Úvod > Aktuality > Zámek Zákupy o víkendu zve na prohlídky pro opozdilce

Zámek Zákupy o víkendu zve na prohlídky pro opozdilce

Vydáno 29. října 2019 Památky
Zámek Zákupy chystá na víkend 2. a 3. listopadu Prohlídky pro opozdilce, které budou zpestřeny vystavením sochy Panny Marie s Ježíškem ze zrušeného bočního oltáře zámecké kaple. Na zámek můžete přijít od 10 do 14 hodin, prohlídky se konají každou celou hodinu. Prohlídky I. trasy se konají letos naposledy.
Zámek ZákupyV sobotu a v neděli 2. a 3. listopadu 2019 se naskýtá jedna z posledních možností přijít na prohlídku zámku Zákupy. Mimořádné prohlídky I. trasy ("Zámek za císaře Ferdinanda I.") jsou připraveny pro návštěvníky, kteří neměli po celou sezónu čas do Zákup zavítat. Prohlídky zámeckých interiérů budou obohaceny tím, že na nich uvidíte sochu Panny Marie s Ježíškem ze zrušeného bočního oltáře zámecké kaple. Socha bude představena s původním oděvem ušitým ze svatebních šatů manželky císaře Ferdinanda Dobrotivého císařovny Marie Anny Karolíny Savojské.

Při této příležitosti bude I. trasa v letošním roce zpřístupněna naposledy. Začátky prohlídek proběhnou po oba dny v 10:00 hodin, 11:00 hodin, 12:00 hodin, 13:00 hodin a 14:00 hodin. Plné vstupné stojí 120 Kč, snížené: 80 Kč, rodinné: 310 Kč.
 

Co dalšího letos ještě Zákupy připravují?

Zámek ZákupyI když se zámek Zákupy chystá na zimu své brány zavřít, přeci jen přivítá v listopadu a prosinci návštěvníky během několika termínů.

V listopadu bude pro zájemce na zámku otevřeno o víkendu 16. a 17. 11. 2019, kdy se budou konat mimořádné prohlídky k výročí 130 let od úmrtí korunního prince Rudolfa Habsburského. Rudolf společně se svou manželkou princeznou Štěpánkou Belgickou několikrát pobývali na zákupském zámku a strávili zde svá šťastnější léta. Prohlídka 2. trasy přiblíží ve zkratce princův život od dětství až po jeho tragickou smrt po boku své milenky baronesy Mary Vetserové na loveckém zámku Mayerling.

Advent ZákupyBěhem doby adventní bude na zámku připravena trasa s názvem "Vánoce u pana nadlesního", na kterou budete moci přijít od 30. do 15. 12. 2019 od 10:00 do 14:00 hodin. Vstupné je stejné jako na běžnou prohlídku. Prohlídka zařízeného zámeckého bytu lesního rady Ing. Josefa Mati neopomene výklad o lidových vánočních zvycích. Nebude však chybět ukázka nadílky na císařském dvoře ve Vídni, ani návštěva vánočně vyzdobené kaple sv. Františka z Assisi.

Medvěd ZákupyPředvánoční pohoda na zámku Zákupy zavládne 14. prosince. Od 13:00 do 16:00 se budou konat odpolední adventní prohlídky Vánoce u pana nadlesního s ukázkou varhanní hudby v zámecké kapli a ve 14:00 proběhne Vánoční nadílka zámeckému medvědu Medouškovi na prvním nádvoří. Od 16:15 do 17:00 se budou konat podvečerní adventní prohlídky Vánoce u pana „nadlesního“, na 17:30 je připraven Vánoční orloj na druhém nádvoří zámku v podání Divadelního spolku Havlíček Zákupy. A v 18:00 uslyšíte koledy na druhém nádvoří zámku v podání pěveckého souboru Zákupáček při ZŠ Zákupy.
Zámek Zákupy - prohlídky zámeckých interiérů i krajinářského parku

Zámek Zákupy - prohlídky zámeckých interiérů i krajinářského parku

Zámek Zákupy v severních Čechách nabízí prohlídku jedinečných souborů vybavení císařských salonů z poloviny 19. století. Uvidíte téměř 160 let staré papírové tapety, lustry, garnýže, závěsy a nábytek s původními potahy.

Další aktuality

27.5.
2020
#světovéČesko a Liberecký kraj

#světovéČesko a Liberecký kraj

Českolipsko a Jizerské hory | Letní sporty
20.5.
2020
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci se opět těší na návštěvníky

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci se opět těší na návštěvníky

Českolipsko a Jizerské hory | Kultura
21.4.
2020
#světovéČesko a výlet na Čapskou palici a další bizarní skalní věže

#světovéČesko a výlet na Čapskou palici a další bizarní skalní věže

Českolipsko a Jizerské hory | Příroda