Úvod > Aktuality > Zámek v Novém Městě nad Metují nabídne o víkendu rodinný program
Zámek v Novém Městě nad Metují nabídne o víkendu rodinný program
"> ">
Památky

Zámek v Novém Městě nad Metují nabídne o víkendu rodinný program

  • Vydáno28. června 2019
Na zámek Nové Město nad Metují můžete zavítat na již šestý ročník tradičního rodinného minifestivalu „U nás na zámku“, který se uskuteční v sobotu 29. 6. 2019 od 13:00 hod. Připravený je bohatý program – koncerty, divadelní představení, řemeslné trhy, nejrůznější hry, soutěže a letní kino na nádvoří zámku – promítat se bude ve 21:30 rodinná komedie Saturnin.

Letní minifestival pro celou rodinu U nás na zámku se koná v areálu zámku rodiny Bartoň-Dobenín v Novém Městě nad Metují poslední červnovou sobotu. Jde o oslavu ukončení školního roku a především přivítání letních prázdnin. Čeká vás skvělá muzika, originální divadelní představení či benefiční dražba piknikových košů.

Z hudebního programu na nádvoří se můžete těšit na kapelu 4.Tune, Prima jazz band nebo písničkáře Pekaře. Představení složené z komediálních divadelních scén studentů Adama Budaře a Františka Šedivého alias Velkého a malého, kteří se ve svých počátcích inspirovali legendárním Mr. Beanem, vás zaručené rozesměje. Chcete se zúčastnit dražby piknikových košů? Není nic jednoduššího. Naplňte košík dobrotami, odevzdejte ho u vstupu a pak už jen čekejte, kdo ho vydraží. Může to být váš partner, ale taky tajemný neznámý. Každopádně si s výhercem dražby užijete nevšední piknik přímo v zahradách zámku a navíc přispějete na dobrou věc.


KroketV zahradách bude probíhat řemeslný trh. Stánky návštěvníkům nabídnou rozličné zboží od smaltovaných šperků přes cukrátka, ručně zdobený perník, ručně vyráběná mýdla až po vyřezávané dřevěné hračky. Holčičky zabaví skákání přes gumu, kluci ocení přehlídku automobilových veteránů Klubu historických vozidel Metuje.

A jaké aktivity vás v zámeckém parku čekají? Tak například střelba z praku, lovení rybiček, střílení z luku, házení na cíl nebo žonglování. Zatímco francouzský pétanque určitě znáte, švédský kubb vás možná teprve okouzlí. S hrou, která vznikla v dobách Vikingů, zažijete nejeden vzrušující okamžik. Stylovou zámeckou hrou je kroket - vydejte se přes všechny branky k cílovému kolíku!

Nebude chybět ani hrací Albi zóna, divadlo pro děti a opékání buřtíků na ohni. Vstupné na festival U nás na zámku bude pro dospělé 150 korun a pro děti nad 130 cm za 100 korun. Děti menšího vzrůstu než 130 cm mají vstup zdarma.

Zámek Nové Město nad Metují si dovoluje upozornit, že v sobotu 29. 6. 2019 do 12:00 hodin bude vzhledem k akci „U nás na zámkuzcela uzavřený vstup na zámecké nádvoří, na věž Máselnici a do zámeckých zahrad. Od 12:00 hod. bude vstup do těchto prostor umožněn pouze v rámci festivalu za samostatné vstupné. Vstup na oba prohlídkové okruhy zámku a na výstavu „Aeronautica“ bude možný v rámci běžné otevírací doby.

Zámek Nové Město nad Metují – autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Zámek Nové Město nad Metují – autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Součástí městské památkové rezervace v Novém Městě nad Metují je novoměstský zámek. Byl založen v roce 1501 Janem Černčickým z Kácova. Zámek je otevřen celoročně a nabízí i romantické ubytování.

Jurkovičův most v Novém Městě nad Metují

Jurkovičův most v Novém Městě nad Metují

Není divu, že město s pohádkovým náměstím má i most jako z pohádky. Pravda, z náměstí ho neuvidíte, protože se skrývá v zámeckých zahradách. Je dřevěný, pochází z roku 1911 a jeho autorem byl známý architekt Dušan Jurkovič, který se podílel na úpravách zámku.

Piknik v zahradě zámku v Novém Městě nad Metují

Piknik v zahradě zámku v Novém Městě nad Metují

Rádi byste zažili nevšední zážitek s vaší láskou, přítelem nebo partou kamarádů? Nebo sháníte vhodný dárek pro své blízké? Máme pro vás tip! Využijte jedinečnou možnost strávit romantické a pohodové chvíle v zámecké zahradě s piknikovým košem plným čerstvých dobrot.

Husovo náměstí v Novém Městě nad Metují s renesančními domy

Husovo náměstí v Novém Městě nad Metují s renesančními domy

Husovo náměstí se nachází ve středu města. Štítová průčelí s podloubím na náměstí byla napojena na pozdně gotická starší jádra navazující na zbytky opevnění. Nachází se zde také barokní mariánský sloup a historická studna.