Úvod > Aktuality > Zámek Velké Březno se promění na lazaret
Hrabenka Chotková v roli vrchní sestry
"> Hrabenka Chotková v roli vrchní sestry "> Zámek Velké Brezno "> Zámek Velké Brezno - historický vuz
Zážitky

Zámek Velké Březno se promění na lazaret

  • Vydáno11. dubna 2013
V sobotu 13. dubna máte na zámku Velké Březno jedinečnou příležitost prohlédnout si lazaret z první světové války, který zde vznikne v rámci akce Den památek. O lazaretu i dalším osudu obou velkobřeženských zámků vám bude povídat samotná hraběnka Chotková.
Lazaret na zámku Velké BřeznoV sobotu 13. dubna se zámek ve Velkém Březně promění na lazaret z 1. světové války. O raněné vojáky se postarají Ada Chotková se svou sestřenicí Olgou Nostitz-Rieneckovou. Hraběnky z Chotků vás provedou svým zámkem a vy máte tak příležitost uvidět jej v jiném úhlu. Prohlídky se budou konat každou celou hodinu, poslední v 16:00 hodin.

Státní zámek Velké Březno je jeden z nejmaldších, nejmenších, ale zároveň i nejkrásnějších zámků v České republice. Původní zámek byl postaven ve stylu pozdního rakouského empíru a Chotkův vnuk ho mezi lety 1885 – 1910 přestavěl ve stylu romantické neorenesance.

Na zámku pobývala také Žofie Chotková, vnučka zakladatele zámku, která se později stala manželkou následníka habsburského trůnu Ferdinanda d´Este a byla spolu s ním v roce 1914 zastřelena při sarajevském atentátu, jenž se stal záminkou k vypuknutí 1. světové války. Zámek je obklopen nádherným, na Ústecku jedinečným přírodním anglickým parkem s množstvím vzácných stromů a keřů.

Zámek Velké Březno – poznejte život šlechtické rodiny Chotků

Zámek Velké Březno – poznejte život šlechtické rodiny Chotků

Státní zámek Velké Březno je jeden z nejmladších, nejmenších, ale zároveň i nejkrásnějších zámků v České republice. Zámek obklopuje nádherný, na Ústecku jedinečný přírodní anglický park s množstvím vzácných stromů a keřů.