Úvod > Aktuality > Zámek Telč, který letos chystá řadu novinek, se otevře již o Velikonocích
Zámek Telč, který letos chystá řadu novinek, se otevře již o Velikonocích
"> "> ">
Památky

Zámek Telč, který letos chystá řadu novinek, se otevře již o Velikonocích

  • Vydáno18. března 2016
O Velikonocích začíná návštěvnická sezóna většiny hradů a zámků. To platí i o renesančním zámku v Telči, který letos poprvé otevře své brány v pátek 25. března. Do června by měl být uveden do provozu také nový okruh, který návštěvníkům představí podzemní prostory zámku.
Telčpátek 25. března začíná sezona na hradech a zámcích. Památky budou přístupné nejen celý víkend, ale i na Velikonoční pondělí. Na Jihlavsku letos poprvé otevře své dveře zámek Telč. S průvodcem bude možné navštívit dva okruhyRenesanční sály a Obytné místnosti posledních majitelů zámku. Na prohlídku se lze vypravit od 10 do 15 hodin, vstupné činí 120 Kč (Renesanční sály) nebo 90 Kč (Obytné místnosti posledních majitelů).
 
Letošní sezóna přinese turistům další možnosti – půjde o prohlídky sklepů a chodeb pod zámkem, pravděpodobně i s průvodcem. Trasa by měla být otevřena do června 2016. Navíc by tam měla vzniknout i expozice fotografií z natáčení filmů a pohádek, které bylo realizováno na telčském zámku. V průběhu sezóny se návštěvníci mohou těšit také na oblíbené kostýmované prohlídky, které se letos uskuteční v průběhu léta, od července do srpna.Telč
 
Pokud se památkářům podaří získat dotaci, měl by v parku vzniknout přírodní amfiteátr. Nová expozice by měla obohatit i věž kostela svatého Ducha, jehož střechu letos čeká rekonstrukce.
 
Na Jihlavsku se o Velikonocích (pátku 25. do pondělí 28. března) otevře nejen zámek v Telči, ale i hrad Roštejn a zámek v Brtnici.
Věž sv. Ducha v Telči

Věž sv. Ducha v Telči

Pozdně románská věž z první poloviny 13. století je nejstarší dochovanou stavební památkou města. Původně byla postavena jako strážná věž při kostele sv. Ducha v sídle královského správce. Ve věži naleznete také expozici mapující vývoj města.

Hrad Roštejn

Hrad Roštejn

Pozdně gotický hrad se zvedá na skalnatém vrchu ve výšce 677 m n. m v romantické krajině Javořických vrchů u vsi Doupě. Jeho název odpovídá erbu rodiny, zlaté pětilisté růži – původní označení hradu bylo německé Rosenstein (růžový kámen), později Roštýn.

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury.

Zámek Brtnice – moravské Hradčany

Zámek Brtnice – moravské Hradčany

Zámek Brtnice, dominanta stejnojmenného města na Českomoravské vrchovině, se nachází na trase mezi Jihlavou a Třebíčí. Od června 2015 zde najdete novou expozici s názvem Černá smrt – Historie morových ran.