Úvod > Aktuality > Zámek ve Zruči nad Sázavou letos čeká rekonstrukce i otevření nových expozic
Zámek ve Zruci nad Sázavou letos ceká rekonstrukce i otevrení nových expozic
"> Zámek ve Zruci nad Sázavou letos ceká rekonstrukce i otevrení nových expozic "> Již v zárí letošního roku se na zámku budou otevírat hned tri nové prohlídkové expozice "> Turistická sezóna se bude otevírat 25. dubna
Památky

Zámek ve Zruči nad Sázavou letos čeká rekonstrukce i otevření nových expozic

  • Vydáno21. ledna 2015
Zámek ve Zruči nad Sázavou letos čeká poslední etapa rozsáhlé rekonstrukce. Místnosti, kde dříve sídlila městská knihovna, by poté měly rozšířit prohlídkový okruhu o pokoje s loveckou tématikou. Zároveň se ve Zruči chystá také řada zajímavých kulturních akcí.
Zruč nad SázavouZámek ve Zruči nad Sázavou se pozvolna proměňuje. Letošní třetí fáze rekonstrukce se zaměří na úpravu místností, kde dříve bývala městská knihovna. Dále se stavební a restaurátorské úpravy budou týkat vinárny, staré koupelny a související technické místnosti včetně úpravy chodby. Obnoveny by měly být i vitráže v oknech arkády, medailony a štukové prvky Zrcadlového sálu.

Již v září letošního roku se na zámku budou otevírat hned tři nové prohlídkové expozice. První z nich se plánuje na obnovené vyhlídce Kolowratské věži. Další je Příběh řeky Sázavy, které bude možné zhlédnout v budově špýcharu. Jako poslední by se měla otevřít expozice s názvem Vodáctví České republiky, které bude instalováno ve Zručském dvoře.

Ani tento rok nebudou ve Zruči nad Sázavou chybět kulturní akce. Jednou z těch největších bude 28. února již osmý ročník Reprezentačního městského plesu. Turistická sezóna se potom bude otevírat 25. dubna. Tradičně jí doprovodí celodenní kulturní akce na nádvoří zámku. Následně se 29. dubna Zruč nad Sázavou zapojí do celorepublikové akce s názvem Noc kostelů.
Zámek Zruč nad Sázavou – zámek opředený tajemstvím

Zámek Zruč nad Sázavou – zámek opředený tajemstvím

Zámek ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku nabízí prohlídkový okruh, výstup na věž a pro nejmenší zábavně naučnou stezku rytíře Miloty z Kolowrat. V podkroví je otevřeno muzeum panenek a víceúčelový sál.

Další aktuality