Úvod > Aktuality > Zámek ve Fulneku se mění v perlu města – bude z něj luxusní hotel
Zámek Fulnek
"> Zámek Fulnek
Památky

Zámek ve Fulneku se mění v perlu města – bude z něj luxusní hotel

Vydáno 19. září 2011
Fulnecký zámek s parkem, někdejší pýcha městečka na Novojičínsku, se po mnoha desetiletích chátrání opět stává skvostem regionu. Současný majitel, podnikatel Teodor Reinhold, by rád areál přeměnil v reprezentativní hotelový komplex, momentálně dokončuje fasádu zámku. Hotovo by mělo být na konci roku 2012.
Zámek FulnekNejvýraznější dominanta Fulneku v poslední době poutá čím dál větší pozornost. Za poslední dva roky, kdy se její nový majitel pustil do rozsáhlých oprav, zámek dostal novou střechu a téměř celou fasádu. Z oprýskané chátrající budovy se tak znovu stává klenot. Zámecký komplex leží na trojúhelném ostrohu protáhlého návrší severovýchodně od historického jádra města. Skládá se ze dvou částí – z Horního zámku a mladšího, tzv. Dolního zámku.

Zámek ze 16. století koupil asi před osmdesáti lety poslanec a velký vlastenec Jaromír Špaček, kterému jej zabavili nejprve nacisté, později pak komunisté. Své sídlo na zámku měla armáda, kterou vystřídal sklad zdravotnického materiálu. Po sametové revoluci v roce 1989 zažádal o navrácení zámku Špačkův syn Rostislav. Ten do majetku mnoho investoval a zvelebil okolí zámků včetně rozsáhlých parkových úprav. Více však už starý muž neměl sílu zorganizovat, proto zámek nabídl k prodeji. Současný majitel, podnikatel Teodor Reinhold, by rád areál přeměnil v reprezentativní hotelový komplex.

Zatímco se zámek opravuje, zámecká zahrada se stává stále oblíbenějším cílem snoubenců. Nový majitel samozřejmě  o zahradu pečuje a zvelebuje. Za příznivého počasí tam bývají nádherné svatby.


Městská památková zóna ve Fulneku

Městská památková zóna ve Fulneku

Město Fulnek leží na území jedné z větví tzv. Jantarové stezky, spojující v pradávných dobách Středozemí s Pobaltím. V roce 1992 byla historická část Fulneku prohlášena městskou památkovou zónou.