Úvod > Aktuality > Přijďte oslavit Vánoce na zámek Zákupy spolu s medvědem Medouškem
Přijďte oslavit Vánoce na zámek Zákupy spolu s medvědem Medouškem
"> "> ">
Památky

Přijďte oslavit Vánoce na zámek Zákupy spolu s medvědem Medouškem

  • Vydáno10. prosince 2019
Těsně před Vánoci nabízí zámek v Zákupech prohlídku vánočně vyzdobených interiérů někdejší císařské habsburské rezidence. Komponovaný vánoční program je připraven na sobotu 14. prosince a neděli 15. prosince 2019. V sobotu si užijete předvánoční pohodu a nadílku pro medvěda Medouška, a v neděli pak Vánoce u pana nadlesního.
Státní zámek Zákupy připravil na adventní víkend 14. a 15. prosince 2019 hned dvě vánoční akce. V sobotu 14. 12. jsou návštěvníci zváni na program Předvánoční pohoda na zámku Zákupy. Od 13:00 do 16:00 budou probíhat odpolední adventní prohlídky Vánoce u pana „nadlesního“. Prohlídka zařízeného zámeckého bytu lesního rady Ing. Josefa Mati neopomene výklad o lidových vánočních zvycích. Nebude však chybět ukázka nadílky na císařském dvoře ve Vídni, ani návštěva vánočně vyzdobené kaple sv. Františka z Assisi s ukázkou varhanní hudby.

medvěd medoušekVe 14:00 čeká vánoční nadílka zámeckého medvěda Medouška, který žije v zámeckém příkopu. Můžete mu donést piškoty, jablka nebo med (pochutiny dostane méďa postupně z rukou ošetřovatelů). Medouška čeká vánoční stromek ozdobený perníky, rád si pochutná i na vánočkách a jablkách. V 15:00 začne ve vytápěném sále Adventní koncert ZUŠ Česká Lípa s možností podvečerní adventní prohlídky Vánoce u pana „nadlesního“ po jeho skončení. Od 17:30 se můžete těšit na vánoční orloj na druhém nádvoří zámku v podání Divadelního spolku Havlíček Zákupy. Na druhém nádvoří zámku zazní v 18:00 koledy v podání pěveckého souboru Zákupáček.

Nedělní prohlídka zámku Zákupy je vůbec tou poslední v letošním roce. Připomene vám, jak se slavily Vánoce na zámku v době první republiky, ale nebude chybět ani ukázka nadílky na císařském dvoře. Prohlídky se konají od 10:00 do 14:00 hodin.
Zámek Zákupy – prohlídky zámeckých interiérů i krajinářského parku

Zámek Zákupy – prohlídky zámeckých interiérů i krajinářského parku

Zámek Zákupy v severních Čechách nabízí prohlídku jedinečných souborů vybavení císařských salonů z poloviny 19. století. Uvidíte téměř 160 let staré papírové tapety, lustry, garnýže, závěsy a nábytek s původními potahy.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl