Úvod > Aktuality > Zámek Svijany vstupuje do třetí sezóny s celou řadou novinek

Zámek Svijany vstupuje do třetí sezóny s celou řadou novinek

Vydáno 27. března 2018 Památky
Zámek Svijany letos vstupuje do třetí sezóny po rozsáhlé rekonstrukci a zpřístupnění historického objektu v roce 2016. Noční prohlídky zámku jsou pro svůj velký zájem naplánovány i na letošní rok. Zámecká brána se návštěvníkům poprvé v letošní sezóně otevře o víkendu 31. března v 9.00 hodin. Čeká na ně řada novinek a zajímavých kulturních akcí.
Zámek SvijanyNejvětší novinkou letošního roku je zámecká zážitková hra Arcana, která zábavnou formou odkrývá tajemnou historii zámku. Jedná se o interaktivní dobrodružnou hru spojující možnosti online her, tajných skrýší a reálných šifer, které vás provedou zámkem. Arcana je určena pro rodiny i skupiny přátel, kteří se chtějí pobavit, vyzkoušet si důvtip i postřeh, a přitom současně objevovat tajemství zámku. Během sezóny mohou zájemci Arcanu hrát kdykoli v otevírací době zámku po předchozí rezervaci. Mimo sezónu má zámek pro hráče předem dané termíny.

SvijanyOproti loňské sezóně zámek prodloužil otevírací dobu, a navíc je nově otevřen i v pondělí. Zámecký šenk, který návštěvníkům nabízí příjemné vnitřní i venkovní posezení u kávy a výborných domácích zákusků, bude v provozu od května každý den od 10.00 do 18.00 hodin. Během celé sezóny se pro návštěvníky zámku vedle tradiční zámecké slavnosti k oslavě znovuotevření zámku po jeho nákladné rekonstrukci a Svatováclavské slavnosti na konci sezóny připravují různé koncerty a zajímavé akce. Největším lákadlem letošního roku by měl být koncert Michala Davida, jehož hity rozezní nádvoří zámku v září. Na veškeré koncerty na zámku lze zakoupit vstupenky přes rezervační portál E‑vstupenka nebo na pokladně zámku.

Pro zahájení letošní sezóny si zámek připravil speciální komentovanou noční prohlídku s archeologem Mgr. Petrem Brestovanským. Prohlídka trvá přibližně dvě hodiny. Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme zájemcům se na ni předem objednat.
Zámek Svijany

Zámek Svijany

Svijanský zámek vznikl z původní renesanční tvrze, kterou vystavěl stejně jako pivovar v polovině 16. století Jaroslav z Vartemberka. Archeologický průzkum ukázal, že zde osídlení existovalo už před 2500 lety. K vidění je zde řada historických expozic, k nejcennějším exponátům patří bronzový poklad.

Další aktuality