Úvod > Aktuality > Zámek Štiřín rozezní netopýří hudba
Zámek Štirín rozezvucí opereta
"> Zámek Štirín rozezvucí opereta "> Opereta Netopýr pod širým nebem na zámku Štirín "> Opereta Netopýr
Kultura

Zámek Štiřín rozezní netopýří hudba

  • Vydáno18. června 2014
Opereta Netopýr zazní pod širým nebem na zámku Štiřín v podání sólistů opery Národního divadla a Opery F. X. Šaldy v Liberci. Tato open air hudebně divadelní událost není na Štiříně žádnou novinkou, letos proběhne již třetí ročník.

Zámeckým nádvořím se rozezní opereta Netopýr od uznávaného vídeňského hudebního skladatele Johanna Strausse ml. v podání předních českých pěvců, jako jsou členové Národního divadla Jan Ježek či Věra Polachová, která ztvární roli Rosalindy.

Představení si budou moci návštěvníci vychutnat 20. 6. od 21:00 hodin na zámeckém nádvoří. Celou akci má na starosti dlouholetý sólista Národního divadla Vratislav Kříž.

Divadelní inscenace Netopýr není na zámku prvním představením. V minulosti se již uskutečnily v podobném duchu inscenace slavných hudebních děl jako jsou La Traviata, Rusalka, Prodaná nevěsta, Don Giovanni, Carmen, Lazebník sevillský a další.

 

Hotel Zámek Štiřín

Hotel Zámek Štiřín

Zámek Štiřín se nachází v malebném prostředí anglického parku s golfovým hřištěm. V současné době slouží zámek jako luxusní ubytovací zařízení se širokou škálou sportovních aktivit.

Další aktuality