Úvod > Aktuality > Zámek v Bečově nad Teplou zve na návštěvu o víkendu i podzimních prázdninách
Zámek v Bečově nad Teplou zve na návštěvu o víkendu i podzimních prázdninách
"> "> "> X. rocník lampiónových slavností se koná 1. listopadu 2014
Památky

Zámek v Bečově nad Teplou zve na návštěvu o víkendu i podzimních prázdninách

  • Vydáno24. října 2019
Bečovský zámek zve k zajímavému podzimnímu výletu – nejen na státní svátek 28. října, ale i po dobu podzimních prázdnin 29. – 30. října 2019 budou jeho brány mimořádně otevřeny. Návštěvníci budou moci v rámci otvírací doby navštívit prohlídkové okruhy, zámecké zahrady, okružní komunikaci, či nově zpřístupněnou lezeckou stěnu pod bečovským hradem.
Bečov nad TeplouBečovský hrad a zámek, který se dlouhodobě zaměřuje na rodiny s  dětmi, prodlužuje sezónu o podzimní prázdniny a pro návštěvníky přichystal ve sváteční den  i  překvapení.

Návštěvníci budou moci v rámci otvírací doby navštívit o víkendu 26. a 27. října I. prohlídkový okruh s relikviářem svatého Maura. Od 28. do 30. října se pak otevře II. okruh Zámecké interiéry.  Po dobu podzimních prázdnin 29. a 30. října budou moci návštěvníci navštívit prohlídkové okruhy, zámecké zahrady, okružní komunikaci, či nově zpřístupněnou lezeckou stěnu pod bečovským hradem. Tato stěna byla 1. října uvedena do zkušebního provozu a jedná se o nabídku bezplatné sportovní aktivity, která je cestou k nevšednímu zážitku poznávání památek.

bečov nad teplouV rámci projektu Myslíme na děti je v areálu připravena celá řada aktivit, které mohou rodiny s dětmi využít; například v dětský koutek v podobě hradu se skluzavkou nebo cvičnou archeologickou lokalitu, kde si mohou vyzkoušet práci archeologa. Malým princeznám a princům nabízí správa zámku zdarma zapůjčení krásných kostýmů.

Správa SHZ Bečov připravila pro své návštěvníky ve sváteční den 28. října i překvapení v podobě komentovaných prohlídek naučné stezky kolem hradu s autorem jejích edukativních prvků. Tvůrce stezky Radek Míka s vámi vyrazí na cestu kolem hradu v 11:00 a ve 13:00 hodin ze zámeckého nádvoří. Nově bude také představen hradní list, se kterým na stezce rozluštíte šifru jména Bečov a který budou mít návštěvníci od příští sezóny k dispozici na pokladně zámku.
Relikviář svatého Maura v Bečově nad Teplou

Relikviář svatého Maura v Bečově nad Teplou

Mezi největší poklady v Česku patří zlatem, stříbrem a drahými kameny vykládaný relikviář svatého Maura, který si dnes můžete prohlédnout na zámku v Bečově nad Teplou. Jedno z nejvýznamnějších šperkařských děl nalezli za zvláštních okolností v roce 1985 kriminalisté.

Botanická zahrada v Bečově nad Teplou

Botanická zahrada v Bečově nad Teplou

Sbírková zahrada byla založena za posledního majitele panství Jindřicha z Beaufort-Spontin a jeho ženy Marie. Od 2. sv. války však nebyla udržovaná a z původního bohatství bylin se zachovalo minimum. Zahrada však díky úsilí několika nadšecům vstává z mrtvých.

Hrad a zámek Bečov nad Teplou – odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Hrad a zámek Bečov nad Teplou – odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Udělejte si výlet na jeden z nejzachovalejších českých hradů, který se může pyšnit unikátní památkou evropského významu – relikviářem sv. Maura, který se stářím a hodnotou blíží českým korunovačním klenotům.

Přírodní lezecká stěna v Bečově nad Teplou

Přírodní lezecká stěna v Bečově nad Teplou

Pod západní stranou hradu v Bečově nad Teplou si můžete vyzkoušet přírodní lezeckou stěnou. V současné době je stěna ve zkušebním provozu.

Bioferrata v Bečově nad Teplou – unikátní skalní stezka

Bioferrata v Bečově nad Teplou – unikátní skalní stezka

Zajímá vás příroda a lezení po skalách? Pak musíte navštívit botanickou zahradu v Bečově na Teplou. Nově vybudovaná ferrata v areálu láká na hezkou vyhlídku, rostliny ve skalách a krásné okolí.