Úvod > Aktuality > Zámek v Benešově nad Ploučnicí otevře již na začátku března
Zámek v Benešove nad Ploucnicí otevre o mesíc dríve
"> Zámek v Benešove nad Ploucnicí otevre o mesíc dríve "> Prohlídky se budou konat pouze v sobotu a nedeli
Památky

Zámek v Benešově nad Ploučnicí otevře již na začátku března

Vydáno 25. února 2019
Brány státního zámku v Benešově nad Ploučnicí se veřejnosti v letošním roce otevřou již v sobotu 2. března 2019. Zámek otvírá o měsíc dříve než většina památkových objektů, chce tak vyjít vstříc nedočkavým návštěvníkům. Stejně jako v loňském roce bude v hlavní sezóně zámek otevřen celotýdenně, tedy i v pondělí.
Benešov nad PloučnicíZámecké budovy v Benešově nad Ploučnicí budou od března prozatím zpřístupněny pouze v sobotu a neděli, vždy v 11:00 a 13:30 hodin. V pracovní dny mohou turisté zámek navštívit pouze předem objednané skupiny čítající více než deset osob. Od dubna bude zámek zpřístupněn už dle klasického návštěvního řádu. V sobotu 2. března proběhne slavnostní zahájení sezony 2019.

V Benešově nad Ploučnicí se dochoval velmi významný komplex dvou oddělených samostatných zámeckých celků – Horního a Dolního zámku, k nimž můžeme připojit ještě třetí doklad jedinečné renesanční architektury, přilehlý farní kostel Narození Panny Marie. Všechny  tři stavby spojuje míšeňský šlechtický rod Salhausenů, který přišel  do  Čech  na  počátku 16. století a v duchu saské renesance zde rozvinul významné stavební aktivity.
Metuje – svižný průjezd Peklem

Metuje – svižný průjezd Peklem

Metuje nabízí několik zajímavých tras po celý rok. Nevšední zážitek slibují jak peřeje v Pekle, tak spodní úsek Metuje s průjezdem Nového Města, kde z lodi uvidíte novoměstský zámek, pod kterým přímo projedete i pěknou přírodu v klidném a tichém údolí bez civilizace.

Další aktuality

24.9.
2021
Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno

Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno

Severozápadní Čechy | Památky
21.9.
2021
 Děčínská zoo rozmnožila vzácného jelínka z Filipín

Děčínská zoo rozmnožila vzácného jelínka z Filipín

Severozápadní Čechy | Příroda
14.9.
2021
Přijďte o víkendu zažít Litoměřické vinobraní

Přijďte o víkendu zažít Litoměřické vinobraní

Severozápadní Čechy | Gurmánská turistika