Úvod > Aktuality > Zámek v Děčíně zve na první koncert Zámeckých podvečerů s hudbou 2014
Zámek v Děčíně zve na první koncert Zámeckých podvečerů s hudbou 2014
">
Kultura

Zámek v Děčíně zve na první koncert Zámeckých podvečerů s hudbou 2014

  • Vydáno26. května 2014
Již sedmým rokem se můžete na různých místech děčínského zámku setkat s prvotřídními interprety a skvělou hudbou rozličných žánrů. Letošní cyklus otevře jedinečné vokální těleso Martinů Voices s jazzově laděným programem.

Pod vedením Lukáše Vasilka nastudovalo výběr z Českých madrigalů B. Martinů, ale také skladby J. Nováka, B. McFerrina a dalších. Na koncert se vypravte ve středu 28. května v 19:00 hodin!

Zámek Děčín ležící na skalním ostrohu nad soutokem Labe a Ploučnice patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech.

Během staletí sloužil jako opěrný bod českého knížete, vojenská pevnost či sídlo několika významných rodů. Mezi návštěvníky děčínského zámku nalezneme řadu slavných osobností, od evropských panovníků až po umělce. Např. Fryderyk Chopin zde zkomponoval svůj známý valčík As-dur, zvaný Děčínský.
 
Díky rozsáhlé rekonstrukci se dnes zámku navrací jeho bývalá krása. Návštěvníci se mohou projít bývalým apartmá majitele zámku, potěšit se krásným výhledem na město a nechat se okouzlit neopakovatelnou atmosférou Růžové zahrady.
Jižní zámecké zahrady zámku Děčín

Jižní zámecké zahrady zámku Děčín

Na jižní straně zámeckého svahu bývaly kdysi vinice. V první polovině 18. století zde vznikla okrasná barokní zahrada ve tvaru pětiúhelníku, v jehož vrcholu byl roku 1737 zřízen drobný, ale půvabný čajový altán se sochařskou i malířskou výzdobou.

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.

Růžová zahrada na zámku v Děčíně

Růžová zahrada na zámku v Děčíně

Růžová, kdysi Lóžová, zahrada byla založena na konci 17. století během velké barokní přestavby děčínského zámku za hraběte Maxmiliána Thuna. Je jedním z nejkrásnějších míst na Děčínském zámku.