!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zámek v Kamenici nad Lipou láká tento týden na Hračkobraní nejen děti
Zámek v Kamenici nad Lipou láká tento týden na Hračkobraní nejen děti
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Zámek v Kamenici nad Lipou láká tento týden na Hračkobraní nejen děti

Vydáno 10. července 2019
Prázdninový festival pro celou rodinu na zámku v Kamenici nad Lipou nabízí od 10. do 14. 7. 2019 přehlídku hraček, jejich výrobců a také ukázky návrhářů hraček z přírodního materiálu. Festival je neformální setkání všech, kdo si ještě nezapomněli hrát, určené nejen těm, kdo se hračkou profesionálně zaobírají, ale hlavně těm, kterým se hračky líbí nebo chtějí strávit ve společnosti hračky příjemný prázdninový čas i těm, kteří chtějí svým ratolestem udělat radost nákupem nové hračky či získat inspiraci pro šikovné ruce.
Dřevěné hračkyOd středy 10. do neděle 14. července se můžete vydat do Kamenice nad Lipou na Hračkobraní, festival hraček z přírodních materiálů, který podobně jako v minulých letech probíhá na kamenickém zámku.

Kromě výrobců a návrhářů hraček z přírodních materiálů si na festivalu užijete spousty divadelních představení, přehlídku hračkářské tvorby ve stáncích na nádvoří a také řady tvůrčích dílen. Každý den se tak můžete například učit skládat origami, vyrábět textilní maňásky nebo šperky z měděných drátků, malovat na textil, hrnečky, sklo i na obličej, odlévat cín anebo pracovat s hrnčířským kruhem.

Dřevěné hračkyFestival Hračkobraní můžete navštívit každý den od 10 do 17 hodin. Vstupné stojí pro děti 80 korun a dospělý zaplatí 120 Kč.

Zpestřením vašeho výletu na Vysočinu může být stálá výstava domečků pro panenky nebo angličáků anebo návštěva blízkého arboreta Johanka s indiánskou vesnicí. Skvělým tipem za jakéhokoliv počasí je výlet vlakem po unikátní úzkokolejce; z Kamenice nad Lipou vás vlak doveze do Jindřichova Hradce a zpět.
Zámek Kamenice nad Lipou

Zámek Kamenice nad Lipou

Jedinečnou výstavu angličáků značky Matchbox a domečků pro panenky doplňuje expozice předmětů ze železa Mříže, klíče, zámky a veřejně přístupný depozitář historického nábytku. Zámek je ve správě Uměleckoprůmyslového musea v Praze, z jehož sbírek vystavené předměty pocházejí.

Angličáci - kolekce miniaturních modelů aut v Kamenici nad Lipou

Angličáci - kolekce miniaturních modelů aut v Kamenici nad Lipou

Výstava představuje kolekci miniaturních modelů aut anglické firmy Lesney vyráběných pod značkou Matchbox. Zastoupena je zde řada Models of Yesteryear, kterou firma začala vyrábět v roce 1956.

Domečky pro panenky - stálá expozice v Kamenici nad Lipou

Domečky pro panenky - stálá expozice v Kamenici nad Lipou

Domečky a pokojíčky pro panenky patří k nejstarším a nejoblíbenějším druhům hraček vůbec. Výstava představuje soubor ze sbírky UPM v Praze z období od 2. poloviny 19. století do třicátých let století dvacátého.