Úvod > Aktuality > Zámek v Kamenici nad Lipou láká tento týden na Hračkobraní nejen děti
Zámek v Kamenici nad Lipou láká tento týden na Hračkobraní nejen děti
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Zámek v Kamenici nad Lipou láká tento týden na Hračkobraní nejen děti

Vydáno 15. července 2021
Prázdninový festival pro celou rodinu na zámku v Kamenici nad Lipou nabízí od 14. do 18. 7. 2021 přehlídku hraček, jejich výrobců a také ukázky návrhářů hraček z přírodního materiálu. Festival je neformální setkání všech, kdo si ještě nezapomněli hrát, určené nejen těm, kdo se hračkou profesionálně zaobírají, ale hlavně těm, kterým se hračky líbí nebo chtějí strávit ve společnosti hračky příjemný prázdninový čas i těm, kteří chtějí svým ratolestem udělat radost nákupem nové hračky či získat inspiraci pro šikovné ruce.
Dřevěné hračkyOd středy 14. do neděle 18. července se můžete vydat do Kamenice nad Lipou na Hračkobraní, festival hraček z přírodních materiálů, který podobně jako v minulých letech probíhá na kamenickém zámku. Pořadatelé připravili více než 20 tvůrčích dílen, prezentovat se přijelo 13 výrobců hraček. Prostory, kde se festival koná, jsou připravené tak, aby bylo možné v programu pokračovat i při deštivém počasí.

Kromě výrobců a návrhářů hraček z přírodních materiálů si na festivalu užijete spousty divadelních představení, přehlídku hračkářské tvorby ve stáncích na nádvoří a také řady tvůrčích dílen. Každý den se tak můžete například učit skládat origami, paličkovat, malovat hrníčky, deštníky nebo jiný textil, vyrábět šperky z měděných drátků či korálků, anebo pracovat se sklem či hrnčířským kruhem.

Dřevěné hračkyFestival Hračkobraní můžete navštívit každý den od 10 do 17 hodin. Vstupné stojí pro děti 80 korun a dospělý zaplatí 120 Kč.

Zpestřením vašeho výletu na Vysočinu může být také  návštěva blízkého arboreta Johanka s indiánskou vesnicí. Skvělým tipem za jakéhokoliv počasí je výlet vlakem po unikátní úzkokolejce; z Kamenice nad Lipou vás vlak doveze do Jindřichova Hradce a zpět.
Zámek Kamenice nad Lipou

Zámek Kamenice nad Lipou

Dvě nové expozice hraček (2021), Hledej hračku ze sbírek UPM a Pod parou – výstava modelů parních strojů a angličáků Matchbox, a velká herna pro děti. Rodiče zaujme i expozice nábytku 19. a 20. století Cesty designu.

Arboretum Johanka v Kamenici nad Lipou

Arboretum Johanka v Kamenici nad Lipou

Součástí Centra pro zahradu, les a volný čas v Kamenici nad Lipou je Arboretum Johanka. Stanice pořádá pravidelné dětské letní tábory, vyjížďky a jízdy bryčkou, výuku jízdy na koni, ale i křtiny hříbat.

Památná lípa v zámecké zahradě v Kamenici nad Lipou

Památná lípa v zámecké zahradě v Kamenici nad Lipou

V zámecké zahradě v Kamenici nad Lipou byla roku 1248 vysazena lípa, která dnes patří mezi památné lípy města. V roce 1998, k výročí 750 let města, byla v zámecké zahradě vysazena dcera této lípy.