Úvod > Aktuality > Zámek Radim můžete v sobotu večer prošmejdit od sklepa po půdu
Zámek Radim můžete v sobotu večer prošmejdit od sklepa po půdu
"> "> Zámek Radim si mužete prošmejdit od sklepa po pudu "> Nejenže vám bude k dispozici celý zámek, ale zároven pro je pro vás pripravena ukázka života na takovém sídle "> Pozor, abyste neprobudili zámeckého pána, až mu vstoupíte do ložnice "> Dobovou atmosféru bude po celý den doplnovat remeslné tržište
Památky

Zámek Radim můžete v sobotu večer prošmejdit od sklepa po půdu

  • Vydáno21. srpna 2018
Ukázněně postupovat ve směru prohlídky, nechat se uspávat monotónním hlasem slečny průvodkyně, na nic nesahat a raději se ani na nic neptat, i tak může vypadat prohlídka hradů a zámků. Nudí-li vás takovéto prohlídky, přijďte v sobotu 25. srpna 2018 na zámek Radim, který si můžete projít večer za svitu svící během Hradozámecké noci!

Zámek RadimZámek Radim, mezi Kolínem a Českým Brodem, připravuje na sobotu 25. srpna pro zvídavé návštěvníky noční prohlídky. Během nich totiž poznáte život na zámku v době renesance – hospodaření, právo, vězeňství, zbraně, život pána a paní, výchovu dětí, laboratoř alchymisty, všednodenní i sváteční provoz, kuchyně, zábavu, a to vše v podání živé osádky komnat i sklepení v dobových kostýmech.

Nejenže vám bude k dispozici celý zámek, ale zároveň pro je pro vás připravena ukázka života na takovém sídle. Každá místnost totiž bude "obydlená". Těšit se tak můžete například na komorné, stolníka, písaře, vojáka, který se vás bude snažit obehrát v kostkách a kuchařky připravující pochutiny pro mlsný jazýček zámeckého pána.

Zámek RadimPozor však, abyste náhodou neskončili v zámeckém vězení nebo neprobudili zámeckého pána, až mu vstoupíte do ložnice, vzkazuje paní kastelánka.

Prohlídka je vhodná pro dospělé i pro děti. Délka prohlídky cca 50 minut. Vstupné: 160 Kč, děti do 12 let 80 Kč, rodiné 350 Kč.  Prohlídky se konají každou hodinu od 19:00 do 23:00 hodin. Rezervace míst je však nutná na emailu info@zamek-radim.cz.

Zámek Radim – dávné sídlo Lichtenštejnů

Zámek Radim – dávné sídlo Lichtenštejnů

V roce 1610 Záruba z Hustiřan na místě bývalé tvrze postavil renesanční zámek, který se téměř v původní podobě zachoval dodnes. Zámek je otevřen celoročně a návštěvníkům nabízí zimní i letní prohlídkové okruhy.