Úvod > Aktuality > Zámek Valeč si můžete prohlédnout i v noci

Zámek Valeč si můžete prohlédnout i v noci

Vydáno 4. února 2019 Památky
Barokní zámek Valeč na úpatí Doupovských hor, mezi Podbořany a Karlovými Vary, je i letos v zimě otevřený návštěvníkům. Navíc tu vždy v pátek a v sobotu spořádají noční prohlídky až do 23:00 hodin.
Zámek ValečZámek Valeč si můžete prohlédnout v rámci volné prohlídky bez průvodce, návštěvnické zázemí zajišťuje informační centrum a kavárna v zrekonstruované budově bývalé prádelny. Tam si také můžete zapůjčit průvodcovské texty. Prohlídky s průvodcem si lze objednat předem na tel. čísle 725 524 129, rezervace však není nutná.

Nečekejte ale klasikou zámeckou expozici. Během prohlídky se můžete seznámit se současným stavem zámeckých interiérů, které se v roučasné době restaurují. Prohlídky zámku jsou možné od středy do čtvrtka 12:00 – 16:00 hodin, v pátek 12:00 – 23:00; v sobotu 11:00 – 23:00 a neděli 11:00 – 18:00.

Navíc v pátek a v sobotu se tu pořádají noční prohlídky a to v nočních hodinách, až do 23:00 hodin. Vstupné pro dospělé stojí 90 Kč, senoioři, děti  a mládež zaplatí 60 korun a rodinné vstupné vyjde na 230 Kč.

Areál parku je volně přístupný v průběhu celého roku, a to až do soumraku. Časy barokní podoby parku připomíná sochařská výzdoba s množstvím plastik z dílny Matyáše Bernarda Brauna, s teatronem, skleníkem, iluzivními branami, letohrádkem a pozůstatky barokních kaskád.
Letohrádek Jinotaj Valeč

Letohrádek Jinotaj Valeč

Původně barokní stavba v zámeckém parku Valeč je v současné době nepřístupná.

Zřícenina hrádku Neuhaus ve Valči

Zřícenina hrádku Neuhaus ve Valči

Zřícenina Neuhaus se nachází na vrcholu kopce vzdáleném cca 1 km od zámku Valeč.

Kavárna Prádelna v zámeckém parku Valeč

Kavárna Prádelna v zámeckém parku Valeč

Prádelna je infocentrum s kavárnou v areálu zámeckého parku ve Valči na Karlovarsku.

Zámek Valeč s barokní zahradou

Zámek Valeč s barokní zahradou

Areál zámku Valeč na Karlovarsku tvoří ojedinělou ukázku vrcholně barokního stavitelství a krajinného urbanismu. V zámeckém parku můžete obdivovat budovu kovárny a teatron. Zpestřením zimní sezony jsou noční prohlídky s lucernou.