Úvod > Aktuality > Zámek Veltrusy buduje vzdělávací centrum Schola naturalis
Vzdelávací centrum Schola naturalis
"> Vzdelávací centrum Schola naturalis "> Revitalizace zámku Veltrusy "> Barokní zámek Veltrusy
Památky

Zámek Veltrusy buduje vzdělávací centrum Schola naturalis

  • Vydáno2. února 2014
Barokní zámek Veltrusy do října ukončí projekt revitalizace zámku a v příštím roce otevře vzdělávací centrum Schola naturalis.

Zámek Veltrusy – barokní sídlo rodu ChotkůDo jednoho z největších zámeckých areálů u nás bude soustředěno vzdělávací centrum zaměřené na kulturní krajinu. Výsledkem projektu by měla být vzorová obnova památky a vybudování kulturně-ekologického vzdělávacího centra Schola naturalis, které bude nabízet speciální výukové programy pro studenty základních, středních i vysokých škol. 

Výuka naváže na původní funkce areálu jako místa, kde šlechta žila a hospodařila a bude spojena s obnovou produkce původních plodin a jejich zpracováním, obnovou pěstování okrasných rostlin a chovu hospodářských zvířat i obnovou řemesel.

Projekt je financován z Integrovaného operačního programu s dotací ve výši přesahující 231 mil. Kč. Veškeré práce by měly být hotové do konce října 2014. Projekt Schola naturalis bude poté zahájen na jaře 2015.

Zámecký komplex sloužil jako letní sídlo s okrasným statkem. Rozlehlý park, skládající se z hájů, luk a umělé řeky imitoval reálnou přírodu, byla do něho zakomponována daňčí obora, romantické stavby včetně umělé zříceniny a sfingy a ve skleníku a oranžerii se pěstovalo ovoce a zelenina.
Zámek Veltrusy – barokní sídlo rodu Chotků

Zámek Veltrusy – barokní sídlo rodu Chotků

Barokní zámek rodiny Chotků z první poloviny 18. století, který byl později klasicistně upraven, stojí uprostřed krajinářského parku s romantickými stavbami.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika