Úvod > Aktuality > Zámek ve Slatiňanech ukáže mimořádně nepřístupné interiéry a depozitáře
Zámek Slatinany a Hipologické muzeum
"> Zámek Slatinany a Hipologické muzeum "> Speciální prohlídka zámku Slatinany Pokrok nezastavíš! ">
Kultura

Zámek ve Slatiňanech ukáže mimořádně nepřístupné interiéry a depozitáře

  • Vydáno26. září 2015
Velká Hradozámecká inventura na Slatiňanech vás čeká 28. září. V běžně nepřístupných depozitářích, které se nacházejí v autenticky dochovaných prostorách, se seznámí s částí mobiliáře ve stavu před restaurováním či mohou obdivovat některé z uměleckých děl, které prozatím nejsou součástí expozic. Depozitáře budou přístupné v pravidelných půlhodinových intervalech v rámci provozní doby objektu.

Ve Slatiňanech vás čeká 28. září mimořádná prohlídka. Jak pomáhají historické inventáře i poválečné soupisy sbírek a majetku při tvorbě hradních a zámeckých instalací? Dle jakých pravidel expozice vznikají a co mají návštěvníkům v moderní době sdělovat? To a mnohem více se dozvíte při speciální prohlídce na téma instalace a prezentace památkového objektu. Začátek prohlídky v 15.30 hodin.

Vstupenky je nutné rezervovat na tel. čísle 469 681 112. Na zámku Slatiňany mohou návštěvníci v tento den mimořádně v doprovodu kastelána nahlédnout do chodby a interiérů tzv. mezipatra, kde se dříve nacházely pokoje starších dětí a pokoje hostů.

Tyto zajímavé a mimořádné prohlídky zámku jsou součástí projektu Velká Hradozámecká inventura. Prohlédnete si během nich unikátní depozitáře a navštívíte hned několik zajímavých prostor, které nejsou běžně přístupné veřejnosti.

Anglický park ve Slatiňanech s výběhem pro koně

Anglický park ve Slatiňanech s výběhem pro koně

Zámecký park ve Slatiňanech vznikl již na konci 18. století na popud majitele – knížete Karla Auersperga. Od roku 2017 do 2020 probíhala obnova zámeckého parku. Navrátila se původní sbírková bohatost dřevin, byly zrekonstruovány drobné stavby a parky byl rozdělen na volně přístupnou a placenou část.

Zámecká věž ve Slatiňanech

Zámecká věž ve Slatiňanech

Jednou z prohlídkových tras Státního zámku Slatiňany je od konce června 2013 velká zámecká věž. Vyhlídkový ochoz věže je přístupný s průvodcem v otevíracích hodinách zámku pouze za nedeštivého počasí.

Zámek Slatiňany a Hipologické muzeum věnované koním

Zámek Slatiňany a Hipologické muzeum věnované koním

Malebný zámek na úpatí Železných hor obklopený rozlehlým anglickým parkem láká svou netradiční moderností, přívětivou a pohodovou atmosférou, nejmladší zámeckou expozicí v republice a jednou z největších hipologických sbírek na světě.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem – stáje a zámek v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín Kladruby nad Labem – stáje a zámek v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín pod patronací UNESCO zve všechny návštěvníky do nově zrekonstruovaného areálu v Kladrubech nad Labem. Můžete se těšit na prohlídky stájí, zámku, kočárovny a postrojovny, muzea kladrubského chovu koní, do lesovny se simulátorem jízdy v kočáře a také na rozhlednu.

Další aktuality