!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zámek v Moravském Krumlově ožil šestimetrovými obrazy Vladimíra Franze
Zámek v Moravském Krumlove ožil šestimetrovými obraz Vladimíra Franze
"> Zámek v Moravském Krumlove ožil šestimetrovými obraz Vladimíra Franze "> V navazujících interiérech s novou podlahou a opravenými zdmi se dozvíte zajímavosti z historie regionu a o rodu Lichtenštejnu "> Výstavy jsou prístupné v dubnu a kvetnu pouze v sobotu a nedeli od 10 do 17 hodin
Památky

Zámek v Moravském Krumlově ožil šestimetrovými obrazy Vladimíra Franze

Vydáno 30. dubna 2014
Nově opravené interiéry prvního patra moravskokrumlovského zámku ožívají zajímavými výstavami. Až do 30. září si v Rytířském sále a kapli můžete prohlédnout velkoformátové obrazy Vladimíra Franze.

Moravský KrumlovVýstava až šestimetrových obrazů všestranného umělce Vladimíra Franze na zámku v Moravském Krumlově má název Start a mapuje umělcovu tvorbu od roku 2000 do současnosti. Expozici doprovází černobílé portréty od Idy Saudkové, Franzovy partnerky. V dalších dvou místnostech představují svá díla fotografové z Moravskokrumlovska Jiří a Jiří Slámovi se svým obsáhlým projektem Otec a syn. Dosud nezveřejněné fotografie Jiřího Slámy mapují osud Muchovy Slovanské epopeje v Moravském Krumlově. Jeho stejnojmenný syn, reportér Mladé Fronty Dnes vystavuje své reportážní fotografie.

V navazujících interiérech s novou podlahou a opravenými zdmi se dozvíte zajímavosti z historie regionu a o rodu Lichtenštejnů. Nachází se zde totiž historická výstava o životě a díle Gundakera z Lichtenštejna a prezentace toho nejzajímavějšího z depozitářů místního muzea.

Výstavy jsou přístupné v dubnu a květnu pouze v sobotu a neděli od 10 do 17 hodin. Od června do konce září bude otevřeno každý den mimo pondělí. Základní vstupné činí 80 korun, snížené vyjde na 60 korun.

Zámek Moravský Krumlov

Zámek Moravský Krumlov

Zámek v Moravském Krumlově v současné době není otevřen a své expozice představí návštěvníkům až v listopadu 2020.