Úvod > Aktuality > Zámek v Doksech láká na multimediální prohlídkový okruh
Zámek v Doksech láká na multimediální prohlídkový okruh
"> "> ">

Zámek v Doksech láká na multimediální prohlídkový okruh

Vydáno 11. července 2020 Památky
Nově otevřený zámek v Doksech, který se poprvé otevřel turistům na konci minulého roku, nabízí od začátku července 2020 prohlídkový okruh věnovaný původním majitelům zámku, rodu Valdštejnů. Nejde však běžné prohlídky s průvodci. Běžný prohlídkový zámecký okruh ale nečekejte! V zámku na vás čeká tříplátnové kino, velké dotykové obrazovky, tablety, foto stěna či multimediální kreslící plátno.
doksyZámek v Doksech chce být živým centrem kultury a cestovního ruchu v centru Máchova kraje. Prošel rozsáhlou rekonstrukcí interiérů a těší se již velkému zájmu turistů. Navíc zde byl 1. července 2020 otevřen i dlouho připravovaný prohlídkový okruh.

Tří plátnové kino představí během 40 minut historii zámku a rod Valdštejnů, který do II. světové války na zámku sídlil. Další spoustu informací budou moci návštěvníci nalézt v multimediálních kukátkách, 3D obrazovce, velkých dotykových panelech či tabletech ve Valdštejnské knihovně. Lovecký salónek není jen výstavou trofejí a zbraní, ale i místem, kde se můžete vyfotit před velkou foto stěnou s medvědem či jelenem.

doksyV literárním a hudebním salónku si poté lze za doprovodu barokní či renesanční hudby nakreslit vlastní obraz na digitální plátno. V místnosti rytinek, též nazývané Grafický kabinet, jehož originál se bohužel nepodařilo získat zpět na zámek, si jednotlivé obrazy prohlédnete promítnutím na zeď s možností zvětšení a podrobného studování grafického zpracování sbírky obrazů.
 

Speciální komentované prohlídky s divadelními herci

prohlídka doksyJednou za dva týdny se na zámku otevřou dveře těm, kteří chtějí prohlídku zámku spojit s nevšedním zážitkem. Dovedete si představit prohlídku zámku absolvovat po boku původních majitelů? Navštívit je během jejich všedního života, vyposlechnou příběh zámku přímo z jejich úst? To budou dny s komentovanými prohlídkami a divadelními herci, kteří vás zatáhnout do historie zámku „jak se patří“. Doplněno o vtip, dobové kostýmy a nevšední příhody.

Zámek je otevřen v letní sezóně každý den od 10:00 do 17:00 hodin, mimo sezónu pak o víkendech.
Zámek Doksy

Zámek Doksy

Zámek v Doksech prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Dělníci již objevili například renesanční portál nebo tapetovaný rokokový strop. V přízemí zámku vzniknulo informační centrum s prostorem pro příležitostné výstavy, v prvním a druhém patře naleznete prohlídkový okruh. Nachází se zde i Muzeum Čtyřlístku.

Další aktuality

7.8.
2020
Zoo Liberec zve zájemce na Den slonů

Zoo Liberec zve zájemce na Den slonů

Českolipsko a Jizerské hory | Příroda
3.8.
2020
#světovéČesko a výlet za poustevníky a loupežníky na hrad Sloup

#světovéČesko a výlet za poustevníky a loupežníky na hrad Sloup

Českolipsko a Jizerské hory | Památky
29.7.
2020
#světovéČesko a Hamerské jezero – poznejte Riviéru severu

#světovéČesko a Hamerské jezero – poznejte Riviéru severu

Českolipsko a Jizerské hory | Letní sporty