Úvod > Aktuality > Zámek v Moravském Krumlově ožil šestimetrovými obrazy Vladimíra Franze
Zámek v Moravském Krumlove ožil šestimetrovými obraz Vladimíra Franze
"> Zámek v Moravském Krumlove ožil šestimetrovými obraz Vladimíra Franze "> V navazujících interiérech s novou podlahou a opravenými zdmi se dozvíte zajímavosti z historie regionu a o rodu Lichtenštejnu "> Výstavy jsou prístupné v dubnu a kvetnu pouze v sobotu a nedeli od 10 do 17 hodin
Památky

Zámek v Moravském Krumlově ožil šestimetrovými obrazy Vladimíra Franze

  • Vydáno30. dubna 2014
Nově opravené interiéry prvního patra moravskokrumlovského zámku ožívají zajímavými výstavami. Až do 30. září si v Rytířském sále a kapli můžete prohlédnout velkoformátové obrazy Vladimíra Franze.

Moravský KrumlovVýstava až šestimetrových obrazů všestranného umělce Vladimíra Franze na zámku v Moravském Krumlově má název Start a mapuje umělcovu tvorbu od roku 2000 do současnosti. Expozici doprovází černobílé portréty od Idy Saudkové, Franzovy partnerky. V dalších dvou místnostech představují svá díla fotografové z Moravskokrumlovska Jiří a Jiří Slámovi se svým obsáhlým projektem Otec a syn. Dosud nezveřejněné fotografie Jiřího Slámy mapují osud Muchovy Slovanské epopeje v Moravském Krumlově. Jeho stejnojmenný syn, reportér Mladé Fronty Dnes vystavuje své reportážní fotografie.

V navazujících interiérech s novou podlahou a opravenými zdmi se dozvíte zajímavosti z historie regionu a o rodu Lichtenštejnů. Nachází se zde totiž historická výstava o životě a díle Gundakera z Lichtenštejna a prezentace toho nejzajímavějšího z depozitářů místního muzea.

Výstavy jsou přístupné v dubnu a květnu pouze v sobotu a neděli od 10 do 17 hodin. Od června do konce září bude otevřeno každý den mimo pondělí. Základní vstupné činí 80 korun, snížené vyjde na 60 korun.

Zámek Moravský Krumlov

Zámek Moravský Krumlov

Krumlovský hrad byl v 16. století přestavěn na renesanční sídlo, které se stalo významným centrem společenského a kulturního dění. V 50. letech 20. století byla do krumlovského zámku převezena monumentální obrazová plátna Alfonse Muchy Slovanská epopej, která se sem vrací v letech 2021-2026.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika