ÚvodAktualityZámek v Novém Městě nad Metují nabízí zábavu pro celou rodinu
Památky

Zámek v Novém Městě nad Metují nabízí zábavu pro celou rodinu

  • 3. července 2024
Na zámek Nové Město nad Metují můžete zavítat po celé léto, vybírat můžete z široké nabídky služeb, při kterých se zabaví celá rodina. Pro letošní sezonu zde připravili novinku s názvem Kouzelný zámek, kdy se seznámíte s čarodějem a jeho trpaslíky. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, co dalšího zámek připravil.

Zámek rodiny Bartoň-Dobenín v Novém Městě nad Metují je přes léto otevřen každý den od 9 do 17 hodin. Zavítat můžete na dvě prohlídkové trasy. První okruh Zámecké Interiéry vás zavede do tradičních historických prostor z 1. poloviny 20. století. Pro ty, kteří touží po něčem netradičním, nabízí zámek prohlídku s názvem Od půdy po sklep, která Vám ukáže prostory, jež ve většině českých zámků běžně nenavštívíte.

Během otvírací doby zámku můžete vystoupat na věž Máselnici nebo se projít v zámecké zahradě. Čas v zámecké zahradě si můžete zpestřit hrou s názvem O poklad zámeckého zahradníka Josefa Zajíčka. Při procházce zahradou budete luštit tajenku, která Vám pomůže získat ukrytý poklad.

Na nádvoří zámku si můžete vychutnat kávu, dezerty či zmrzlinu díky food truck kavárně. Od května do září mohou návštěvníci strávit romantické a pohodové chvíle v zámecké zahradě s piknikovým košem plným čerstvých dobrot. Na zámku nabízí také pronájem piknikového koše pro dvě osoby. Doporučujeme rezervaci 48 hodin předem. Cena za piknikový koš pro dva je 850 Kč (plus vratná záloha na koš).

Nově na zámku můžete zavítat do prodejny rukodělných výrobků místní výtvarnice Jany Doskočilové z Ateliéru Jaňule

Výstavy na zámku Nové Město nad Metují

Do 31. července budete moci v rámci prohlídek zámeckých interiérů zhlédnout ve Velkém sále zámku výstavu fotografií členů Klubu fotografů Nové Město nad Metují – spolku Poznávání s názvem Pohledy a vize XVIII. V Arkádách zámku probíhá ve stejném termínu výstava abstraktní malby malířky Miloslavy Černohorské

Tradičně se uskuteční i prodejní výstava kaktusů, sukulentů, achimenesů, masožravých a dalších rostlin v arkádách zámku 5. – 7. července 2024.

Pro rodiny s dětmi je horkou novinkou letošního léta 
výstavní projekt s názvem Kouzelný zámek. V rámci něj se seznámíte s čarodějem Percivalem, který se na svůj důchod spolu s trpaslíky usadil na novoměstském zámku. Prohlédnout si budete moci jeho sbírku čarodějnických předmětů jako například hůlky, košťata, lektvary, ale i kolekci bájných draků. V zámecké zahradě (bývalém ovocném sadu) budete moci navštívit malý zámecký zvěřinec. 

Pokud rádi fotíte, zúčastněte se 11. ročníku zámecké fotosoutěže Zámek okem fotografa! Zachyťte krásu zámku svým objektivem a soutěžte o zajímavé ceny. Hlavní cenou je noc v zámeckém apartmá U Anny Bartoňové z Dobenína. Své snímky můžete přihlásit do konce září 2024.

Kouzelný zámek – prohlídky pro rodiny s dětmi v Novém Městě nad Metují Zážitky

Kouzelný zámek – prohlídky pro rodiny s dětmi v Novém Městě nad Metují

Zámek v Novém Městě nad Metují připravil rozšíření nabídky pro návštěvníky. Pro rodiny s dětmi a fanoušky kouzelnického světa vám představuje

Zámek Nové Město nad Metují – autentické interiéry ve stylu secese i art deco Památky

Zámek Nové Město nad Metují – autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Součástí městské památkové rezervace v Novém Městě nad Metují je novoměstský zámek. Byl založen v roce 1501 Janem Černčickým z Kácova. Zámek je otevřen celoročně a nabízí i romantické ubytování.

Jurkovičův most v Novém Městě nad Metují Památky

Jurkovičův most v Novém Městě nad Metují

Není divu, že město s pohádkovým náměstím má i most jako z pohádky. Pravda, z náměstí ho neuvidíte, protože se skrývá v zámeckých zahradách. Je dřevěný, pochází z roku 1911 a jeho autorem byl známý architekt Dušan Jurkovič, který se podílel na úpravách zámku.

Husovo náměstí v Novém Městě nad Metují s renesančními domy Památky

Husovo náměstí v Novém Městě nad Metují s renesančními domy

Husovo náměstí se nachází ve středu města. Štítová průčelí s podloubím na náměstí byla napojena na pozdně gotická starší jádra navazující na zbytky opevnění. Nachází se zde také barokní mariánský sloup a historická studna.

Piknik v zahradě zámku v Novém Městě nad Metují Gurmánská turistika

Piknik v zahradě zámku v Novém Městě nad Metují

Rádi byste zažili nevšední zážitek s vaší láskou, přítelem nebo partou kamarádů? Nebo sháníte vhodný dárek pro své blízké? Máme pro vás tip! Využijte jedinečnou možnost strávit romantické a pohodové chvíle v zámecké zahradě s piknikovým košem plným čerstvých dobrot.

Další aktuality

Objevte Podzvičinsko – malebnou oblast v Podkrkonoší

Oblast se spoustou lesů i udržovaných staveb lidové architektury, protkaná hustou sítí značených turistických cest a cyklostezek, v sobě spojuje drobné radosti z objevování kultury a přírodních krás. Drahocenné poklady nenajdete jen v novopacké Klenotnici, ale i v Kuksu, který společně s nedalekým lesním Betlémem představuje jedinečnou pokladnici barokních plastik. Díky přírodnímu bohatství v podobě rašeliny vznikly slatinné Lázně Bělohrad. Oblast Podzvičinska, vás svou nabídkou krásných památek a malebné krajiny určitě příjemně překvapí.
15. červenec 2024 20:39
Příroda, Královéhradecký kraj

Navštivte podzemí nejvyšší české hory Sněžky – důl Kovárna je otevřen po rekonstrukci

Na vrcholu Sněžky byl každý, ale pod horou, v dole Kovárna, už málokdo! V posledních sedmi letech byl navíc pro veřejnost uzavřen. Za tu dobu zde speleologové udělali spoustu práce – ručně odstranili tuny kamenů a dva metry vysokou chodbu zajistili ocelovými výztužemi. Tím došlo ke sjednocení dvou tras v jednu a návštěvníci tak mohou projít dolem a vystoupat na povrch v jiném místě, než do něj scházeli. Prohlídky rozšířené trasy probíhají ve skupině jedenkrát denně, na exkurzi je nutné se předem přihlásit. Trasa bude pro veřejnost přístupná do konce září.
13. červenec 2024 15:00
Památky, Královéhradecký kraj

Nejlepší koupání: tipy, kde se báječně vykoupat v Královéhradeckém kraji

Jak se zdá, tropické teploty u nás nějakou dobu vydrží, a tak bude nejlépe strávit tento čas příjemně u vody. Pokud bydlíte v Královéhradeckém kraji, naše dnešní tipy vám určitě přijdou vhod. Prožijte letní tropické dny u písečných plážích zatopených pískoven, retro plováren nebo v pohodlí moderních koupališť a aquaparků, stačí si jen vybrat.
12. červenec 2024 11:00
Letní sporty, Královéhradecký kraj

Objevte krásy Kladského pomezí – krajinu skal, lesů a dalekých výhledů

Znáte Kladské pomezí, fascinující krajinu na severovýchodu Čech u hranic s Polskem? V těchto místech se mezi Krkonošemi a Orlickými horami rozkládá magický region, který svým jedinečným přírodním bohatstvím, kulturními a historickými památkami uspokojí snad i toho nejnáročnějšího návštěvníka. Vydejte se s námi do skalních měst, romantických údolí a k jedinečným památkám!
10. červenec 2024 20:14
Příroda, Královéhradecký kraj

Pevnost Josefov ožije dobovým životem

Pevnostní město Josefov ožije v pátek a v sobotu 12. – 13. července 2024 dobovým životem. Těšit se můžete na postavy v dobovém kostýmu, na vojsko, tržiště na náměstí, řemeslný jarmark, josefovské pivo a další dobroty, dobovou hudbu, loutkové divadlo i bitevní ukázku. Hlavní sobotní program začíná v 9:00 ráno a bude pokračovat do 16:00 hodin.
10. červenec 2024 8:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Neobjevené skvosty: 10 tipů z turistické oblasti Krkonoše

Hledáte tip, kam na výlet či dovolenou v Krkonoších? Krkonoše patří mezi nejoblíbenější horská místa v Česku. Prohlédněte si atraktivní místa, kde naleznete spoustu zajímavých a neobjevených cílů pro výlety ve dvou nebo i s dětmi.
9. červenec 2024 15:45
Kultura, Královéhradecký kraj

20 tipů, jak si užít volný čas s dětmi v Krkonoších

Hledáte kam vyrazit s dětmi na horách? V Krkonoších nabízí zábavu pro celou rodinu řada areálů. Užijte si celoroční i typicky letní atrakce pro děti, trampolíny, vodní svět nebo bludiště. V našich tipech se dozvíte, kam děti v Krkonoších nalákat na výlet, hry, pohádky a další užitečné informace. Také Kudy z nudy vám pro inspiraci přináší přehled míst, kde se bude dětem určitě líbit. Tak vzhůru na výlet!
5. červenec 2024 9:46
Zážitky, Královéhradecký kraj

V Babiččině údolí se chystají Mlynářské slavnosti

Když počasí dovolí, sejdeme se v údolí. Plno veselí v Rudrově mlýně s bodrým Panem otcem a letní folklorní tradice můžete zažít v Babiččině údolí v Ratibořicích, kde se jako každý rok konají oblíbené Mlynářské slavnosti. Letos se sem vypravte 5. až 7. července.
4. červenec 2024 16:00
Kultura, Královéhradecký kraj