Úvod > Aktuality > Zámek v Moravském Krumlově ožil šestimetrovými obrazy Vladimíra Franze

Zámek v Moravském Krumlově ožil šestimetrovými obrazy Vladimíra Franze

Vydáno 30. dubna 2014 Památky
Nově opravené interiéry prvního patra moravskokrumlovského zámku ožívají zajímavými výstavami. Až do 30. září si v Rytířském sále a kapli můžete prohlédnout velkoformátové obrazy Vladimíra Franze.

Moravský KrumlovVýstava až šestimetrových obrazů všestranného umělce Vladimíra Franze na zámku v Moravském Krumlově má název Start a mapuje umělcovu tvorbu od roku 2000 do současnosti. Expozici doprovází černobílé portréty od Idy Saudkové, Franzovy partnerky. V dalších dvou místnostech představují svá díla fotografové z Moravskokrumlovska Jiří a Jiří Slámovi se svým obsáhlým projektem Otec a syn. Dosud nezveřejněné fotografie Jiřího Slámy mapují osud Muchovy Slovanské epopeje v Moravském Krumlově. Jeho stejnojmenný syn, reportér Mladé Fronty Dnes vystavuje své reportážní fotografie.

V navazujících interiérech s novou podlahou a opravenými zdmi se dozvíte zajímavosti z historie regionu a o rodu Lichtenštejnů. Nachází se zde totiž historická výstava o životě a díle Gundakera z Lichtenštejna a prezentace toho nejzajímavějšího z depozitářů místního muzea.

Výstavy jsou přístupné v dubnu a květnu pouze v sobotu a neděli od 10 do 17 hodin. Od června do konce září bude otevřeno každý den mimo pondělí. Základní vstupné činí 80 korun, snížené vyjde na 60 korun.

Zámek Moravský Krumlov s novou expozicí Jana a Medy Mládkových

Zámek Moravský Krumlov s novou expozicí Jana a Medy Mládkových

Zámek v Moravském Krumlově v červenci 2015 otevřel novou stálou expozici, která představuje unikátní díla ze sbírky Jana a Medy Mládkových. K vidění jsou díla od klíčových představitelů českého a středoevropského umění druhé poloviny 20. století