Úvod > Aktuality > Zámek v Kuníně nabídne adventní prohlídky
Památky

Zámek v Kuníně nabídne adventní prohlídky

  • Vydáno23. listopadu 2021
Zámek v Kuníně bude od 27.11. až do 19.12.2021 přístupný všem zájemcům, kteří přijdou na adventní prohlídky. O sobotách a nedělích od 10.00 do 16.00 hodin uvidí návštěvníci 12 temperovaných a slavnostně vyzdobených pokojů bývalého piana nobile (šlechtického, hlavního patra) s původními historickými sbírkami a zařízením.
zámek KunínZámek v Kuníně na Novojičínsku otevře návštěvníkům prohlídkový okruh i v čase adventním. O víkendech od 27. listopadu do 19. prosince je prohlídka povede přes nejkrásnější zámecké pokoje s původním mobiliářem. Návštěvníci se mohou přenést do poklidné adventní a předvánoční atmosféry malebného moravského zámku, plného příběhů a původních sbírek.

Během adventních prohlídek uvidí návštěvníci slavnostně nazdobené pokoje druhého patra zámku. Ocitnou se například v Zámecké obrazárně, Loveckém pokoji, Dámském pokoji, ve Velké jídelně, Hudebním a tanečním pokoji nebo Biliárovém pokoji. Kostelní chodbou se dostanou do Velkého sálu s renesančními portréty členů významného rodu Hohenemsů, bývalé kaple a do Pompejského a Žlutého pokoje s původní empírovou výmalbou a zařízením. 
 

Pevně a jasně – Lichtenštejnové ve službách monarchie

Pevně a jasně – Lichtenštejnové ve službách monarchieVolně přístupná výstava ojedinělé kolekce uniforem a pokrývek hlavy, která původně byla v majetku knížecího rodu Lichtenštejnů. Návštěvníci mohou vůbec poprvé zhlédnout více než čtyři desítky originálních exponátů, které se dnes nacházejí ve sbírkách Muzea Novojičínska. Mezi unikátní exponáty, které v České republice nemají obdoby, se řadí vojenské hulánské uniformy dětí z přelomu 19. a 20. století.

Projekt „Pevně a jasně – Lichtenštejnové ve službách monarchie“, který pořádá Muzea Novojičínska ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, Národním muzeem a dalšími paměťovými institucemi, má za cíl připomenout význam rodu pro země Koruny české. Výstavu uniforem a pokrývek hlavy jednoho z nejvýznamnějších šlechtických rodů Evropy uvidí návštěvníci během adventních prohlídek zámku v Kuníně na konci letošního roku. Výstava v následujících letech pak bude putovat po zámeckých sídlech, které se v nacházely v majetku rodu Lichtenštějnů.
Barokní zámek Kunín s unikátním komínovým systémem

Barokní zámek Kunín s unikátním komínovým systémem

Barokní skvost – jediná zámecká stavba slavného Johanna Lucase von Hildebrandt v Českých zemích – leží pouhých 25 minut po dálnici z Ostravy. V 16 historických pokojích na vás čekají původní zámecké sbírky a vybavení, na zámecké půdě nejpodivuhodnější komínový systém v celé střední Evropě.

Muzeum Novojičínska na zámku Žerotínů v Novém Jičíně

Muzeum Novojičínska na zámku Žerotínů v Novém Jičíně

Muzeum Novojičínska má stálou expozici v žerotínském zámku zaměřenou na historii Nového Jičína a výrobu klobouků. Dále spravuje několik dalších muzeí a historických památek, pořádá výstavy i různé kulturní akce.

Další aktuality