památky

Zámek Zákupy – prohlídky zámeckých interiérů i krajinářského parku

Zámek Zákupy v severních Čechách nabízí prohlídku jedinečných souborů vybavení císařských salonů z poloviny 19. století. Uvidíte téměř 160 let staré papírové tapety, lustry, garnýže, závěsy a nábytek s původními potahy.

Další aktuality

Když milujete Český ráj: skalní města, hrady a filmové pohádky

Protože legendární ráj zatím nikdo neobjevil, Češi si stvořili vlastní: chráněná krajinná oblast Český ráj byla vyhlášena 1. března 1955, jako vůbec první CHKO v Česku. Úžasná krajina pískovcových skalních měst, kaňonů a roklí, mokřadů, romantických zřícenin a pohádkových hradů stojí za bližší seznámení. Která místa byste neměli na svých toulkách vynechat?
12. červen 2024 12:00
Příroda, Liberecký kraj

Nejnavštěvovanější turistické cíle Libereckého kraje: zoo, iQlandia a DinoPark

Zoologická zahrada, mezi jejíž největší lákadla patří bílí tygři a lachtani, moderní science centrum s planetáriem a stovkami originálních interaktivních exponátů iQlandia, a DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly patří tradičně k nejnavštěvovanějším turistickým cílům Libereckého kraje. Všechna tři místa najdete v krajském městě Liberci. Tradičně velmi oblíbené jsou i hrady a zámky, zejména zámek Sychrov a hrady Trosky a Frýdlant.
6. červen 2024 14:14
Zážitky, Liberecký kraj

10 tipů, jak si užít volný čas s dětmi v Libereckém kraji

Chystáte se na příjemnou rodinnou dovolenou do Českého ráje nebo do Jizerských hor, ale nevíte, kde hledat místa plné zábavy pro malé i velké? Pak se vám budou hodit naše tipy, které jsou ušity rodině přesně na míru! Je libo výlet do přírody, za starými řemesly anebo do zábavních parků? Stačí si jen vybrat...
29. květen 2024 7:51
Zážitky, Liberecký kraj

Pohádkový park na zámku Sychrov o víkendu zaplní děti

Tento víkend zaplní zámecký park na Sychrově dětský smích. Pro děti bude připravena cesta parkem s několika zastaveními, kde budou plnit úkoly od pohádkových postav. Chybět nebudou princezny, víly nebo loupežníci. Za splnění všech úkolů dostane každý dětský účastník malý dárek. Akce trvá po oba dny (25. a 26. května) od 9 do 17 hodin.
22. květen 2024 14:00
Zážitky, Liberecký kraj

Ve stínu májové noci se vydejte na hrad Bezděz

Ve stínu Májové noci aneb Noc hradních kaplí nabídne v sobotu 25. května 2024 noční prohlídku hradu Bezděz s nasvícením gotické kaple svíčkami a také noční rozhledy z Velké věže hradu. Připraven je i bohatý kulturní program.
21. květen 2024 10:00
Památky, Liberecký kraj

Tip na výlet na kole po Greenway Jizera: podél řeky za přírodou a historií

Greenway Jizera vede po cyklotrasách Jizerskými horami, západními Krkonošemi, Českým rájem a Polabím. Údolí a říční niva Jizery si dosud zachovaly přírodní kouzlo, které nepoznáte, projíždíte-li tudy jen autem či vlakem. Jizera se vlévá do Labe u Lázní Toušeň, cyklotrasa 17/EuroVelo 4 ale pokračuje dále až do Prahy.
16. květen 2024 9:09
Letní sporty, Liberecký kraj

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Českém ráji

Plánujete dovolenou mezi pískovcovými velikány skalních měst Českého ráje? Pak vám jistě přijdou vhod tipy portálu Kudy z nudy na skvělou dovolenou v pěkných kempech tohoto regionu. Našli jsme pro vás ubytování nadohled pískovcových skal anebo u některého z rybníků Českého ráje, stačí si jen vybrat.
15. květen 2024 8:00
Ubytování, Liberecký kraj

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Krkonoších a Podkrkonoší

Užijte si dovolenou v Krkonoších a Podkrkonoší, v některém z pohodlných a komfortně vybavených kempů. A nemusí zůstat jen při stanu nebo chatkách – ubytovat se můžete třeba v bungalovech či glampingových stanech. Pokud je vaším cílem horská túra po hřebenech našich nejvyšších hor, doporučí vám portál Kudy z nudy kempy přímo v srdci národního parku.
14. květen 2024 8:00
Ubytování, Liberecký kraj