ÚvodAktualityDen uniformovaných sborů oživí Kroměříž
Kultura

Den uniformovaných sborů oživí Kroměříž

  • 28. září 2021
V Kroměříži se v sobotu 2. října 2021 koná atraktivní akce s názvem Den uniformovaných sborů. Víkendový den bude plný policejní, vojenské a hasičské techniky, minulé i současné. Těšit se můžete na letadla, auta, obrněné vozy, zásahová vozidla, a vojenské historické jednotky pod širým nebem.
Den uniformovaných sborůBěhem letošního Dne uniformovaných sborů se návštěvníci seznámí s ukázkami pozemní a letecké techniky, které oživí dynamické ukázky. K vidění bude rozmanitá technika, která zahrnuje například historická letadla – dvouplošníky RAF, tanky a bojová vozidla pěchoty. Prezentovat se zde bude také Technické muzeum v Brně, a to nejen svou technikou, ale i soutěžemi pro děti. Celkem se představí  okolo 70 kusů techniky a 400 účinkujích. Kromě ukázky techniky se návštěvníci akce mohou těšit i na dynamické ukázky a scénky. Technické muzeum v Brně přiveze desítku kusů techniky, kde nebude chybět třeba tank T-34, četnický autokar a dva historické autobusy.

Den uniformovaných sborůKroměřížští dobrovolní hasiči, kteří letos slaví výročí 115 let založení sboru, na akci pokřtí nové vozidlo. Hasiči předvedou i ukázku likvidace nebezpečné látky, vyproštění z vozidla nebo hašení hořícího oleje. Policisté návštěvníkům předvedou zadržení pachatele, ukázky jízdní policie i služebních psů. Své dovednosti předvedou i vojáci, celníci a další.

Mezi uniformovanými sbory najdete Armádu ČR, Aktivní zálohy AČR a Základnu neopravitelného materiálu AČR (tzv. Mundursdepo), Policii ČR, Celní správu a Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje. Dále bude přítomen sbor dobrovolných hasičů Kroměříž, Československá obec legionářská, Komunitní centrum pro válečné veterány, Sokolská župa Hanácká a různé kluby vojenské historieletectvo ČSLA, Československé legie spolu s legionářským operačním sálem
 

Svezte se historickým autobusem

Den uniformovaných sborůVstup na Den uniformovaných sborů je bezplatný. K dispozici návštěvníkům budou stánky s občerstvením i mobilní toalety. Parkování bude možné v omezené míře u Hrubého rybníka (Bágráku), dopravit se na akci můžete i vlakem (žel. zastávka Oskol), městskou hromadnou dopravou (zastávka Kaufland).

Pro účastníky akce bude zajištěna doprava historickými autobusy z Hanáckého náměstí na letiště se zastávkou u kroměřížského výstaviště.

Další aktuality

10 tipů, jak si užít volný čas s dětmi ve Zlínském kraji

Chystáte se na výlet či příjemnou rodinnou dovolenou do Zlínského kraje a hledáte tipy na místa, kde by se líbilo jak dětem, tak i dospělým? Určitě vám pomohou doporučení portálu Kudy z nudy, které jsou ušity rodině přesně na míru. Je libo výlet do aquaparku, za zvířátky živými či kovovými, do skanzenu či si zařádit v dětském světě? Stačí si vybrat.
29. květen 2024 7:39
Zážitky, Zlínský kraj

Za krásou fuchsií se vydejte na zámek v Buchlovicích

Na zámku v Buchlovicích je opět k vidění unikátní sbírka fuchsií čítající asi 1 250 druhů a odrůd. V zámeckém zahradnictví si lidé mohou zakoupit nejen fuchsie, ale i oleandry, ibišky a další rostliny a byliny. Prodejní výstava balkonových květin je přístupná od 9 do 17 hodin denně mimo pondělí. Otevřeno bude až do 29. září 2024.
27. květen 2024 10:00
Příroda, Zlínský kraj

Hrad Cimburk obsadí milovníci dobrého vína

Už potřinácté se v sobotu 25. května 2024 od 14:00 hodin na hradě Cimburku uskuteční košt vín. Připravena bude více než stovka vzorků a doprovodný program laděný v tradičním duchu. K poslechu a tanci zahraje cimbálová muzika.
22. květen 2024 9:00
Gurmánská turistika, Zlínský kraj

Vlčnov o víkendu opět zaplní tisícovky návštěvníků, pojede se tu tradiční Jízda králů

Na legendární Jízdu králů se chystá obec Vlčnov na Uherskohradišťsku. Uskuteční se od soboty 25. do neděle 26. května. Samotná Jízda krále a jeho družiny začne v neděli v poledne. Folklórní událost je pestrá a zajímavá a láká tisíce návštěvníků. Uznání se dočkala i v zahraničí, když byla v roce 2011 zapsána organizací UNESCO na seznam Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva.
22. květen 2024 8:00
Kultura, Zlínský kraj

Prožijte Jaro na dědině ve Valašském muzeum v přírodě

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm zve na připomínku tradičních jarních prací našich předků. Program nazvaný Jaro na dědině oživí v sobotu 25. května 2024 Valašskou dědinu. V areálu se budou předvádět činnosti spojené především s domácími pracemi kolem chalupy a v zemědělství.
20. květen 2024 10:00
Kultura, Zlínský kraj

Oslava v duchu dědictví UNESCO, v Kunovicích se o víkendu pojede Jízda králů

Každé dva roky se v Kunovicích na Slovácku pořádá folklorní slavnost Jízda králů, výjimečný lidový zvyk, zapsaný do seznamu UNESCO. Bohatý kulturní program bude probíhat již od pátku 17. května a vyvrcholí v neděli 19. května 2024. Přijďte se i vy pokochat krásnými kroji a vozy taženými koňmi v nejrůznějším provedení.
17. květen 2024 8:55
Kultura, Zlínský kraj

Čtvrtým nejlepším koláčem světa je valašský frgál!

Tradiční valašský koláč frgál zabodoval na mezinárodní scéně: prosadil se na jednu z nejvyšších příček v každoročním žebříčku 100 nejlepších koláčů světa dle hodnocení uznávaného gastro průvodce TasteAtlas. Hodnotitele oslnil natolik, že mu udělili 4. místo mezi celkem 360 hodnocenými sladkostmi. První místo získal letos švédský čokoládový dezert kladdkaka, druhé polský tvarohový sernik a třetí ruský medovník.
16. květen 2024 12:00
Gurmánská turistika, Zlínský kraj

Luhačovické Sluneční lázně zvou do muzea lázeňství i expozice luhačovických velikánů

Sluneční lázně v Luhačovicích jsou otevřeny a krásně obnovený areál zve návštěvníky nejen do muzea lázeňství, ale také na stálé expozice věnované Dušanu Jurkovičovi a Leoši Janáčkovi. Ve zrekonstruovaných Slunečních lázních se snoubí luhačovická lázeňská tradice a typická Jurkovičova architektura s moderním pojetím trávení volného času. V celém areálu se podařilo zachovat také jedinečnou atmosféru z doby největšího rozkvětu lázní.
11. květen 2024 6:00
Lázně a wellness, Zlínský kraj