Úvod > Aktuality > Zámek Vizovice se otevře do nové sezóny

Zámek Vizovice se otevře do nové sezóny

Vydáno 26. března 2019 Památky
Tak jako mnoho dalších i zámek ve Vizovicích otevírá své brány poslední březnový víkend 30. a 31. 3. 2019. Těšit se můžete na prohlídkové trasy reprezentativními prostory prvního patra zámku, soukromé pokoje a pro služebnictvo i prohlídky kaple.
Zámek VizoviceZámek Vizovice z poloviny 18. století nabízí prohlídku bohatě vybavených barokních a klasicistních interiérů s velmi významnou sbírkou obrazů a grafik. Bohaté zámecké interiéry jsou zařízeny nábytkem ve stylu baroka, rokoka, empíru i biedermieru s množstvím porcelánu a řadou jiných hodnotných předmětů. Najdete zde také rozsáhlou obrazovou sbírku se vzácným souborem děl nizozemského malířství.

Poprvé v letošním roce otevře zámek své brány o víkendu 30. a 31. 3. 2019, a to na všech trasách. Až do koce dubna bude ve Vizovicích otevřeno pouze o víkendech, ovšem na Velikonoce bude zámek otevřen i v pátek a pondělí. Vstupné do interiérů zámku stojí 130 korun.
Zámek Vizovice - bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek Vizovice - bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek z poloviny 18. století nabízí prohlídku bohatě vybavených barokních a klasicistních interiérů s velmi významnou sbírkou obrazů a grafik. Součástí areálu je i volně přístupná zámecká zahrada.

Zámecká zahrada ve Vizovicích ve francouzském stylu

Zámecká zahrada ve Vizovicích ve francouzském stylu

Zahrada byla vybudována současně s dostavbou zámku v 70. letech 18. století. Ve 20.letech 19. století došlo k přebudování původní klasicistní kompozice zahrady do podoby přírodně-krajinářského parku. Nová zahrada byla pojata v romantickém duchu.