Úvod > Aktuality > Den uniformovaných sborů oživí Kroměříž
Den uniformovaných sborů oživí Kroměříž
"> "> ">
Kultura

Den uniformovaných sborů oživí Kroměříž

  • Vydáno28. září 2021
V Kroměříži se v sobotu 2. října 2021 koná atraktivní akce s názvem Den uniformovaných sborů. Víkendový den bude plný policejní, vojenské a hasičské techniky, minulé i současné. Těšit se můžete na letadla, auta, obrněné vozy, zásahová vozidla, a vojenské historické jednotky pod širým nebem.
Den uniformovaných sborůBěhem letošního Dne uniformovaných sborů se návštěvníci seznámí s ukázkami pozemní a letecké techniky, které oživí dynamické ukázky. K vidění bude rozmanitá technika, která zahrnuje například historická letadla – dvouplošníky RAF, tanky a bojová vozidla pěchoty. Prezentovat se zde bude také Technické muzeum v Brně, a to nejen svou technikou, ale i soutěžemi pro děti. Celkem se představí  okolo 70 kusů techniky a 400 účinkujích. Kromě ukázky techniky se návštěvníci akce mohou těšit i na dynamické ukázky a scénky. Technické muzeum v Brně přiveze desítku kusů techniky, kde nebude chybět třeba tank T-34, četnický autokar a dva historické autobusy.

Den uniformovaných sborůKroměřížští dobrovolní hasiči, kteří letos slaví výročí 115 let založení sboru, na akci pokřtí nové vozidlo. Hasiči předvedou i ukázku likvidace nebezpečné látky, vyproštění z vozidla nebo hašení hořícího oleje. Policisté návštěvníkům předvedou zadržení pachatele, ukázky jízdní policie i služebních psů. Své dovednosti předvedou i vojáci, celníci a další.

Mezi uniformovanými sbory najdete Armádu ČR, Aktivní zálohy AČR a Základnu neopravitelného materiálu AČR (tzv. Mundursdepo), Policii ČR, Celní správu a Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje. Dále bude přítomen sbor dobrovolných hasičů Kroměříž, Československá obec legionářská, Komunitní centrum pro válečné veterány, Sokolská župa Hanácká a různé kluby vojenské historieletectvo ČSLA, Československé legie spolu s legionářským operačním sálem
 

Svezte se historickým autobusem

Den uniformovaných sborůVstup na Den uniformovaných sborů je bezplatný. K dispozici návštěvníkům budou stánky s občerstvením i mobilní toalety. Parkování bude možné v omezené míře u Hrubého rybníka (Bágráku), dopravit se na akci můžete i vlakem (žel. zastávka Oskol), městskou hromadnou dopravou (zastávka Kaufland).

Pro účastníky akce bude zajištěna doprava historickými autobusy z Hanáckého náměstí na letiště se zastávkou u kroměřížského výstaviště.

Další aktuality