Úvod > Aktuality > Zámek v Hořovicích zve děti na čarodějnické odpoledne
Památky

Zámek v Hořovicích zve děti na čarodějnické odpoledne

  • Vydáno23. dubna 2019
Hořovický zámek se probouzí do nové sezóny s širokou nabídkou nejen pro dětské návštěvníky. Na své si přijdou milovníci pohádek, strašidel i dobrého jídla všeho věku. První letošní akcí je Čarodějnické odpoledne, které se koná už v pátek 26. dubna 2019.
hořoviceU zámku Hořovice se v pátek 26. dubna 2019 chystá Čarodějnické odpoledne, slet malých a velkých čarodějnic v zámeckém parku. Děti se mohou těšit na plnění čarodějnických úkolů, ochutnávání lektvarů, perníčky nebo opékání špekáčků... Malé i větší čarodějnice v kostýmech dostanou speciální odměnu na startu. Akce se koná od 16:00 do 18:00 hodin, vstupné pro děti je 30 korun, pro dospělé 50 korun. Nezapomeňte si přinést špekáčky s sebou. Navštívit můžete samozřejmě i samotný hořovický zámek. Vybrat si můžete ze tří okruhů: Reprezentační prostory, Soukromá apartmá a Hry a hračky malých aristokratů.

HořoviceProhlídkový okruh Reprezentační prostory je téměř nový – poprvé byl otevřen 30. 6. 2018. Představuje nejkrásnější části zámku představují v komnatách pánů z Vrbna a Bruntálu, na které navazují knížecí apartmány hanavských ve stylu 18. a 19. století. Prohlídka končí v hlavním reprezentačním sále s překrásným 48ramenným křišťálovým lustrem. Okruh Soukromá apartmá představuje v prvním patře zámku patnáct pokojů, autenticky vybavených obytných místností posledních šlechtických majitelů zámku a v přízemí prostory pro služebnictvo. Stálá výstava „Hry a hračky malých aristokratů“ ukazuje hračky šlechtických dětí z depozitářů hradů a zámků. Útulné prostředí dává nejen lépe vyniknout historickým hračkám a návštěvníkům umožnuje si všechno prohlédnout a vnímat detaily nejen drobné uměleckohistorické práce, ale i stopy láskyplného opotřebování dřívějšími malými uživateli.


Tipy na jarní a letní zámecké hořovické akce

zámecké prohlídky hořoviceV kulturním kalendáři zámku si můžete vybrat z množství zajímavých akcí pro tuto sezónu: hned v květnu, v termínu 11. – 12. 5. 2019 si můžete interiéry zámku projít v duchu oblíbených pohádkových prohlídek, tentokrát nazvaných Čertův švagr.

Sobota 8. června přinese do Hořovic Víkend otevřených zahrad – komentované prohlídky zámeckého parku. Pravidelná komentovaná procházka parkem v rámci mezinárodní akce Víkendu otevřených zahrad.

Trochu morbidní program "Zámek sebevrahů" je přichystán na 5. – 6. července 2019. Jedná se o oblíbené noční divadelní prohlídky, které vás tentokrát zavedou do tajuplného šlechtického sídla, kde se odehrávají opravdu zvláštní věci...

Posledním letním tipem je Hradozámecká noc, která otevře zámek k nočním návštěvám poslední srpnový den 31. 8. 2019. Užijte si prohlídku interiérů zámku vlastním tempem bez průvodce a zažijte neopakovatelnou noční atmosféru zámku.
Zámek Hořovice – půvabný zámek za Sluneční branou

Zámek Hořovice – půvabný zámek za Sluneční branou

Raně barokní nový zámek v Hořovicích vybudoval zřejmě Ignác Bořita z Martinic jako náhradu starého zámku v roce 1652. Postupně byl klasicistně rozšiřován. Pilíře plotu dělící čestný dvůr od parku a Sluneční bránu zdobí sochy z dílny Matyáše Brauna.

Hradozámecká noc 2023

26.8.
Hradozámecká noc 2023

14. ročník Hradozámecké noci se opět bude loučit s prázdninami. Připravuje se opět bohatý doprovodný program pro děti a dospělé po celé České republice. Opět budou připravena kulturní představení, ohnivé show, netradiční prohlídkové okruhy a dokonce i adrenalinové zážitky.

Další aktuality

Divocí koně, zubři a pratuři se rychle stali součástí ochrany přírody v Česku

Stádo prvních čtrnácti divokých koní přijelo do České republiky dne 28. ledna 2015. Zvířata, která patří v Evropě, včetně České republiky, k původním živočišným druhům, byla na kontinentu vyhubena člověkem. Po opětovném vysazení se koním u nás začalo dařit – nyní po osmi letech je na našem území dvanáct dalších rezervací. A nejen koňských! Spolu s koňmi spásají invazivní druhy vegetace velcí kopytníci – pratuři a zubři.
Středočeský kraj | Příroda

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

Hrad Český Šternberk láká na zimní prohlídky

Na prohlídku hradu či zámku nepotřebujete žádné speciální počasí, proto se na ni můžete vydat i v zimě. Jste-li již nedočkaví se na nějakou památku vypravit, využijte mimořádnou prohlídku o víkendu 28. a 29. ledna 2023 na hradě Český Šternberk. Prohlídka začíná vždy ve 12:00 a 14:00 hodin, a to v sobotu i v neděli. Prohlídku je třeba předem rezervovat či zakoupit on-line.
Středočeský kraj | Památky

Udělejte si romantický výlet na hrady a zámky v okolí Prahy i v zimě!

Ve středních Čechách je možné v těchto dnech navštívit několik hradů a zámků. Nalákají vás k návštěvě hrady Karlštejn, Český Šternberk či zámek Loučeň. Mníšek pod Brdy nebo Radim? Památky mívají otevřeno většinou o víkendech, některé jsou přístupné také v pátek.
Středočeský kraj | Památky