Úvod > Aktuality > Zámek v Jindřichově Hradci poodhalí dosud nepřístupné prostory
Zámek v Jindřichově Hradci poodhalí dosud nepřístupné prostory
">
Památky

Zámek v Jindřichově Hradci poodhalí dosud nepřístupné prostory

  • Vydáno5. května 2017
Hrad a zámek v Jindřichově Hradci láká návštěvníky na prohlídky dosud nepřístupných prostor, které představuje druhé patro tzv. Adamova stavení. Prohlédnete si zde nejen zajímavou výstavu Umění restaurovat, ale také již obnovené Zelené pokoje.
Jindřichův HradecAž do 31. října mají návštěvníci hradu a zámku Jindřichův Hradec možnost prohlédnout si výstavu Umění restaurovat. K vidění jsou tapiserie a textilie ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze a NPÚ. Výstava probíhá v doposud nepřístupných prostorách druhého patra renesančního Adamova stavení a přibližuje restaurátorské postupy na ukázkách řady vzácných tapiserií a textilu z dob 16. – 19. století.

Již od 27. květnaJindřichově Hradci zpřístupní také interiéry tzv. Zelených pokojů v Adamově stavení. Po obnovení renesanční výmalby se zde otevřou unikátní interiéry šlechtického apartmá posledních pánů z Hradce z konce 16. století.

Jindřichův HradecV místnostech, které jsou součástí hlavní prohlídkové trasy, byla pozměněna i expozice. Nově se soustředí na osudy i každodennost obyvatel hradeckého zámku v první třetině 17. století. Dozvíte se na ní více o fungování hradecké rezidence, o dvorním ceremoniálu ovlivňujícím každodenní život šlechtice a uvidíte i některé dosud nevystavené exponáty.

Celou sezonu probíhají i komentované prohlídky s názvem Renesance na hradeckém zámku, konkrétně ve dnech: 27.- 28. 5., 24.–25. 6., 12.–13. 8. a 9.–17. 9. Těšit se můžete i na výstavu květinových aranžmá podle historických vzorů (17. až 25. června), přednášku historika jihočeské univerzity Josefa Hrdličky Život na jindřichohradeckém zámku v 16. a 17. století (14. září) a Slavnosti Adama Václava Michny z Otradovic s koncertem renesanční hudby (24. září).
Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a za nimi malý park, v němž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. Každý okruh nabízí interiéry, které jsou k vidění jen zde.